Dokle vise ?

al bundy

Legenda
Poruka
63.998
Lapovo: Investitori gube strpljenje
27. januar 2009. | 03:23 | Izvor: B92
Kragujevac -- Zbog problema u pokretanju proizvodnje u Kragujevcu austrijsko-nemački koncern “Vaker Nojson” razmišlja o odustajanju od izgradnje fabrike u Lapovu.

Austrijsko nemački koncern “Vaker Nojson” kupio je 38 hektara zemljišta u Lapovu za izgradnju fabrike vredne 40 miliona evra.

Do početka izgradnje zakupili su proizvodnu halu firme “Tehnika Tankosić”, kako bi u međuvremenu započeli proizvodnju i obučili prvih 50 radnika.

Međutim, pristup hali im ne dozvoljavaju radnici “Tehnike Tankosić”, nezadovoljni privatizacijom.

Nemačko-austrijski investitori traže pomoć države kako bi počeli da rade.

Radnici “Tehnike Tankosić” smatraju da je blokada rada stranih investitora jedini način da se privuče pažnja Agencije za privatizaciju, od koje su zahtevali preispitivanje kupoprodajnog ugovora.

Radnici ove firme znaju da ometanje stranih investitora nije dobro rešenje, ali je, kažu, jedino koje imaju.

Za svoja radna mesta strahuje i prvih 50 zaposlenih radnika u austrijsko-nemačkoj kompaniji, koji navode da ako država dozvoli da ovako veliki investitor ode, niko više neće ni investirati u Srbiju.

U naredna tri dana, kompanija “Vaker Nojson” mora početi da radi kako bi ispunila porudžbine kupaca u inostranstvu, u suprotnom će proizvodnju morati da presele u Slovačku ili Rumuniju.

“U najgorem slučaju, scenario je odustajanje od projekta. Morate me razumeti, ukoliko smo sprečeni da uđemo u sopstvenu halu i obavljamo rad, odgovor je logičan – mi ne smemo da dozvolimo sebi da naši kupci u inostranstvu čekaju na proizvode koje su poručili”, objasnio je Avgust Orneceder, direktor “Vaker Nojson Kragujevac”.

Ukoliko ovaj posao propadne, svi napori nadležnih ministarstava da privuku investicije u zemlju pašće u vodu. Ovo iskustvo “Vaker Nojsona” najslikovitije će svedočiti o investicionoj klimi u Srbiji.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=01&dd=27&nav_category=9&nav_id=341503

hoce li se drzava konacno obracunati sa samoupravljackom bandom koja jos misli da je drug Kardelj ziv i da oni i dalje mogu da vode politiku u preduzecima ,
cak i da zaustavljaju investitore i sprecavaju ih da pokrenu proizvodnju u ovim teskim vremenima ?
 
Ма људи само покушавају да преживе... што у овој држави ускоро неће бити изводиво за већуну народа.
 
Lapovo: Investitori gube strpljenje
27. januar 2009. | 03:23 | Izvor: B92
Kragujevac -- Zbog problema u pokretanju proizvodnje u Kragujevcu austrijsko-nemački koncern “Vaker Nojson” razmišlja o odustajanju od izgradnje fabrike u Lapovu.

Austrijsko nemački koncern “Vaker Nojson” kupio je 38 hektara zemljišta u Lapovu za izgradnju fabrike vredne 40 miliona evra.

Do početka izgradnje zakupili su proizvodnu halu firme “Tehnika Tankosić”, kako bi u međuvremenu započeli proizvodnju i obučili prvih 50 radnika.

Međutim, pristup hali im ne dozvoljavaju radnici “Tehnike Tankosić”, nezadovoljni privatizacijom.

Nemačko-austrijski investitori traže pomoć države kako bi počeli da rade.

Radnici “Tehnike Tankosić” smatraju da je blokada rada stranih investitora jedini način da se privuče pažnja Agencije za privatizaciju, od koje su zahtevali preispitivanje kupoprodajnog ugovora.

Radnici ove firme znaju da ometanje stranih investitora nije dobro rešenje, ali je, kažu, jedino koje imaju.

Za svoja radna mesta strahuje i prvih 50 zaposlenih radnika u austrijsko-nemačkoj kompaniji, koji navode da ako država dozvoli da ovako veliki investitor ode, niko više neće ni investirati u Srbiju.

U naredna tri dana, kompanija “Vaker Nojson” mora početi da radi kako bi ispunila porudžbine kupaca u inostranstvu, u suprotnom će proizvodnju morati da presele u Slovačku ili Rumuniju.

“U najgorem slučaju, scenario je odustajanje od projekta. Morate me razumeti, ukoliko smo sprečeni da uđemo u sopstvenu halu i obavljamo rad, odgovor je logičan – mi ne smemo da dozvolimo sebi da naši kupci u inostranstvu čekaju na proizvode koje su poručili”, objasnio je Avgust Orneceder, direktor “Vaker Nojson Kragujevac”.

Ukoliko ovaj posao propadne, svi napori nadležnih ministarstava da privuku investicije u zemlju pašće u vodu. Ovo iskustvo “Vaker Nojsona” najslikovitije će svedočiti o investicionoj klimi u Srbiji.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=01&dd=27&nav_category=9&nav_id=341503

hoce li se drzava konacno obracunati sa samoupravljackom bandom koja jos misli da je drug Kardelj ziv i da oni i dalje mogu da vode politiku u preduzecima ,
cak i da zaustavljaju investitore i sprecavaju ih da pokrenu proizvodnju u ovim teskim vremenima ?


Тоооооооооооооооо чекам ево већ неколико година!!!

Доста је бре отимања онога што су генерације стварале,
остављале своје здравље и животе!

Само ме бринуло да ли ће сви радници ставити главу на пањ и чекати
да ова корумпирана власт заједно са "сличнима" из Света,
маљем зада последњи ударац.
.
Надам се да ће оваквих примера бити све више!

.
 
Тоооооооооооооооо чекам ево већ неколико година!!!

Доста је бре отимања онога што су генерације стварале,
остављале своје здравље и животе!

Само ме бринуло да ли ће сви радници ставити главу на пањ и чекати
да ова корумпирана власт заједно са "сличнима" из Света,
маљем зада последњи ударац.
.
Надам се да ће оваквих примера бити све више!

.
nadam se i ja da ce ih njihov komunista Gljivica malo prevaspitati po bubrezima z:)
cuj generacije stvarale kako da ne
 
nadam se i ja da ce ih njihov komunista Gljivica malo prevaspitati po bubrezima z:)
cuj generacije stvarale kako da ne



Ima elemenata da zandarmerija reaguje i odbrani pravnu drzavu.
Isto vazi i za grupu huligana i neradnika koji godinama ometaju firmu "Vero".
u Beogradu, koja je legalno kupila zemljiste za biznis a ne mogu da udju u svoj posed.
 
kum babine jetrve :(
ne ozbiljno nije toliko bitan konkretan slucaj nego izopacena svest nasih radnika da samom cinjenicom sto si radio u nekoj firmi ti imas prava na deo vlasnistva nad istom , treba da dobijes stan od nje , i odlucijes ko ce bitio vlasnik i direktor , a na kraju ide ono obavezno mi smo ovo stvarali i ulagali u njega decenijimama
od kojih para su ga stvarali kad ih je copa dovukao iz stale i seoskih udzerica direkt u fabriku bas me zanima
 
kum babine jetrve :(
ne ozbiljno nije toliko bitan konkretan slucaj nego izopacena svest nasih radnika da samom cinjenicom sto si radio u nekoj firmi ti imas prava na deo vlasnistva nad istom , treba da dobijes stan od nje , i odlucijes ko ce bitio vlasnik i direktor , a na kraju ide ono obavezno mi smo ovo stvarali i ulagali u njega decenijimama
od kojih para su ga stvarali kad ih je copa dovukao iz stale i seoskih udzerica direkt u fabriku bas me zanima

Изопачена свест? Да преживиш?z:poz:
 
...води ти Гљивицу са собом,..он је ваш!


Стварале, него шта?!!
Да нам није можда НАТО бацао из оних невидљивих авиона...?

.
pa skoro si pogodila , nije im bas bacao iz aviona nego je davao milijarde dolara Titu da prca Ruse i ostalu crvenu zgadiju u to vreme ,ne mislis mozda da je srpski seljak ili jos gore crnogorski , bosanski ,licki ili siptarski od one svoje bede i sirotinje dizao onolike fabrike i pogone?
dakle izgradili su je strani krediti i pomoc i prelivanje od ono malo uspesnih drustvenih preduzeca i deviznih prihpoda od turizma i izvoza koji su se onda prelivali neuspesnim gubitasima ,zahvaljujuci planskoj prtivredi , pa su svi imali otprilike jednako iako vecina ne bi opstala u trzisnoj privredi ni godinu dana , kao sto su i propali,takodje neke fabrike su postojale i pre rata pa su kasnije otete i podeljene "narodu" , tako da ni to nisu oni izgradili nego se radi o opljackanoj privatnoj imovini
 
Poslednja izmena:
kum babine jetrve :(
ne ozbiljno nije toliko bitan konkretan slucaj nego izopacena svest nasih radnika da samom cinjenicom sto si radio u nekoj firmi ti imas prava na deo vlasnistva nad istom , treba da dobijes stan od nje , i odlucijes ko ce bitio vlasnik i direktor , a na kraju ide ono obavezno mi smo ovo stvarali i ulagali u njega decenijimama
od kojih para su ga stvarali kad ih je copa dovukao iz stale u fabriku bas me zanima


..Изопачена ти је она особа која те је томе на оним курсевима обучила!

Капитализам,..овај прљави,..са финансијским гушењем већине радника
ништа добро неће донети НИКОМЕ, па ни самим капиталистима!

.
 
..Изопачена ти је она особа која те је томе на оним курсевима обучила!

Капитализам,..овај прљави,..са финансијским гушењем већине радника
ништа добро неће донети НИКОМЕ, па ни самим капиталистима!

.

Nacista.........
 
..Изопачена ти је она особа која те је томе на оним курсевима обучила!

Капитализам,..овај прљави,..са финансијским гушењем већине радника
ништа добро неће донети НИКОМЕ, па ни самим капиталистима!

.
pa ne mislim ja da treba ko u viktorijanskoj Engleskoj da radnici rade po 18 sati dnevno ,7 dana u nedelji za neku sicu , bez ikakvih prava i slicno ,bas naprotiv
ali to ne znaci da treba ici u drugu krajnost sa glupostima "fabrike radnicima " jer je ta prica davno pukla i propala ,svuda gde su pokusali da je sprovedu, eno i u Kini vam je kao satro komunizam , pa bih bas voleo da vidim sta bi se desilo da radnici ometaju vlasnike(i to strance ) da upravljaju fabrikama , samo bi ih pojeo mrak
sto ne znaci da treba i ovde tako radikalne metode primenjivati , ali se mora znati neki red
 

Back
Top