Snovi i o snovima

M-1980

Iskusan
Poruka
6.821
Gledala sam neku emisijicu na Discovery -ju o snovima. Kažu da je postojao mit o tome da kada sanjas da si umro(tj, da umires), da možes stvarno da umres. To je naravno samo mit. Posto je emisija kratkog karaktera to je sve sto su i rekli.
Da li sanjate svoju smrt? Sta mislite zbog cega dolaze takvi snovi?
Ja sam sanjala nekoliko puta da umirem. Napustam telo i pocinjem da lebdim. Mogu da posmatram sebe... Svakog puta sam se uplasila i probudila sa aritmijom i preznojena. Da li ste citali mozda nesto na temu?

P.S. Snovi nisu morbidni u smislu nekih sahrana.
Pokusala sam da smestim temu i pitanje na drugo mesto (Psihologija nema svoj pdf(!) samo neka zajednicka temica) tako da...
 
U pdf Filozofija postoji podgrupa Psihologija.
Da li mozda zelis da tamo prebacim temu?

Sto se tice teme,mislim da je moguce da usled sanjanja neceg jako uznemirujuceg dodje do ubrzanog rada srca,i samim tim mozda prestanka rada istog....ali tesko da tu ima iceg natprirodnog.....
 
Gledala sam neku emisijicu na Discovery -ju o snovima. Kažu da je postojao mit o tome da kada sanjas da si umro(tj, da umires), da možes stvarno da umres. To je naravno samo mit. Posto je emisija kratkog karaktera to je sve sto su i rekli.
Da li sanjate svoju smrt? Sta mislite zbog cega dolaze takvi snovi?
Ja sam sanjala nekoliko puta da umirem. Napustam telo i pocinjem da lebdim. Mogu da posmatram sebe... Svakog puta sam se uplasila i probudila sa aritmijom i preznojena. Da li ste citali mozda nesto na temu?

P.S. Snovi nisu morbidni u smislu nekih sahrana.
Pokusala sam da smestim temu i pitanje na drugo mesto (Psihologija nema svoj pdf(!) samo neka zajednicka temica) tako da...

Hmm, pa ja sam sanjala da sam umrla. Puno puta. I živa sam z:mrgreen:
Ali jednom sam sanjala kako mi duša luta po zemlji 40 dana nakon smrti i obilazi sve one koji su mi bili dragi... najgore je bilo što te niko ne vidi, ne čuje... to mi je otprilike najgori san na tu temu
:pop2::pop2::pop2:
 
U pdf Filozofija postoji podgrupa Psihologija.
Da li mozda zelis da tamo prebacim temu?

Sto se tice teme,mislim da je moguce da usled sanjanja neceg jako uznemirujuceg dodje do ubrzanog rada srca,i samim tim mozda prestanka rada istog....ali tesko da tu ima iceg natprirodnog.....

Ma, ne moze da se umre sanjajuci smrt....to je samo mit.
Nema nista neobicno, osim manjka dostupnih informacija (ili terapeuta:zstidljivko:).
Hvala ti na predlogu, moze....prebaci.
Evo bas se cudim kako sam propustila taj pdf????
 
Poslednja izmena:
Hmm, pa ja sam sanjala da sam umrla. Puno puta. I živa sam z:mrgreen:
Ali jednom sam sanjala kako mi duša luta po zemlji 40 dana nakon smrti i obilazi sve one koji su mi bili dragi... najgore je bilo što te niko ne vidi, ne čuje... to mi je otprilike najgori san na tu temu
:pop2::pop2::pop2:

Naravno da si ziva...svastaz:lol:

Da ...tako otprilike i moji snovi izgledaju.....samo je jos neka vrtoglava brzina lebdenja u pitanju..
 
pa zato sto su mu unutrasnji organi razlupani kao kod coveka koji se bacio sa zgrade...
msm oce li covek koji umre u toku spavanja prirodnom smrcu imati organe koji su mu razbacani na taj nacin???

Hiljadu puta sam sanjao kako padam...i bas kad treba da tresnem ja se probudim.Znaci kad jedne noci ipak bupnem ima da mi sakupljaju organe kineskim stapicima? z:cry:
 
isto kao sto postoji mit da,kada sanjas nekog ko ti je umro i pruza ti ruke u snu,da ce te povuci sa sobom,da ces i ti umreti.

ali....to je samo mit

ja sam par puta sanjala kako me gusi neka senka,i imala sam trip da se nikad necu probuditi
 
Poslednja izmena od moderatora:
...jel se taj san ponavlja...dok sanjas zelis li da se probudis...ajde opisi tacno sta sanjas

Ponavlja se osecaj ali nije isti san. Evo jednog: Sanjam kako se budim iz (sanjam da spavam pa se u snu kao budim). Vidim kako upada jaka svetlost, kao leto je. Kroz prozor vidim jednu zenu i trcim da joj otvorim vrata. Pokusavam da uhvatim kvaku, ali odjednom ne mogu da uspravim ruku. Ruka pada, pa zatim ja jer vise ne osecam noge ni telo. Pocinjem da da lebdim i vidim sebe kao lezim , zatim kucu, zatim predeo...Kada sam vec jako visoko, postajem svesna da sam (kao) umrla. Hvata me panika i teram sebe da se zaustavim i vratim dole. U trenutku kada se (kao) vracam u telo se probudim....u gore opisanom stanju.....
 
U drugom kao sedim sama i ne secam se kako ali opet pocinjem da lebdim i vidim sebe u prostoriji koja ima pod od crno belih plocica, tada me brzo uhvatila panika, vec na samom pocetnu izlazenja iz prostorije.
 
Ponavlja se osecaj ali nije isti san. Evo jednog: Sanjam kako se budim iz (sanjam da spavam pa se u snu kao budim). Vidim kako upada jaka svetlost, kao leto je. Kroz prozor vidim jednu zenu i trcim da joj otvorim vrata. Pokusavam da uhvatim kvaku, ali odjednom ne mogu da uspravim ruku. Ruka pada, pa zatim ja jer vise ne osecam noge ni telo. Pocinjem da da lebdim i vidim sebe kao lezim , zatim kucu, zatim predeo...Kada sam vec jako visoko, postajem svesna da sam (kao) umrla. Hvata me panika i teram sebe da se zaustavim i vratim dole. U trenutku kada se (kao) vracam u telo se probudim....u gore opisanom stanju.....

...stvarnost pomijesana sa snom i oslanjanje na neku osobu zenskog pola. Zena koja je autoritet u necemu te opterecuje i imas zelju da je eliminises ali da si isto tako i cista u eliminaciji . Biti u okolini kuce donosi uvijek posledica skorasnjeg polu-razocarenja i dozivanje okolisa rodjenja i majke Okoline...visoko letjeti i strah od smrti je ustvari opomena da malo usporis u nekoj zelji jer ti je vazna i moras je realno uznijeti ...
 
...snovi u kojima te proganjaju veliki zli vukovi, kosturi, natprirodni stvorovi... su cesti i ponekad vrlo strasni...najbitnije je da te ne proganjaju na javi a najbolji nacin da to sprecis je da otkrijes sta oni predstavljaju...pokusaj da otktijes cega se plasis na javi...mozda dopres do svojih slabih tacaka koje te sprecavaju da se suocis sa problemom...to sto te proganja moze da predstavlja osobu, problem ili cak neki deo tvoje licnosti od kojeg pokusavas da pobegnes...ako je to zivotinja razmisli sta ti ona znaci na javi, da li je volis ili mrzis, da li je se bojis, da li te podseca na nekog...mozda predstavlja neke tvoje nagone, nesto cega ne mozes da se oslobodis

...ti snovi u kojima te neko ubija, gusi... su najstrasniji...ja sam sanjala da mi kroz prozor ulazi ogromna ptica koja hoce da me ugusi...naravno pokusavala sam da se probudim i na kraju bih uspela...kad se prepustim "napustim" telo... mene odveli kod kardiologa kad sam ispricala sta sanjam i naravno sve je bilo ok...nastavila sam da sanjam te glupe snove dok mi jedna zena u usa nije rekla da ostavim neki izvor svetlosti u sobi u kojoj spavam... mesecima sam spavala pored upaljene lampe ali takve snove vise nikad nisam sanjala

...kad vec pomenu psa sanjam ja pre neku noc da sam dovela kuci nekog izgladnelog psa lutalicu, okupala ga i nahranila a on se pretvorio u neku grdosiju i sa sekirom u prednjim sapama (na zadnje dve noge hoda kao covek) me juri po kuci...kazem ja njemu kad me saterao u cosak "sad cu zvati nanu"...i tu se naravno probudim :)
 

Back
Top