Kulinarsko ćoše

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

zlatna koka

Ističe se
Poruka
2.233
Sve nas je više:D Došlo vreme da i kulinarstvo dobije chat temu.
Da bi nam teme o ukrašavanju, figuricama, sitnim kolačima i ostalim važnim stvarima bile preglednije, smeh i ja smo se dogovorile da otvorimo jednu temu samo za ćaskanje. Pa izvolte:hvala:, sve što nema veze sa temama, molim vas, pišite ovde:cmok:Ovde možemo da se upoznajemo, pohvaljujemo, kritikujemo ili pijemo kaficu :kafa:uz miran razgovor. Ovde ćete moći neobavezno i opušteno da ćaskate do mile volje :zurka::pivce:

Samo bez:azdaja::mafijas::spam::vudu: da ne bi bilo:rida:
 
Pa evo ja da budem prva. Zelela bih sve da pozdravim i da kazem da sam odusevljena sa tim sta radite pogotovu na ukrasavanju torti i na kolacima i da skoro svak idan uzivam na ovom podforumu koji je lep i za usta i za oci a i prilicno edukativan u tom pogledu. Pozdrav svima
Samo se plasim da se ne pretvorim u ovo
h040.gif
 
Pa evo ja da budem prva. Zelela bih sve da pozdravim i da kazem da sam odusevljena sa tim sta radite pogotovu na ukrasavanju torti i na kolacima i da skoro svak idan uzivam na ovom podforumu koji je lep i za usta i za oci a i prilicno edukativan u tom pogledu. Pozdrav svima
Samo se plasim da se ne pretvorim u ovo
h040.gif
:hahaha::rotf::rotf:
Gde nađe ovu?!
Fenomenalna je! :ok:
 
E stvarno je ovo falilo, ali se moji ukucani nece obradovati, pa ostace i bez rucka za sutra i
bez vecere i kolaca i palacinaka...Ma odlepice ha ha haz:dm5:, evo upravo mi se stariji sin (ima 20g) mota iza ledja i kad je procitao ovo stvarno je otkacio, voli da rucka dete ljubi ga majka.z:kiss:Pozdrav Veeeliki i javite kad budete pili kafu da vam se pridruzimz:poz:
 
Smehuljice, ja se toliko namučila objašnjavajući, a ti naručila tortu ili bar ukrašavanje:rida:, ccc Šalim se naravno:metla: i treba tako, pa šta bi smo mi radiliz:lol: Ali sliku da nam staviš obavezno na ukrašavanju...
 
Smehuljice, ja se toliko namučila objašnjavajući, a ti naručila tortu ili bar ukrašavanje:rida:, ccc Šalim se naravno:metla: i treba tako, pa šta bi smo mi radiliz:lol: Ali sliku da nam staviš obavezno na ukrašavanju...

A šta misliš da tvoji saveti nisu pomogli? z:)
A kako bih ja mogla da znam kolika treba da bude ta torta?
z:((
A Jaca se pojavila u pravom trenutku!
Samo... ljudi ubrljali... Naručili tortu za 27. 01. a trebalo je za 29. 01.z:cry:
Užas! Eno je stoji na hladnom... šta će biti do četvrtka - videćemo!
 
Drage moje,nadam se da ce neka od vas moci da mi pomogne.Imam drugaricu koja zivi u Torontu i koju bih ja da zamolim da mi kupi wilton nastavke za slag.Kako je ona totalni laik po tom pitanju,a ni ja nisam bas sigurna sta da trazim,kako najlakse da joj objasnim sta mi treba.Znaci,da li se to kupuje pojedinacno,ili u kompletu,koliko ima tih nastavaka,ako ima mnooogo,koji su mi najpotrebniji itd.Ako neko zna da mi pojasni,puno mu hvala,unapred.Pozz...z:dm:
 
Kao pocetnik i ja nisam znala sta mi treba, ali se bas u to vreme pojavila Marija Savic i puno nam pomogla odabiru nastavaka i savetima. Nastavci se mogu kupovati posebno, a moze se i kupiti u kompletu. E sad tu opet imas varijanti. Postoje veci kompleti i oni manji, pa oni u kofercetu sa ostalim priborom od kesa za ukrasavanje do noza za ravnanje torte, makaza za skidanje ruze od slaga sa postolja na kojem se prave... Sve zavisi od tvojih finansijsjih mogucnosti. Posto nisam bila u nekoj zavidnoj situaciji, kupovala sam , sto bi rekli mic po mic. Za sada sam zadovoljna ovom kolekcijom i mislim da je i necu prosirivati jer tu jue sve
sto mi treba, trenutno imam oko 25 nastavaka, ali ti nije sve to potrebno. Ponekad sa samo 1 nastavkom ukrasim celu tortu, a pomislis da je radjena sa 5 razlicitih. Svaki nastavak ima vise mogucnosti za razne sare na torti samo ga treba znati iskoristiti. Mogu ti pomoci da ti dam predlog oko onih osnovnih bez kojih se po meni i ne moze lepo uraditi torta sa slagom, ali veceras idemo na veselje, mala kumica rodila sina pa idemo na jedno opustanje uz picence( ja sam za pelinkovac)ha, ha,ha a bice i hik, pa sam mislila da sutra kad dojem sa posla slikam mogucnosti par nastavaka, naravno sa slagom da vidis pa ces odluciti sama. Casopis koji je Marija Savic svojevremeno izdala je bio odlican za sve one koji se bave ovim poslom, a jos vise za pocetnike jer je sve u njemu tako lepo islikovito objasnjeno. Pomoci cu ti koliko budem mogla. Pozdravz:girl:
 
Evo vama sipka:hej:ja sam joj najbliza pa mogu i da ih probam, a stvarno bih volela da ih svi zajedno probramo u veoma kreativnoj i domacinskoj atmosferi igraonice TOPOLINO!!!z:dm:Kakva bi to zurka bila, pa najsladja i najveselija na svetu na svetu:veseljaci: Ako nesto i primetite upravo sam se vratila sa veselja pa sam mozda i malo hik posle...:zstidljivko:
 
Kao pocetnik i ja nisam znala sta mi treba, ali se bas u to vreme pojavila Marija Savic i puno nam pomogla odabiru nastavaka i savetima. Nastavci se mogu kupovati posebno, a moze se i kupiti u kompletu. E sad tu opet imas varijanti. Postoje veci kompleti i oni manji, pa oni u kofercetu sa ostalim priborom od kesa za ukrasavanje do noza za ravnanje torte, makaza za skidanje ruze od slaga sa postolja na kojem se prave... Sve zavisi od tvojih finansijsjih mogucnosti. Posto nisam bila u nekoj zavidnoj situaciji, kupovala sam , sto bi rekli mic po mic. Za sada sam zadovoljna ovom kolekcijom i mislim da je i necu prosirivati jer tu jue sve
sto mi treba, trenutno imam oko 25 nastavaka, ali ti nije sve to potrebno. Ponekad sa samo 1 nastavkom ukrasim celu tortu, a pomislis da je radjena sa 5 razlicitih. Svaki nastavak ima vise mogucnosti za razne sare na torti samo ga treba znati iskoristiti. Mogu ti pomoci da ti dam predlog oko onih osnovnih bez kojih se po meni i ne moze lepo uraditi torta sa slagom, ali veceras idemo na veselje, mala kumica rodila sina pa idemo na jedno opustanje uz picence( ja sam za pelinkovac)ha, ha,ha a bice i hik, pa sam mislila da sutra kad dojem sa posla slikam mogucnosti par nastavaka, naravno sa slagom da vidis pa ces odluciti sama. Casopis koji je Marija Savic svojevremeno izdala je bio odlican za sve one koji se bave ovim poslom, a jos vise za pocetnike jer je sve u njemu tako lepo islikovito objasnjeno. Pomoci cu ti koliko budem mogla. Pozdravz:girl:

E Jaco,ako mozes to da mi odradis,stvarno bi mi mnogo znacilo.Ja hocu da se posvetim tome,jer mi se cini da za to iole imam talenta,dok za one fondan mase i figurice mislim da moras da zavrsis vajarstvo na likovnoj akademiji,ili bar primenjenu umetnost!Malo se salim,naravno,ali mislim da one decije torte koje Koka radi prelaze granice amaterskog!Ona je zena sa mnoooogo talenta i maste,znaci,skidam kapu.A posto ja nisam talentovana (ne secam se ni da mi je u skoli sa plastelinom islo od ruke),prosto nemam tu zicu,ostajem kod slaga.Znaci,interesuju me ruze od slaga,i crtezi sa slagom, otprilike ono sto radi Vesna Korica,pa na takve nastavke stavi akcenat.Puno ti hvala za pokazanu dobru volju,i pomoc koja ce mi svakako biti dragocena.Pozdrav!z:kiss:
 
Evo vama sipka:hej:ja sam joj najbliza pa mogu i da ih probam, a stvarno bih volela da ih svi zajedno probramo u veoma kreativnoj i domacinskoj atmosferi igraonice TOPOLINO!!!z:dm:Kakva bi to zurka bila, pa najsladja i najveselija na svetu na svetu:veseljaci: Ako nesto i primetite upravo sam se vratila sa veselja pa sam mozda i malo hik posle...:zstidljivko:

Neka si se ti nama lepo provela!
A što se žurke tiče - samo izvolite!
Nekada su se na ovom Forumu organizopvale degustacije (samoinicijativno, neko nešto napravi - još bolje ako pokupi recept na Forumu) pa pozove društvo da proba...
Bilo lepo druženje, steklo se po neko prijateljstvo... nešto i potrajalo.
Dakle... ako ima zainteresovanih - čas posla ćemo sve lepo organizovati! Sad imamo i (lep, velik) prostor!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top