Pravljenje figurica za torte - cake toppers

Današnji nalet inspiracije

2luxfsn.jpg
 
Aj sad jedno pitanje, htela bih probati napraviti neko cvece, ja imam cvecarsku zelenu zicu i mislim da je to glavni razlog mog neuspeha jer je previse jaka kao i neadekvatna masa za cvece, koju mi masu preporucujete i kakvu zicu da kupim.....? ako treba ona bela iz eurowilta koji br?
 
Poslednja izmena:
Posle Kate i Ivane prosto me sramota, ali evo moje winx blom....:) s obzirom da mi nikako ne idu ove figurice sa ljudskim likom prilicno sam zadovoljna kako je ispala.....vama ce verovatno biti smesna :zcepanje:
attachment.php

mislim da su oci ipak malo prevelike, al imam popravni ove nedelje, samo ovaj put flora :)
 
Poslednja izmena:
idi begaj , kakva sramota , eto reci cu Ti i sta mislim ... telo je odlicno , srazmera dobra , lice manje oci , vise kose i super je ! sto se tice onog tvog pitanja oko zica . na svim kursevima se uci da svaki cvet latica ililist imaju svoj broj , kad udjes u stos , sve valja . ja cesto koristim i obicni drot s kojim se vezuju venci za groblje ( taj je najjeftiniji , dosta debeo ali se snedjem ) . za pocetak kad ides u ns idi u Bastu , uzmi zelene zice 0.7 i 0.8 ta je za listove odlicna , a bele za latice naruci 20,24,26 . i obavezno uzmi one lepljive trake zelene . a sto se tice mase smartflex od Ildike iz Bajmoka je najbolja gum pasta za cvece . Kad se ispraksiras , uspes i sa Barvalovim fondanom ili Hanijevim za figurice odraditi sve .
 
eee u utorak idem u Apatin, bicu ti blizu :) ja imam onu zelenu cvecarsku iz baste, sto se kupi citav bunt....moracu naruciti tu masu za cvetove, nema mi druge......hanijeva mi nije bila losa letos jer se brzo susila......a sad bih probala mali buketic napraviti, probacu sa barvalo masom, bas da nije domaci fondan :)
 
joj komedije, mene i cveca danas....hahhahaha, napravila neke latice, lepo je to bilo na zicama, super sam ja to osencila, i tucak lepo napravila, ali kad je to trebalo spoiti, majko mila, vrte se one zice ko ringispil, nikako namestiti...joj kad sam popizdila i pravac kanta za smece :rotf:a

Kato nemam pojma kada cemo, idemo kod moje tetke, ali dzumle sa muzem, decom, sestrom i njenim klincem, nema sanse da se uklopim da svratimo, tamo na prolece obecavam :D
 
joj komedije, mene i cveca danas....hahhahaha, napravila neke latice, lepo je to bilo na zicama, super sam ja to osencila, i tucak lepo napravila, ali kad je to trebalo spoiti, majko mila, vrte se one zice ko ringispil, nikako namestiti...joj kad sam popizdila i pravac kanta za smece :rotf:a

E ovo je i kod mene problem, ali savladaću ja to..... Ne predajem se ja tako lako, samo da dođem do slobodnog vremena.... Jeste da nemam ni sekače za latice ljiljana, ni veinere ali snaći ću se...
 
Figurica je dobra, slažem se sa Katom, manje oči, veća kosaali na ovom delu na glavi jer one imaju nekako visoke glave, ako ti je lakše, usta napravi da se smeši, da joj se ne vide zubi. Što se mase za cvetove tiče, ja tu ne bih rizikovala sa Hanijevim fondanom jer mi se jednom desilo da su se omekšale latice, cvetove sam baš lako odradila, latice se lepo stegle i nda su odjednom posle nekoog vremena počele da se krive i padaju, ne znam šta se desilo jer su stajale na suvom, nisu bile u frižideru ali desilo se. E sad možda ako bi probala sa njihovom masom za figurice možda bi bilo bolje. I sad ne znam ni na kojoj je temi bilo pitanje za frižider i Hani fondan ali meni se sad ponvo desil da se na jednoj torti znojio fndan, a na dve nije, sve tri stajale u istom frižideru, samo ta treća je radjena sa fondanom iz druge kante, da li su pet nešto menjali ili šta je nemam pojma.
 
Ja,... opet ću da davim... Da li je neko od Vas radio čokoladni fondan, ali da nije sa glukozom nego sa medom??? Treba mi za jednu malu torticu fi14... Druga stvar, o kojoj ja takođe nemam pojma je PLAZMA TORTA.. koja količina za 6 osoba??? Ja u principu ne volim te torte što se "umuljaju" pa oblikuju pa i nemam iskustva s tim. Sad mi prvi put traže...pa molim bar okvirnu meru. Imam negde recept, skinut sa ovog foruma... Zahvaljujem:worth:
 

Back
Top