Pravljenje figurica za torte - cake toppers

JACO DIVNOOOOOOOOO JEEEEEEE.
c029.gif
c029.gif
c029.gif
c029.gif
 
Da li je neko ovo probao ,ili bas moramo kupovati gum pastu

Pošto znam da je većini vas gum pasta nedostupna, potrudila sam se da nađem adekvatnu zamenu za nju. Fondan koji sam napravila i probala po receptu koji sledi je više nego dobra zamena za gum pastu. Toliko je dobar da i ja više neću kupovati gum pastu, već ću je sama praviti. Rad sa njom je lak , ukusna je i iskreno vam preporučujem da je napravite.
Torte kao što su Pingvini, Uskršnje jaje, grad, kao i mnoge druge......sve ćete moći da radite sa ovom fondan smesom :))

Sačuvajte ovaj recept, trebaće vam : )

Potrebno je:

*
1 kesica želatina u prahu
*
50 ml hladne vode (za želatin)
*
20 ml vode (za fruktozu)
*
100 gr fruktoze (voćni šećer)
*
1 velika kašika glicerina (kupuje se u apoteci)
*
900 gr šećera u prahu



U vanglicu, prosejati šećer u prahu zbog grumuljica. Želatin preliti sa hladnom vodom i ostaviti da nabubri. Fruktozu i vodu staviti na vatru da se kuvaju. Kada počne da vri, kuvati još 30 sekundi a onda skloniti sa vatre. Odmah dodati glicerin i dobro promešati, a onda preručiti u nabubreli želatin i mešati dok se želatin ne istopi. U prosejani šećer, postepeno dodati vruću smesu i mešati sa kašikom dok može, a onda izručiti na radnu površinu i umesiti rukama u glatku masu.



Dobićete 1 kg odličnog fondana za torte. Ovako pripremljenu fondan čuvajte na sobnoj temperaturi u hermetički zatvorenoj posudi. Ova količina je dovoljna za prekrivanje jedne torte i nekoliko figurica na istoj. Fondan bojte sa prehrambenim bojama u prahu.
 
Ja dok stignem do vremena za forum vi ste vec uveliko napravile toliko stvari da popunite poslasticarnicu. Sve figure su neverovatno lepe, a pingvini narocito. Mozda zato sto ja jako volim pingvincice, pa nisam objektivna. Jaci ako kazem da joj je cvece savrseno, ne znam da li sam rekla nesto novo. Ne volim kad potrosim sve reci i onda treba da ponavljam. :(

Onaj autic, crveni me oborio s nogu, neverovatno kako je uglacan i pedantan, a i sladusan. :)

ZA ELLORU I BELU RADU
osim vas dve jos me je neko pitao koje boje koristim za cvetove. Mislim da nemam sta novo reci. Sve sto ima da se kupi u Euroviltu, dakle Viltonove i sve manje ili vise dobre boje po prodavnicama zdrave hrane U prodavnicama zdrave hrane boje su pakovane u male ambalaze i ima nekih koje ne mogu da se dobiju mesanjem osnovnih, mislim mogu, ali nije to to. To je super zato sto za neku neobicnu boju mozes kupiti jako malo pakovanje, a ne pola kile. Koristim boje i u gelu i u prahu. U zavisnosti od proizvodjaca, nisu sve boje iste nijanse. Neke boje mozes da istreses kilo, ali se testo slabo oboji. Viltonove su extra koncentrovane, pa su zato jako dobre.
Dakle, ja koristim iste boje kao i svi ovde na forumu, ako sam dobro zapazila, ali kako sam ja dizajner, dosta se razumem u mesanje boja, pa mesam, nijansiram, prelivam i tome slicno. Ono sto je jako vazno za boje podloga koja se boji, u ovom slucaju sastav gum paste ili fondana. Ima vise recepata i za gum i za fondan i kad se testo napravi slicno je ali nije isto. Boje se ponasaju drugacije, nisu iste nijanse i neke ne mogu ravnomerno da se nanesu.

Sto se tice cveca i pare, ellora, mozda ti neko drugi moze bolje objasniti. Ja nekada cvet nadnesem na malo pare i dobije neku vrstu sjaja kao lak, ali ne kao lak za parket da te ubije sjaj ako ne stavis predhodno naocari za sunce, nego deluje nekako fino, nezno lakirano. Boja se moze staviti i dok se priprema gum pasta i kasnije, zavisi sta pravis. Ako prekrivas tortu, to je kolicinski dosta fondana i bolje je sipati boju tokom pravljenja. Za manje stvari, moze i tokom pravljenja figura i cveca.
 
Da li je neko ovo probao ,ili bas moramo kupovati gum pastu

Pošto znam da je većini vas gum pasta nedostupna, potrudila sam se da nađem adekvatnu zamenu za nju. Fondan koji sam napravila i probala po receptu koji sledi je više nego dobra zamena za gum pastu. Toliko je dobar da i ja više neću kupovati gum pastu, već ću je sama praviti. Rad sa njom je lak , ukusna je i iskreno vam preporučujem da je napravite.
Torte kao što su Pingvini, Uskršnje jaje, grad, kao i mnoge druge......sve ćete moći da radite sa ovom fondan smesom :))

Sačuvajte ovaj recept, trebaće vam : )

Potrebno je:

*
1 kesica želatina u prahu
*
50 ml hladne vode (za želatin)
*
20 ml vode (za fruktozu)
*
100 gr fruktoze (voćni šećer)
*
1 velika kašika glicerina (kupuje se u apoteci)
*
900 gr šećera u prahu



U vanglicu, prosejati šećer u prahu zbog grumuljica. Želatin preliti sa hladnom vodom i ostaviti da nabubri. Fruktozu i vodu staviti na vatru da se kuvaju. Kada počne da vri, kuvati još 30 sekundi a onda skloniti sa vatre. Odmah dodati glicerin i dobro promešati, a onda preručiti u nabubreli želatin i mešati dok se želatin ne istopi. U prosejani šećer, postepeno dodati vruću smesu i mešati sa kašikom dok može, a onda izručiti na radnu površinu i umesiti rukama u glatku masu.



Dobićete 1 kg odličnog fondana za torte. Ovako pripremljenu fondan čuvajte na sobnoj temperaturi u hermetički zatvorenoj posudi. Ova količina je dovoljna za prekrivanje jedne torte i nekoliko figurica na istoj. Fondan bojte sa prehrambenim bojama u prahu.
ja radim sa ovim fondanom od kako sam pocela da radim torte u moj svesci se vodi kao minjin fondan stvarno je super
 

Back
Top