Pravljenje figurica za torte - cake toppers

Evo neshto prvenstveno za Zadovoljnu domacicu, ovi cvetovi mogu ici na shlag bez problema, cak i danas da se stave na tortu za sutra nishta ne fali, lako se rade, dekorativni su i moze mnogo cvetova da se napravio od jedne mere rojal mase.
Potrebna je kesica sa shrafom i nastavak br 69 ili 70 oba su za list ali je jedan uzi , a drugi shiri i daje razlicit izgled cveta.Zatim kalupi za izradu, kupuju se u setu od 4 velicine, svaki ima svoj par da bi se folija lakshe tisnula u kalpu.
IMG_5553-1.jpg

IMG_5554-1.jpg

Zatim se naprave tri latice istiskujuci masu iz sredishta prema gore
IMG_5557-1.jpg

A zatim josh tri izmedju.
IMG_5564-1.jpg

Kalup je predvidjen za izradu ljiljama sa 6 latica, a mogu se raditi i ostali cvetovi, samo malo vezbe.
Cvetovi se skidaju sa kalupa i redjaju na tacni, znaci ne sushe se u kalupu vec ovako
IMG_5560-1.jpg

Mogu se napraviti danas za sutra, najbolje je bar dva dana da se sushe, ali ne vishe jer se onda teshko oljushti folija;), shto se i deshavalo meni:mrgreen:
Najbolje se sushe ako je u prostoriji topao vazduh, a naj naj bolje leti na terasi kada je 40 stepeni:mrgreen:
Sa ovim cvetovima zaista ima puno mogucnosti, tuckovi im se prave razni, moze se samo utisnuti rojal masa sa nekim zvezdastim shpricem, moze se zabosti neki prashnik, moze neka perlica, biser...Mashta, mashta, mashta...:heart::zag::bye:
 
Znash Daco nisam ni ja uvek raspolozena, ali kad ugrabim bar malkice dobre volje onda to iskoristim pa uslikam, da se nadje nekom pri ruci:) Pozdrav:heart::bye:

Ma nije da nisam slikala ali se desi da neke faze slikanja budu toliko blede da ne vredi postavljati,a uvek radim u zadnji cas sve sto treba i imam jako malo slobodnog vremena da bih ga izdvojila za to.bice jednom valjda i od mene nesto.
 
Dobra noc moje slatkice, evo josh jedan pokushaj da olaksham nekima neke stvarcice, pa valjda ce nekom posluziti

KORPICA OD ROJAL MASE

Pripremiti masu po receptu, evo ovako bi trebalo da izgleda, prvenstveno za Zadovoljnu domacicu
IMG_5644-1.jpg

Zatim pripremiti foliju, kesu sa okruglim nastvakom 5 ili 6 , cinijicu od bilo cega, zeljene velicine korpice
IMG_5630-1.jpg

Cinijicu obloziti folijom
IMG_5632-1.jpg

Zatim sharati po njoj "kornelija" cipkom ili neki drugi rad( nisam pokazala ali se nadam da vam je jasno).Kada se osushi posle 2-3 dana skidati polako foliju
IMG_5637-1.jpg

IMG_5638-1.jpg

iscrtati presnik kruga i nacrtati na njemu izgled drshke korpice
IMG_5636-1.jpg

Preko crteza staviti neki kruci najlon( kao onaj od pvc fascikli) i zvezdastim nastavkom preko najlona izvuci drshku
IMG_5642-1.jpg

Kada se drshka osushi za 2-3 dana okrenuti je i na strani koja je bila do najlona prevuci masom josh jednom da se dobije trodimenzionalna drshka.Od rojal mase napraviti i jedan mrezasti poklopac
IMG_5639-1.jpg

Spojiti sada sve, prvo zalepiti sa masom na korpici ovaj "poklopac" njega koristim da ne popunjavam korpicu sa cvecem koje se nece videti vec redjam na njemu cvetove.Drshka se moze odozdo sa salvetima malo podrzati i ostavite tako da se do sutradan osushi i korpica je spremna za dekoraciju.Stavlja se na shlagu samo ako ispod nje ima podloga od neke mase za pravljenje cvetova kao shto je gum pasta, ja izrezem krug velicine dna korpice, malo veci pa ga oivicim i ukrasim sa perlicama i na takvom stavim korpicu da ne bi doshla u direktan kontakt sa shlagom.
IMG_5649-1.jpg

A evo josh nekih cvetova koje sam usput napravila od ostatka rojal mase, pravljeni su wiltonovim nastavkom 75 u kalupima lily set-a
IMG_5652-1.jpg

:heart::cmok2::brus:
 
Dobra noc moje slatkice, evo josh jedan pokushaj da olaksham nekima neke stvarcice, pa valjda ce nekom posluziti

KORPICA OD ROJAL MASE

Pripremiti masu po receptu, evo ovako bi trebalo da izgleda, prvenstveno za Zadovoljnu domacicu
IMG_5644-1.jpg

Zatim pripremiti foliju, kesu sa okruglim nastvakom 5 ili 6 , cinijicu od bilo cega, zeljene velicine korpice
IMG_5630-1.jpg

Cinijicu obloziti folijom
IMG_5632-1.jpg

Zatim sharati po njoj "kornelija" cipkom ili neki drugi rad( nisam pokazala ali se nadam da vam je jasno).Kada se osushi posle 2-3 dana skidati polako foliju
IMG_5637-1.jpg

IMG_5638-1.jpg

iscrtati presnik kruga i nacrtati na njemu izgled drshke korpice
IMG_5636-1.jpg

Preko crteza staviti neki kruci najlon( kao onaj od pvc fascikli) i zvezdastim nastavkom preko najlona izvuci drshku
IMG_5642-1.jpg

Kada se drshka osushi za 2-3 dana okrenuti je i na strani koja je bila do najlona prevuci masom josh jednom da se dobije trodimenzionalna drshka.Od rojal mase napraviti i jedan mrezasti poklopac
IMG_5639-1.jpg

Spojiti sada sve, prvo zalepiti sa masom na korpici ovaj "poklopac" njega koristim da ne popunjavam korpicu sa cvecem koje se nece videti vec redjam na njemu cvetove.Drshka se moze odozdo sa salvetima malo podrzati i ostavite tako da se do sutradan osushi i korpica je spremna za dekoraciju.Stavlja se na shlagu samo ako ispod nje ima podloga od neke mase za pravljenje cvetova kao shto je gum pasta, ja izrezem krug velicine dna korpice, malo veci pa ga oivicim i ukrasim sa perlicama i na takvom stavim korpicu da ne bi doshla u direktan kontakt sa shlagom.
IMG_5649-1.jpg

A evo josh nekih cvetova koje sam usput napravila od ostatka rojal mase, pravljeni su wiltonovim nastavkom 75 u kalupima lily set-a
IMG_5652-1.jpg

:heart::cmok2::brus:

Korpica izgleda kao da je heklana pa uštirkana,odkično si je napravila Jaco.
 
Jaca je legenda pdf kulinarstvo:worth::worth::worth:...Hvala ti Jaco...

A najviše volim ono "prvenstveno za Zadovoljnu domaćicu"...Ili sam najviše radoznala,ili najgluplja...:think:

Ma znam ja Jaco da ti mene voliš,pa mi zato pomažeš...Malo se šalim...:heart::heart::heart:
Shta cu s tobom, sve se unapred iskupljujem za one veeeeeeeeeeeeelike lubenice shto cu ih smazati kod tebe:hahaha::rotf::rotf::rotf::heart::bye:
Nisi glupa, boze istucicu te kad te vidim, ali sam imala prilike da ti slikovito pokazem ono shto si pitala preko pp
 

Back
Top