Pravljenje figurica za torte - cake toppers

Ponosna sam na ove moje prve kale!!
attachment.php
 
Pozdrav...moyda nije ovo pravo mesto za moje pitanje ali vidim da je ova tema najposecenija a meni treba hitan odgov...kupili su mi FONDAN (kazem velikim slovima cucete zasto)prodaje ga poslasticarnica Duga,kad sam ga dobila i otvorila meni to mnogo izgleda mekano vise kao neka masa za prelivanje...posto nisam strucna sa fondam molila bih vas da mi kazete u cemu je stos dali je to pravi fondan ili ne posto na you tube vidim da je fondan dosta tvrd..molim brz odgovor jer bih da pravim tortu u subotu sa fondanom...sta i kako da radim sa tom masom sto sam dobila ako znate na sta mislim...unapred hvala
 
Pozdrav...moyda nije ovo pravo mesto za moje pitanje ali vidim da je ova tema najposecenija a meni treba hitan odgov...kupili su mi FONDAN (kazem velikim slovima cucete zasto)prodaje ga poslasticarnica Duga,kad sam ga dobila i otvorila meni to mnogo izgleda mekano vise kao neka masa za prelivanje...posto nisam strucna sa fondam molila bih vas da mi kazete u cemu je stos dali je to pravi fondan ili ne posto na you tube vidim da je fondan dosta tvrd..molim brz odgovor jer bih da pravim tortu u subotu sa fondanom...sta i kako da radim sa tom masom sto sam dobila ako znate na sta mislim...unapred hvala

To je fondan za rozen tortu ili za prelivanje sitnih kolača.To što si ti dobila ne može za oblaganje torti ili figurice.Treba ti Gum pasta(mada je često zovemo fondan, pa zato dodje do zabune).Barvalo je proizvodjač.
 
To je fondan za rozen tortu ili za prelivanje sitnih kolača.To što si ti dobila ne može za oblaganje torti ili figurice.Treba ti Gum pasta(mada je često zovemo fondan, pa zato dodje do zabune).Barvalo je proizvodjač.

:zcepanje: a ja proletos ovde kod nas jednom prilikom trazila gum pastu i prodavacica mi dade taj dugin fondan ,ja kazem ne Barvallo...kaze ona meni to je isto samo dr proizvodjac...ja naravno nisam imala poima pa kupila,trebala sam da napravim samo traktor toma pa reko sto da mesim tako malo :zcepanje::zcepanje: ja umesila boje i pocela da pravim(dodala sam jos secera...reko to tako treba)....ja napravim oblik a on se polako spuuuuusta :zcepanje::zcepanje:
al sam oteglila:mrgreen:
 
Ah evo konacno sam pregledala sve od prve stranice tj. od prvog posta pa sve do zadnjeg i oci me bole od gledanja dugo je trajalo par dana jer ipak 247 stranica je pozamasna brojka. a imam i malu bebu i jednu skolarku prvacica pa uz njih dvoje to je malo teze . Evo i sada oni spavaju a i mewni se spava jer sam stvarno premorena ali nemogu odoliti a da ne napisem konacno i ja malo ... Znam da mi prve dvije poruke nece odma proci ali nadam se da ce ubrzo.. Moram vas pohvaliti za sva ova divna umjetnicka djela koja sam vidjela:klap: .I ja sam tek skoro dobila recept za fondan tj. Minjin recept i isprobala sam ga i uspjelo je e sad sam se zarazila sa tim i samo bi pravila .Napravila sam dvije torte neke cvetice i jednu po uzoru na Minjinu posto sam zurila a inace volim inprovizovati.. Pokusacu postaviti slike jer me zanimaju vasi komentari... Takodje ima i nekih pitamja ali to moze melo sacekati.. Veliki pozdrav za sve vas umjetnice i umjetnike nadam se da ce te me prihvatiti i da ce mo se lijepo druziti...:heart:
 

Back
Top