Pravljenje figurica za torte - cake toppers

Ako nekoga zanimaju silikonski kalupi za jestive figurice i cvetove moze to da nabavi kod mene.Veoma je tesko uraditi cvet margarete (gerbera ) rucno ali ako imate silikonski kalup i znate kako da napravite gum-pastu mozete dobiti nesto ovako
J7EwNXgmSKY-TV_QkduJ6A


Pogledajte moj profil za vise informacija
 
Nije bas da je Jagodica super,ali...Ratluk sam kupovala na dva mesta.Jedan je zuci i dosta mekaniji,ali skoro sam stavila 2:1 secera u odnosu na ratluk i opet je bilo mekano i spadalo.Glavu sam oblikovala 10 puta.Probala sam i na cackalicu da je stavim ali spadne.I gustina sam joj umesila i zagrevala pa opet dodavala secer i gustin i dosla dotle dokle sam dosla.A onaj drugi ratluk je svetliji ,isto svez ali cvrsci i mnogo lepsa masa je ispala. Sad znam i necu vise eksperimentisati.
 
Nije bas da je Jagodica super,ali...Ratluk sam kupovala na dva mesta.Jedan je zuci i dosta mekaniji,ali skoro sam stavila 2:1 secera u odnosu na ratluk i opet je bilo mekano i spadalo.Glavu sam oblikovala 10 puta.Probala sam i na cackalicu da je stavim ali spadne.I gustina sam joj umesila i zagrevala pa opet dodavala secer i gustin i dosla dotle dokle sam dosla.A onaj drugi ratluk je svetliji ,isto svez ali cvrsci i mnogo lepsa masa je ispala. Sad znam i necu vise eksperimentisati.
Na žalost, ovde kao da ne postoji nešto što se zove standard kad je u pitanju kvalitet bilo čega. O postojanosti da ne govorim :besna:tako da ne znači da će ratluk koji se pokazao dobar i sledeći put biti takav... kao što je npr. šećer u prahu istog proizvođača nekad sitniji, nekad krupniji :worth:
Meni se dopada "Jagodica", ruže su stvarno prelepe, s tim što bi mi se uz ovu figuricu bolje uklopile - jagodice. :P
 
Jooooj što su vam lepi i aranžmani i figurice...

Daco,mene ovi tvoji sitni cvetići iznova oduševljavaju.Svaka ti čast.

E sada,pošto sam ukrašavanje šlagom naučila,planiram jedan korak dalje.Doduše,tek na jesen kada budem imala više vremena,ali bih da naučim da pravim te cvetove od gum paste.

Sada,svaki savet mi je dobro došao.A imam milion pitanja.Da li da kupujem gum pastu u "euroviltu",kako ste bojile cvetove dok niste imale kompresor,šta može da posluži za sečenje latica i listova,jer mi u katalogu to sve prilično skupo?

Pišite,jer svaki savet će mi dobro doći,kada se upustim u avanturu zvanu "pravljenje cvetova".
 
Gde mogu kupiti kvalitet spric ili kesu sa nastavcima za ukrasavanje slagom? Molim te, zadovoljna domacice, gde se nalazi radnja koju pominjes? Uz to u katalozima koje sam gledala, cene su astronomske.:dash:


Mislim da sa špricem niko ne radi,nego svi sa kesama i nastavcima,zbog raznovrsnijeg izbora nastavaka.

Radnja koju ja pominjem, a i mnoge ovde na forumu,je "Eurovilt",nalazi se u Beogradu, na Adi Ciganliji,preko puta "porše" servisa.Mislim da je adresa Radnička 41/9,ako grešim neko će ispraviti,a telefon je 011 3057 459 i 011 3572 274.Tu imaš sve što ti je potrebno za ukrašavanje,a cene su takve kakve su.Jake su naročito za one koji se time bave iz hobija, ali ne postoji baš neki izbor prodavnica za te stvari,pa šta je,tu je.Robu šalju brzom poštom,što je dobra stvar ako nisi iz Beograda.Izdaju časopis koji se zove "Slatka planeta",koji se kupuje kod njih,i u kome ima interesantnih stvari za videti,a skoro i kompletna ponuda onog što prodaju.Ja sam kod njih išla i na kurs ukrašavanja šlagom, i zadovoljna sam naučenim.

U Zemunu postoji "Euromedia trade", 011 3163366 i 3193765,i oni prodaju slične stvari,ali tamo nisam ništa kupovala,tako da ne znam kakve su im cene.

Najbolja opcija je imati nekog u inostranstvu,pa da ti to pokupuje upola cene,ali to je već druga priča.

I nisi ti dosadna.Mi se ovde družimo,i savetujemo, i razmenjujemo iskustva...zato i jesmo ovde.

Recepte za razne mase imaš na arhivi recepata,ali to će ti bolje objasniti neko ko to već radi.Ja za to isto nemam pojma.
 
Pa eto sastacemo se pa cemo te vrattiti u tvoje detinjstvo i oziveti tvoje lepe uspomene, najmanji problem da se mi ocas posla sakupimo, samo ako hocemo.:mrgreen:
Za sve shto te interesuje pitaj, ali ti je najbolji savet da krenesh ispocetka na ukrashavanju torti, a onda predjesh na arhivi recepata, pa opet citash, citash i citash dok ti oci ne pobele.Ja sam tako izdvojila jednu nedelju, mislim na taj dan i kada sam zavrshila sa ruckom sela sam i reshila da procitam sve, trajalo je 4 sata, muz se iznenadio kao prvo da ja toliko mirujem i sedim na jednom mestu, kaze , nisam te cuo kako dishesh, a sedeo sam tu do tebe i gledao TV. Toliko imash interesantnih stvari da necesh moci a da ne procitash sve.Veruj ima tu svashta da se nauci:ok::heart::bye:
 

Back
Top