Pravljenje figurica za torte - cake toppers

divne su vam figurice,ali ja moram da pitam:
da li su te sljokice jestive i ako jesu odakle vam? : )

Pozdrav,evo ja cu pokusati da pomognem.Sljokice su jestive,ja sam nekada uzimala u eurowiltu,bilo ih je ranije,sada se trenutno snabdevam iz turske a cula sam da ih ima u eriksonu u Beogradu,barvalo ih proizvodi,mada ja nikada iskreno nisam videla barvalove,pa pokusajte u eriksonu.:bye:
 
Ma kako nisi videla barvalove, pa eto na mojim figuricama su barvalove, znaci videla si ih:D:D:D Malo se salim, ne zamerite...ali dream_cakes je sve lepo objasnila, pa je moje objasnjenje suvisno
To jestive je malo diskutabilno;). Nisu skodljive po zdravlje, ako si na to mislila:think:, ali da imaju neku hranljivu vrednost, nemaju...
 
Ma na to sam mislila da nisu skodljive po zdravlje,meni je to jako bitno kad ih stavljam na torte ,jer se one najvise stavljaju na decije torte,ako se slazes sa mnom, to je najbitnije.Mada je bilo polemike oko njih,ne znam da li si i ti to cula i ispitivali su ih ovde kod nas u zavodu za zastitu zdravlja,kako sam cula ,jestive su.E sad sam ih videla i :super::super::super: na kokinim tortama,salim se stvarno nisam znala da ih proizvodi Barvalo,ja koristim njihove sedef boje(neke samo),nisam nesto odusevljena,jer ostavljaju tragove po torti a za ovo cu pogledati i ja u Eriksonu,i meni je lakse nego da i:super: dovlacimo iz Turske.:bye:
 
Ma te sljokice mi i nisu problem, ali jestive boje jesu. Citala sam u nekim novinama koji E treba izbegavati, a bas te sam nasla u bojama (narocito crvenoj) Pa i nije problem ako ih neka deca jedu jednom-dvaput godisnje, ali moja deca obojenu masu jedu svakodnevno iako se trudim da sklonim sve obojene, pa kada traze ja im dajem neobojenu, nekako uvek ispadne visak kuglica ovde, visak onde, a oni sve to smazu:sad2::sad2::sad2:. I stvarno sam zabrinuta
 
Cao devojcice,ja sad dodjoh s posla.U pravu ste za erikson.Jelena ima stosta u svojoj radnji iproizvode slag koji ja koristim i kojim sam vrlo zadovoljna,ustvari bas zadovoljna.Sljokice su nesto sitnije od onih koje inace imaju da se kupe,ali dobijete punu onu posudicu za med u kojima se inace i one krupnije prodaju,samo sto je ovde posuda puna za 120 din i zaboravite kad ste je kupile.Ja bas koristim i traje mi oko dva meseca jedna.
 
Stvarno mi je zao sto cu vas razocarati,ali evo zvanicno saopstenje,Koka zna,ne dolazim u Jagodinu.Prosto ne mozemo da se iskombinujemo zbog posete dragim prijateljima koja nikako ne moze da se odlozi za neki drugi dan,a i danas smo saznali da dete ima utakmicu taj dan u pola jedan.Jako mi je zao,ali prosto su prioriteti morali da prevagnu.
 

Back
Top