Pravljenje figurica za torte - cake toppers

George Pig i Dino-saw....
Ne liče baš na likove iz crtića.... :confused: A nemam volje da ih ponovo pravim
17337_1317872860118_1029647056_984934_1471071_n.jpg


17337_1317872900119_1029647056_984935_7135363_n.jpg

Preslatki!!
 
Istu dilemu sam imala pre nekoliko dana.Devojke su me savetovale da uzmem od barvala već obojen fondan.I zbog toga sam im beskrajno zahvalna.kako dobila savet, tako ga dalje prosledjujem.Divna crvena boja, crnu sam takodje naručila, pa bež.Neko je naručivao i braon, tj. boja čokolada.Pun pogodak.

eterikina crvena boja je bas crvena i spmcrvena jagoda ako vam nesto znaci
 
Tanja ja dok se nisam udala zivela sam na ceraku mozda se i znamo?
Radnja je ispod pijace preko puta ulice znaci tamo gde se prodaju jaja sa te strane predjete ulicu i tu je mala radnja ima malu tendu pise ukrasi za torte(Vidikovacki Venac 92h)negde na sredini u tom redu lokala ,nedeljom rade od 9-14, pon ne rade.:bye:
 
sa te strane predjete

Predjem ja sama.:zcepanje:Nemoj da mi persiraš,nisam ja tako matora.:butkice:Neverujem da se znamo,ja sam kraljevčanka,mada živim na Ceraku već 12 godina.Muž mi je tu odrastao.
To je,znači,red onih radnjica preko puta pijace.Znam,mada moram ti reći,kada sam ja tamo jednom svratila, nešto tek pošto su otvorili,nije bilo ničega zanimljivog.Al,dobro,možda već sutra odem.
 
Predjem ja sama.:zcepanje:Nemoj da mi persiraš,nisam ja tako matora.:butkice:Neverujem da se znamo,ja sam kraljevčanka,mada živim na Ceraku već 12 godina.Muž mi je tu odrastao.
To je,znači,red onih radnjica preko puta pijace.Znam,mada moram ti reći,kada sam ja tamo jednom svratila, nešto tek pošto su otvorili,nije bilo ničega zanimljivog.Al,dobro,možda već sutra odem.

Necu vise obecavam:worth:, sad imaju eterikine boje u kesici 19din, sljokice i sedef 95din, ja to uzimam kod njih:bye:
 
Evo i mene i moje postavke kako sam pravila one andjele na crvenoj torti.....

S obzirom na to da su bili novogodisnji i bozicnji praznici i da sam imala malo vremena za setnju, posetila sam CIN-CIN robnu kucu (kinesku) i tamo pronasla ukrase za jelku u obliku andjela koji su u meni probudili malo maste....
Oni ovako izgledaju:

Pogledajte prilog 71215 cetiri kom ( 2 i 2 su ista)

SNV89668.JPG
dva kom razlicita iz tog kompleta.

Od mase koje pravim i cvetove( gum pasta) - recept je Jaca postavila u arhivi - napravila sam kalup i to tako sto sam tog andjela utisnula u masu( deblju). To izgleda ovako:

SNV89669.JPG


Kada se kalup osusio prskala sam ga za bezbojnim autolakom kako bi se konture sto vise zadrzale i da se ne bi pokvario otisak.Posle toga sam ostavila da se to osusi.

Kada mi je trebalo masu fondana sam utisnula u kalup i izvadila i dobila andjela.

SNV89604.jpg


Nakon sto se ovaj andjeo osusio uzela sam kompresor i zlatnu boju i isprskala.

SNV89615.JPG


SNV89670.jpg
konacna verzija andjela...

Tako gotove andjele sam na tortu lepila uz pomoc belanca...
Primeri sa slikama su razlicitih oblika jer sam nesto slikala od jednog modela a nesto od drugog.
Nadam se da sam uspela da pomognem.Pozdrav!
 

Back
Top