Pravljenje figurica za torte - cake toppers

Hvala Vam najlepše, do istog zaključka sam i ja došla, sigurno je to! Pozdrav:)
Upravo tako.
Sve što je u frižideru apsorbuje vlagu. A vlaga topi šećer.
PS: Ja uopšte ne pravim figurice od ratluka, ali ovo znam. Inače, koka je, svojevremeno dok je pravila figurice od ratluka, rekla da u tu smesu, kada je već gotova i umešena, dodaje i malo skroba. Bude tvrdo, skoro da se jedva može mesiti, ali se komedić od kojeg se pravi npr. ružica ubaci na kratko u mikrotalasnu (5-10 sekundi... zavisi koliki je komadić), to se lepo otopi (paziti da se ne opečeš) i može da se radi. Sa tim skrobom se lakše i brže osuši bilo da je figurica ili cvet.
 
Poslednja izmena:
Joj, Daco, nije ovo vata nego ona šećerna vuna :zcepanje:
To ima u Beogradu u nekom tržnom centru, sestra mi jednom objašnjavala kad mi je trebalo ali sam odustala. Ili ako imaš u blizini neki vašar možda prodaju.
Ovako ce da izgleda figurica koja ide na mafin za petak, za dan zaljubljenih. Cura je vatu vec donijela, tako da cu sa tim da nekako vec odradim kosu, a vunu nemam kad ni da ganjam, niti mi se islati zezati za jednu figuricu. Danima nisam vec izasla uopste iz stana, od kad je muz tu pa vodi kcerku do vrtica i ide po nju, ide u kupovinu i ostalo, ko bi se zezao sa tim jos
 
Poslednja izmena:
Kolik god važno je da ti svbaka sledeća u prečniku bude manja bar za 7-10 cm odnosno da to ostane slobodan prostor na donjoj tortikad staviš gornju oko 5 cm (gore-dole).
E bas tako sto Sneki kaze, ali sada su sve nekako u modi ti fazoni da su stepenice jako amle izmedju spratova, bas sam sa Ciletom neki dan pricala i pitala je za neku na 4 sprata tortu, ona kaze 35, 30, 25 i 20cm imala je oko 30kg. Ali to ako musterije traze da je ta stepenica malena, ali kao neki standard je ljepse da je prelaz veci, meni se uklapa ovakav raspored zbog plehova i obruca koje imam: po 8cm razlike, 16, 24, 32 i 40, bice to bas bas tortetina
 
E bas tako sto Sneki kaze, ali sada su sve nekako u modi ti fazoni da su stepenice jako amle izmedju spratova, bas sam sa Ciletom neki dan pricala i pitala je za neku na 4 sprata tortu, ona kaze 35, 30, 25 i 20cm imala je oko 30kg. Ali to ako musterije traze da je ta stepenica malena, ali kao neki standard je ljepse da je prelaz veci, meni se uklapa ovakav raspored zbog plehova i obruca koje imam: po 8cm razlike, 16, 24, 32 i 40, bice to bas bas tortetina

Hvala puno, da bice bas tortetina ;)
 
ja sam radila na 4 sprata precnike 35, 28, 21, 15
evo i slika
attachment.php
 
Lady koliko ti je bila teska ta torta i koje si torte pravila?
Moze li mi neko objasniti kako se pravi lopta od plazme ili od cega vec?!
Naime, zena hoce redovnu tortu, a od gore loptu. Medjutim, danas mi se javila i rekla da ta lopta uopste ne mora biti jestiva!
Sta sada? Imate li kakav savet? Od cega i kako???
Zd mi rece da ona pravi redovnu tortu sa koricama ali to je polulopta i u nekoj ciniji, a meni bas treba lopta...

Pozdravljam vas i hvala unapred!
 
evo mozda ja pomognem ako nemora biti jestiva onda kupi loptu kod kineza ( ja sam nasla neku manju bila je presvucena sarenim platnom pa sa skinula platno i ona je ispod bila obicna gumena bela ) namazala sam je margarinom i oko nje navukla tanak sloj fondana i onda tek sarala sa sestouglovima i petouglovima
nadam se da sam pomogla evo slike da vidis kako izgleda

DSC071571.jpg
 
Evo mojih figurica za ovaj vikend. Inače četiri torte za vikend (ustvari tri, jednu sam ukrašavala, ne i pravila iako to ne radim ali nekad moraš da prećutiš i prihvatiš i nešto što ti se ne radi) a haos u kući kao da sam pravila 44 torte. Ne znam za vas ali meni je nekako lakše da odradim 5 torti za dan nego da razvlačim 5 dana uzastopce po jednu, a sad su se baš tako podelili. Inače, bile su tri figurice (jednu nisam slikala) i dve sličice na fondanu.

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php
 
ima u subotici radnja, hobi dekor ili tako nesto,ia na netu, izguglaj malo....pisala je nasa forumasica nedavno, izvinjavam se, blokirala sam pa ne mogu da se setim koja....pravila je ruzice po lopti toj od stiropora za mladenacku tortu odgore.......
Beli labud, sto se tice kilaze za koju si pitala, imala je 20 kg torta, ukusi coko, kokos, plazma i kapri, ako se dobro secam....;)
 

Back
Top