Pravljenje figurica za torte - cake toppers

Moja prva orhideja savladana na kursu na kom sam bila

5vfag.jpg


i neke male, spojene u granu

15gwk8i.jpg

Veoma lepo. I kod mene je taj kurs u planu.... na proleće...
 
Ja ne znam dobro da spojim latice, pa svaka svoju politiku vodi..:nosijelku: to mi je jedno od problema zbog kojeg bih išla na kurs-onaj početni, problem mi je i zabadanje žice u laticu - napatim se pošteno..... Ima na tom kursu šta naučiti i sigurna sam da vredi....

Ako Ti je Sombor bliže , možeš doći i kod mene . Meni je u januaru bila Zdenka Tomanić na dvodnevnom kursu za cvetove . Mislim da je bila zadovoljna sa onim što sam je naučila , a ja sam bila zadovoljna sa onim što sam joj pokazala . Radile smo nas dve same , jer mislim da se puno više može naučiti kada se radi pojedinačno .
 
Ako Ti je Sombor bliže , možeš doći i kod mene . Meni je u januaru bila Zdenka Tomanić na dvodnevnom kursu za cvetove . Mislim da je bila zadovoljna sa onim što sam je naučila , a ja sam bila zadovoljna sa onim što sam joj pokazala . Radile smo nas dve same , jer mislim da se puno više može naučiti kada se radi pojedinačno .

Potvrdjujem.Vise nego zadovoljna.Nisam ocekivala da cu toliko nauciti.Sad jos samo da se bacim na posao.Hvala jos jednom Kato.Onu peglicu na paru nisam zaboravila, samo sto je vise nije bilo.Ako se opet pojavi kupicu ti.
 
Poštovane,

Prvi put sam se prijavila na forum, mada sam do sada iščitala skoro sve stranice i iskreno vam se divim na remek-delima koje kreirate....
Naime, zamolila bih vas za savet, ne bavim se profesionalno izradom torti, danas i juće sam pravila ružice od ratluka, gustina i prah šećera. Prezadovoljna sam konzistencijom mase, divno su se formirale latice, ma predivno..., ali tu počinje problem... ružice su se pocele topiti, preciznije vlažiti, ružice sam stavila prvo u frižider, a nakon toga u hladnu sobu, ali je danas izuzetno vlažno... Gde sam pogrešila? :dontunderstand:
 
Poštovane,

Ne bavim se profesionalno izradom torti, naime, zamolila bih vas za savet, Juče i danas sam pravila ružice od ratluka, gustina i prah šećera, bojom u prahu, i tečnom bojom. Masa je divne konzistencije, latice su predivne... ali tu kreće problem, ruzice počinju da se tope, odnosno vlaže..stavila sam ih na nekoliko sati u frižider, zatim u hladnu sobu... mada je danas velika vlaga u vazduhu. Gde sam pogrešila?.
 
Pitanje, trebam zalijepiti vatu kao kosu za figuricu, KAKO???
Evo slika
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/v/t34/1616401_721712684530360_1601988083_n.jpg?oh=9eee814bf793226408ebcdaad82b336e&oe=52F972ED&__gda__=1392115910_427bd7d6e574078dc1e275039aee6769
Ja lijepo rekla da cu ja to vec nekako smuvati i napraviti od fondana, da ce izgledati super, ma jok, musterija navalila na vatu i gotovo, nije joj bilo mrsko pola grada da prepjesaci i da je juce donese, lijepo mi donijela citavo pakovanje one u kuglama vate u boji. Sta ces, mlado, ludo, sportski duh, a i zaljubljeno, ah taj Dan zaljubljenih...
 
Poslednja izmena:
Probaj sa malo vode ili lepka za fondan pa stavi vatu i okreni naopako da se suši da vata bude odozdo. I kad se osuši, zalepiće se valjda, a ti onda malo raščupaj vatu da izgleda kao na slici.

- - - - - - - - - -

Kato, Ivana figure su vam super. Katine sam i ranije vidjala ali Ivanine su mi nekako promakle pa joj se sada dvostruko divim. :worth:

Hvala Sneki. :heart:
 
I meni je ličilo na šećernu vunu ali pošto su se već dogovorile da stavlja vatu onda da joj odgovorimo za vatu. A čula sam i da ta šećerna vuna brzo padne, kao da se topi pa da zbog toga nije baš idealno rešenje za torte. Ne znam da li je tačno, ja sam to nekad kao klinka jela i uopšte mi se nije dopalo tako da posle nisam kupovala pa se ne sećam kako izgleda kad malo duže stoji.
 

Back
Top