Pravljenje figurica za torte - cake toppers

I ja većinom gledam slike, pa pokušavam kopirati sa njih. Tako sam radila ove Teletabise i teniski set.
x499.jpg
qc0b.jpg
 
Eto mene posle duze pauze da se ubacim malo :) Ovi mladenci su radjeni krajem aprila. Kakvi mladenci, takav i topper. Naravno sliku sam videla negde na netu, pokazala mladencima i eto


:D Ovi su bili za moju zaovu i zeta!

:D Eto kako je mali svet. Za zaovu sve pohvale! Prelepo i milo devojce, a za zeta...sta reci?! ;) Salim se naravno. Drugari smo vec skoro desetak godina!
 
e, sa ovima sam stvarno uživala!! jako su mi slatki :D

SDC10702.JPG


tzunami, ja ih pravim od skoro iste smjese kao što je Minjin. jedino umjesim još malo biljne masti u nju. ako mi se fondan i pored biljne masti mrvi (obično je to slučaj sa crvenim i crnim), zagrijem malo želatine (koja je nabubrila u vodi) sa par kapi glicerina. dodajem taj mix u fondan dok opet ne postane podatan. u početku se dosta lijepi, pa namažem ruke sa biljnom masti. :)
 
Jel moze neko od vas da mi pomogne.Treba da pravim tortu na temu Pepa prase ,a musterija hoce da na torti bude i kucica.Ta kucica mi je malo problem .Mislila sam da probam da je napravim od tih rizinih pahuljica pa ne znam kako to da izvedem .Koju kolicinu da stavim i jel se ta masa brzo steze ,ne znam kako da oblikujem kucicu ?Jel moze neki savet iskusnijih ?Hvala
 

Back
Top