Pravljenje figurica za torte - cake toppers

Ja sam uzela da probam Barvallo masu za modelovanje. Sinoc sam napravila figuricu fudbalera u roku od 10 min se stegla, nisam mogla da verujem. Jedino sto mora doooobro da se razmeksa da ne ostanu tragovi pucanja ali kad se malo usemi covek super je. Ovaj turski fondan je zaista milina za presvlacenje torti.
 
fi.jpg
s.jpg
slona sam pravila od pirinca i bas me namucio jer sam premazala bk da malo poravnam,a bk mi je istopio citavu smesu i sve pocelo da se rastura ,pa sam nocas u 2 pravila ponovo.
 
Evo mojih figurica od turskog fondana. Odličan je za figurice, a i za presvlačenje torti, a tek što lepo miriše... Što se mene tiče, samo neka ostane ovakav i ja ga ne menjam.

Karatista

attachment.php


I gormit. Za ovog mi je trebalo malo više vremena ali sam prezadovoljna kako je ispao (mada je užasno ružan lik i volela bih da upoznam onog ko je smislio ove figurice samo da ga pitam na čemu je bio kad su mu padale na pamet ovakve ideje) i zato sam ga i slikala zajedn sa plastičnom figuricom koju su mi doneli za mustru. :D

attachment.php
 
Moja deca ih imaju i velike, oko 20cm visine, jos s nekim magnetima, pa mogu da menjaju delove tela... Doduse prerasli su ih jos pre nekih godinu dana :))) A njihov tvorac je neki Italijan, morali smo i novine ''gormiti'' da kupujemo, pa je to tamo sve pisalo. I koliko serija postoji i ko je ko i kako je sve nastalo i kao otkud njemu ideja.... ali zaboravila sam :D
 

Back
Top