Pravljenje figurica za torte - cake toppers

Drage moje nemogu reci da mi je dosadila ipak od te cokolade ja i platu dobijam hehe...evo sad listam forum trazim hello kity figurice,danas zenska kupila fondan i sutra pravim prvi put sa njim tortu a htela bih i tu mackicu da napravim uhhh drzite mi palceve...hvala vam svima na dobrodoslici i prijatnom prijemu u forum...velike cokolade za vas...
 
Da li neko pravi gum pastu po ovom receptu???I šta je to biljna mast ??
450gr secera u prahu, 25ml(5kasicica) hladne vode, 15ml(3kasicice) tragakant gume, 10ml (2kasicice) zelatina u prahu, 10ml tecne glukoze, 1 belance, 2 kasicice biljne masnoce
Postupak: Stavi prosejan secer u posudu, a posudu stavi iznad kipuce vode, dodaj 3 kasicice tragakant gume, pa uz neprestano mesanje zagrevaj secer i gumu dok se ne sjedine i dobro zagreju. Posebno poprskaj vodom zelatin (2 kasicice zelatina sa 5 kasicica vode) i ostavi da nabubri, pa posudu sa zelatinom i vodom staviti u posudu sa kipucom vodom.Ostaviti na vatri dok se mesavina ne otopi. Dodaj tecnu glukozu ( 2 kasicice) i 2 kasicice biljne masnoce. Zatim ostaviti da se sve ohladi, dok ne postane mlaka mesavina, a onda dodati 1 belance.
Napravi udubljenje u mesavini secera i gume i tu sipaj mesavinu sa zelatinom i belancetom, miksaj u pocetku sporije a kasnije pojacanom brzinom dok smesa ne postane bela, glatka i dovoljno gusta. Stavi pastu u plasticnu vrecicu, zavezi i stavi u hermeticki zatvorenu posudu da na sobnoj temperaturi odstoji bar 8 casova, kasnije mozes staviti u frizider.
upravo je ovo taj postupak,s tim da umjesto tragakanta dodajem 5 kasicica rendane zvake i vazno je da se secer s zvakom dobro ugrije na pari.Sve ostalo je isto kao sto si napisala.I med koji stavljam ,jer ovdje ne nalazim glukozu.Pitaj slobodno ako bude nejasnoća.
 
attachment.php

Ovo je medo sa torte od petka, mama male Hane je donijela mnogo fotografija tortica sa nekih Americkih sajtova, meni je ovaj fazon sa slovima na srcadima malo izdignutim od torte bio sladak, a posebno ovaj br. 1 sa maleckim cvjeticima!!! Samo eto u brzini jer je dosla prije dogovorenog vremena zaboravila sam puter kremom pobosti male tuckove na cvjetice, tad bi bilo jos sladje
 

Back
Top