Pravljenje figurica za torte - cake toppers

Ja te kule do sad nisam nikad pravila, ali sigurna sam da ne postoji druga mogucnost da se to uradi nego da se nalijepi na taj karton od folije i tako i da ostane, mislim sa kartonom na tortu, sumnjam da bi izdrzalo bez kartona pa i danima i danima da se susi fondan, ne bi izdrzao krovice kula i sve to tako visoko a tanko i suplje da se stavi na tortu

ja sam pravila dvorac ima kod mene u albumu bez kartona je i sta ja znam nije mi pravilo probleme :)
 
attachment.php
...nindza kornjace za mog sina
 
OK, prihvatam sve savjete u vezi kula na dvorcima, jos bolje ako se moze fino osusiti i da se na njih stavi krovic, bez bojazni da se to sve nece kasnije raspuknuti mozda u transportu, nekako bih se morala osigurati, dole zabosti zice pa ostaviti da se tako osusi? Uglavnom, kad bude porudzbina takve tortice ja znam ko ce mi pomoci :telefon: :telefon: zovnem moj forum i eto... :bye:
 
Ako pravite te kule od domaćeg fondana, mislim da nema šanse da se to en osuši i ne stegne. ja pravim fondan po Minjinom receptu, i od njega figurice, i sutradan budu suvesasvim. A kada mi ostane komad fondana, pa ga grejem u mikrotalasnoj, onda se figurice skamene za sat, dva vremena, mogla bih čoveka ubiti njima.

:zcepanje:e to je istina ja sam bas dvorac pravila od takvog fondana :D
 
:rumenko:moze mala pomoc?ne znam dal spada u ovu temu i verovatno ima negde neki odgovor...muci me crna boja...imam wiltonovu crnu i barvelovu al ne ispadne bas crna.jel moram da uzmem onu u prahu?videla sam u eurowiltu al za mene pocetnicu koja za sad radi torte iz hobija i za mnogobrojnu decu malo mi skupo.kako vi dobijate vase crne,i da napomenem fondan pravim od minjinog recepta...hvala
 
:rumenko:moze mala pomoc?ne znam dal spada u ovu temu i verovatno ima negde neki odgovor...muci me crna boja...imam wiltonovu crnu i barvelovu al ne ispadne bas crna.jel moram da uzmem onu u prahu?videla sam u eurowiltu al za mene pocetnicu koja za sad radi torte iz hobija i za mnogobrojnu decu malo mi skupo.kako vi dobijate vase crne,i da napomenem fondan pravim od minjinog recepta...hvala

ja bih prenela svoje iskustvo ne znam za druge (javice se same) ja kupuje barvalo gum pastu crnu , crvenu i cokoladnu jer smatram da su to problematicne boje za bojenje ....:bye:
 
Moje iskustvo kaze sl. Samo gotova boja je zaista crna i crvena. Ja sam tek pre neki dan kupila crnu i crvenu gum pastu i to je to. Meni cak ni Milkomove boje ne pomazu da dobijem dobru boju fondana, sa slagom ne radim. Mora se mnogo boje staviti, a onda se mrvi. Ako ti je veliki izdatak da ih kupis oboj fondan koliko moze pa naknadno oboji do zeljene boje.
 

Back
Top