Pravljenje figurica za torte - cake toppers

Razmisljam da se upustim u avanturu pravljenja cvetova pa me zanima da li oni moraju iskljucivo da se prave od gum-paste ili moze i fondan?
I gde se prodaje taj dodatak za fondan da postane gum-pasta (gum-arabika mozda..:roll:)?

Može i fondan, samo malo čvršće da je umešen. Ja sam probala od barvalove gum paste + da pravim komadne ruže, i izgledaju sasvim ok. Mada mislim da za one divote od ruža i orhideja koje prave obe Zorice, Irena, Daca, Jaca, Koka i neka izvine neko ako sam ga zaboravila, mora da bude gum pasta. Ono što se pravi sa tragakantom. Koji se, btw kupuje u Euroviltu ili na Etno sajmu kod onih ljudi iz Vukovara. Znači, fondan može za poljsko cveće, bele rade, ruže kojima nisu baš tako tanke latice.
 
Bonice sam podelila jos pre neki dan za figurice, svaki put su sve lepse.
Od mene opet prasici
attachment.php
 
Prelepo je sve,hvala na odgovoru za uklanjanje viška šećera u prahu,a da li mi možete reći KOJE BOJE SU VERODOSTOJNE MISLIM KOG PROIZVODJAČA,ja sam uzimala BARVALOVE ali boje nisu baš dobre i da li u prahu ili gelu?i čiji fondan uzimate???htela sam i nastavke za špric da naručim na komad a ne znam koji mi trebaju koji se najviše koriste pa bih zamolila ZLATNU KOKU DA MI KAŽE AKO NIJE PROBLEM?HVALA
 
Prelepo je sve,hvala na odgovoru za uklanjanje viška šećera u prahu,a da li mi možete reći KOJE BOJE SU VERODOSTOJNE MISLIM KOG PROIZVODJAČA,ja sam uzimala BARVALOVE ali boje nisu baš dobre i da li u prahu ili gelu?i čiji fondan uzimate???htela sam i nastavke za špric da naručim na komad a ne znam koji mi trebaju koji se najviše koriste pa bih zamolila ZLATNU KOKU DA MI KAŽE AKO NIJE PROBLEM?HVALA

Ne uklanjam visak secera jer ga nemam. Ja tako pravim figurice da secer dodam samo onoliko koliko je potrebno da se ne lepi, ali se ne vidi. Jednostavno nemam problem s tim. Mozes meleni sundjercic da skvasis pa da ga obrises tako sto ga stisnes u krpi, pa on bude samo blago vlazan i time prebrisi figurice.
Sto se boja tice, mi koristimo sve kojih ima na trzistu. Vise puta sam pisala o tome. Zavisi koju nijansu zelis da dobijes. Recimo zelena barvalova ti daje nijansu mahovine, zelena eterikina nijansu trave - znaci ona jaka zelena, SPM zelena daje nijansu pastelno zelene....... Barvalova braon je svetla i pogodna za boju koze, milkomova braon smedja-cokolada je bas bas jaka, crna eterikina ima nijanse zelene boje, dok je crna barvalova ustvari jako-jako tamno teget....... Koristimo i boje u prahu i boje u gelu i tecne boje - aromine koje su mi super kada bojim kompresorom. Njih takodje koristim kada treba da skvasim boje u prahu. Inace mi smo od arome narucili po ceo litar svih boja.
Sto se nastavaka za spric tice, ja nisam bas prava osoba da ti to kaze :D Ali i o tome je pisala Jaca vec vise puta, treba samo da potrazis.
 

Back
Top