Pravljenje figurica za torte - cake toppers

tj2.jpg
 
super je spider man :)
ja napravim prvo delove pa sutradan spajam...ako pada onda malo podignem izvajam jos i tako par puta i kad se prosuse onda ih spajam

Moglo bi da to bude razlog, ja sve spojim pa ostavim da se suši.

Msneki na osnovu mog skromnog iskustva sa kupovnim masama, nisu mi bas nesto (mnogo su mekane). Figurice pravim od fondana (po Minjinom receptu), iz delova koji se osuse 1 dan pa ih tek onda spojim.. U stvari kao sto rece Unchi..:)

Od domećeg fondana, koji pravim po istom receptu, mi pucaju figurice dok se suše.

Hvala vam obema na odgovoru. :heart:

Moj zaključak je: Sve ću ja da naučim, sa većim ili manjim uspehom, osim da budem strpljiva. Celog života me to uče ali ja... kao i svaka plavuša :rumenko:
 
Cao svima.Da vas pozdravim i zahvalim na odgovorima.Znaci i vi secer kupujete.Vidim da uglavnom fondan radite.Ja ga obozavam,iako zahtijeva vise vremena nego slag.Ovdje ga rijetko ko radi,a i musterije znaju biti skepticne,kao slag je provjeren.A sto se tice mlina za kafu,jedan sa ljetos "sredila",pred kraj svadbarske sezone.
 
pomoc!!!!!!!!!!! Kako da napravim krila zvoncici?????

Tiruriru je opisala postupak negde na forumu. Da ti ne gubuiš vreme tražeći dajem ti taj opis iz 'moje arhive'. Verujem da ćeš uspeti. Srećno!

Krila za zvončicu (tiruriru) :rtfm:
Krila se oblikuju od cvećarske žice. 1/2 kesice želatina rastvoriti u vodi (odokativno sipam, ali otprilike potrebno je da voda prelije želatin). Na pari rastopiti želatin, dodati mu željenu boju, malo prohladiti da bude mlako, i pažljivo umakati krilo po krilo. Kad se želatin na krilima dobro osuši, postaviti krila na figuru.
 
Tiruriru je opisala postupak negde na forumu. Da ti ne gubuiš vreme tražeći dajem ti taj opis iz 'moje arhive'. Verujem da ćeš uspeti. Srećno!

Krila za zvončicu (tiruriru) :rtfm:
Krila se oblikuju od cvećarske žice. 1/2 kesice želatina rastvoriti u vodi (odokativno sipam, ali otprilike potrebno je da voda prelije želatin). Na pari rastopiti želatin, dodati mu željenu boju, malo prohladiti da bude mlako, i pažljivo umakati krilo po krilo. Kad se želatin na krilima dobro osuši, postaviti krila na figuru.
i ovde hvala:cmok2::heart:ste
 

Back
Top