Pravljenje figurica za torte - cake toppers

evo mojih kockastih bubamara :)
dsc09125a.jpg
dsc09127a.jpg
 
Jedno pitanje,kako dobijate sedefastu boju fondana?
P.S. Svaki pocetak je tezak....

Idi na temu ukrašavanje, zaista ćeš naći veliki broj saveta:)
Da bi se torte sjajile, treba ti sedef koji razmutiš u malo alkohola. treba ti i kompresor za to.Pošto ja nemam isti, snalazim se sa obični bocama sa pumpicom-ali to nije ni približno tako dobro kao sa kompresorom.Sedef se može naneti i širokom, suvom četkom-kao za rumenilo.
 
Za masu od ratluka treba dobar ratluk, da je bele boje, da je suv, kad uzmes kocku i kad je presavijes da se lepo deli na pola, da se ne razvlaci jer taj je zilav i otpasce ti ruke ako ga mesis.Ratluk koji ima kod mene mesim tako sto mesam istu kolicinu ratluka i secera u prahu.Meni su figure od ratluka lepse iako im treba vise vremena da se isuse.
 
Dekoracije od ratluk mse ne treba da se sushe, mogu se napraviti koji dan ranije i ne moraju, one se ne mogu osushiti tako brzo a nema ni potrebe.Da bi figure dobro stajale i ne topile se, mora masa biti tvrdo umeshena, to radi moj muz jer je jako teshko, skori treba dva puta vishe shecera ako se zeli da figura bude postojana i da dobro stoji na torti.
Desilo mi se da ne stignem da ih napravim unapred, ili da imam neku mushteriju koja se setila u pet do dvanaest za tortu, tada direktno dok pravim redajm na tortu, nishta im ne fali, chak se i ne tope.ovo tvdim jer ih pravim odavno i ne odustajem od ove mase, ona je lepa, meka, ukusna i deca koja se prva hvataju za figutice mogu lepo da ih ruchkaju.Figure od fondana su tvrde i mozesh da ubijesh nekog sa njima:mrgreen:
 
Dekoracije od ratluk mse ne treba da se sushe, mogu se napraviti koji dan ranije i ne moraju, one se ne mogu osushiti tako brzo a nema ni potrebe.Da bi figure dobro stajale i ne topile se, mora masa biti tvrdo umeshena, to radi moj muz jer je jako teshko, skori treba dva puta vishe shecera ako se zeli da figura bude postojana i da dobro stoji na torti.
Desilo mi se da ne stignem da ih napravim unapred, ili da imam neku mushteriju koja se setila u pet do dvanaest za tortu, tada direktno dok pravim redajm na tortu, nishta im ne fali, chak se i ne tope.ovo tvdim jer ih pravim odavno i ne odustajem od ove mase, ona je lepa, meka, ukusna i deca koja se prva hvataju za figutice mogu lepo da ih ruchkaju.Figure od fondana su tvrde i mozesh da ubijesh nekog sa njima:mrgreen:

A ne mešaš ratluk sa fondanom?
 
ti mozes praviti od cega hoces,ali ako su sitne figurice onda najbolje od ratluk mase,a ako su vece onda od plazme,sve zavisi od tvojih potreba.na temi korisne adrese i moja prva torta imas korisnih saveta,tako da bi bilo najbolje da ih iscitas,kao i ovu temu i ukrasavanje torti,a imas i arhivu recepata gde mozes naci recepte za rasne smese za ukrasavanje
 

Back
Top