Zoran Živković: Srbija će postati članica Evropske Unije 2007. GODINE

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
E pa pošto mnogi u Srbiji imaju veoma kratko pamćenje, a pogotovo ove demokate sa foruma, rešio sam da vas podsetim na nešto:

BEOGRAD - Zoran Živković, zamenik predsednika Demokratske stranke i premijer Srbije, ponovio je juče da očekuje da će Srbija 2007. godine postati deo Evropske unije i da za to postoje realne šanse.

- One nisu velike, ali su realne. To možemo da ostvarimo, isto kao što smo za prethodna četiri meseca zemlju koja je bila na ivici raspada i haosa uspeli da pritegnemo i očistimo od jednog dela kriminalaca. Uspeli smo da postanemo deo SE, završimo važne poslove, kao što je Akcioni plan, započnemo reformu vojske i budemo na korak do odluke Evropske komisije o početku izrade studije o izvodljivosti o priključenju naše zemlje EU - istakao je Živković, dodajući da očekuje da će, ukoliko odluka o studiji izvodljivosti ne bude doneta danas, sledeće nedelje Evropska komisija dati nalog za njenu izradu.

Premijer Srbije očekuje i da će do kraja godine, najkasnije početkom 2004. biti završena izrada studije posle čega bi usledilo potpisivanje predugovora o stabilizaciji i asocijaciji. - Mi smo u geografskom i političkom smislu Evropa i moramo sve da učinimo kako bi što pre postali deo EU.

Živković je održao konferenciju za novinare na brodu Turističke organizacije Beograda na kome je 1997. godine, u vreme kada je pokojni Zoran Đinđić bio gradonačelnik Beograda, otpočelo razgledanje prestonice. Time je juče zvanično otpočela kampanja DS za brži ulazak SCG u EU pod nazivom "Mi smo Evropa".

Kao razlog za otpočinjanje kampanje baš 20.07. Živković je rekao da to ima simbolično značenje, jer ako se skloni tačka između datuma i meseca ostaje 2007. što je, po njemu, godina kada bi SCG trebalo da postane član Unije.

Zamenik predsednika Demokratske stranke pozvao je juče sve političke partije, kako one na vlasti, tako i u opoziciji, sindikate i medije da pomognu DS, kako bi zajedničkim snagama što pre stigli pred vrata Evropske unije.
- Pozivamo sve da od danas zaborave sitne dnevno-političke interese da nam pomognu da očistimo put ka EU - istakao je Živković.

GLUPSON I TUPSON

z:D Hehehe. Šta reći-glupson i tupson. Vidim da ste stavili na forum izjavu Đelića u kojoj najavljuje da će Srbija da postane član EU 2014. godine pa reko da vas podsetim na izjavu našeg dragog bivšeg premijera koju je dao 2003. GODINE i u kojoj je rekao da će Srbija da postane član EU 2007. godine. z:D Da nije žalosno bilo bi smešno !

"Premijer Živković tvrdi da je realno da se Srbija nađe u Evropskoj uniji do 2007. godine." z:D

Ma nije bitno da li su šanse za to velike, važno da su realne. Hehehe.

A ovo što sam naglasio je za sve one koji tvrde da je "nezavisnost Kosova realnost". Isto tako je Živković tvrdio 2003. godine da je realno da uđemo u EU 2007. godine a sad je 2009. i od toga nije bilo ništa. z:D


Lista neispunjenih rokova

Srpski zvaničnici u poslednjih pet godina često su se u javnosti „poigravali datumima“. Još pre pet godina, 2003. godine, tadašnji premijer Zoran Živković verovao je da Srbija može da dostigne Bugarsku i Rumuniju i u EU uđe 2007. U vreme SRJ, potpredsednik tadašnje savezne vlade Miroljub Labus obećavao je da će naša zemlja SSP potpisati do 2003. Nešto kasnije, Labus je Srbiju kao članicu EU video 2010, da bi ubrzo promenio mišljenje i taj rok pomerio za 2012. Potpredsednik Vlade Božidar Đelić u poslednje vreme najčešće je menjao obećanja oko kandidature i ukidanja viznog režima. Prvo je obećavao da će Srbija status kandidata dobiti 2008, da bi kasnije ta predviđanja bila pomerena za 2009. godinu.

http://www.blic.rs/politika.php?id=68619

Evo Živkovićevih starih i Đelićevih novih laži. z:D

A pogledajte koliko je Živković REALAN čovek:

- Mnogi nisu verovali ni da ćemo da dobijemo lokalnu vlast na 38 mesta 1996. godine, pa smo dokazali da možemo. Nisu verovali ni da možemo da pobedimo 5. oktobra, pa se pokazalo da je moguće. Kada bi se merilo da li je sto posto sigurno da ćemo ući u EU 2007. godine, ili je taj procenat manji, normalno da je manji. Ali, realne šanse zaista postoje. Mi možemo, i teoretski i praktično, da sve poslove koji su neophodni za ulazak u EU, uradimo do 2007. Uslovi iz Kopenhagena, koji su najveća prepreka, isti su za nas, za Bugarsku, i za Rumuniju. Tvrdim da smo, već sada, u ispunjavanju tih uslova dostigli nivo Rumunije i Bugarske.

"Realne šanse zaista postoje". Ma puca čovek od realnosti ! z:D

Prema tome, nemojte mnogo da verujete lažima Đelića, Tadića i Dinkića u vezi sa rokovima ulaska Srbije u EU ! Kao što nas je Živković lagao nekad tako nas ovi lažu sada. Uostalom-vidi se iz priloženih izjava !
 
Poslednja izmena od moderatora:
Sad je 2009, verovatno cak i u Montenegru. 2009 - 2007 = ??

Pa sve zavisi kad smo mi ušli u EU a kad oni.

Ako smo mi ušli početkom 2007. a oni krajem godine onda su Crnogorci članovi EU jednu godinu a mi dvije. z:D

Daj da pitamo dell boya ili raleta kog datuma 2007. godine smo ušli u EU pošto taj podatak nešto nisam mogao da nađem a oni sigurno znaju. REALNO. z:D
 
2003 у емисији "Није српски ћутати" предложио је смањење пензија, да би "се инвестирало у будућност", а пензије су биле јадне, прејадне ( и сад су )

То је ниво тих ЦИА диверзаната, типа Живковића, Јовановића ,Влаховића, Динкића, Колесара, Кришта, потпуно су исти као да су смућкани у епрувети

Већ 9 година краду, лажу , убијају се, ускоро неће имати шта да се украде
 
2003 у емисији "Није српски ћутати" предложио је смањење пензија, да би "се инвестирало у будућност", а пензије су биле јадне, прејадне ( и сад су )

То је ниво тих ЦИА диверзаната, типа Живковића, Јовановића ,Влаховића, Динкића, Колесара, Кришта, потпуно су исти као да су смућкани у епрувети

Већ 9 година краду, лажу , убијају се, ускоро неће имати шта да се украде

Ma šta će penzionerima penzije ? I treba da ih smanje ! Ma ne, treba da ih ukinu skroz ! Mi treba da se okrenemo razvoju, mladosti i investicijama u budućnost a ne da živimo u prošlosti i u mračnim 90-im godinama. z:mrgreen:
 
Ја се извињавам да ли то значи да ја по Зорану Живковићу већ другу годину живим у европској унији човече а ја видим некако ми лепо. Па сада ћу да идем де оћу ћу радим шта ми воља и педери ће усвајају децу, и ће се ка...у на улицу. Хебаму колко је лепо
 

Back
Top