pomoc u vezi proteina!!

jospata90

Zainteresovan član
Poruka
121
znam da ima MNOOOGO slicnih tema ali *** meni treba pomoc..iam 17 godina visok sam 1.92 m iam 95 kg..
treniro sam dugo fudbal i fzn iso sam u teretanu od 8. razr samo sa velikim prekidima fzn idem mesec dana ono cisto iz rekreaciji pa ne idem po 5 meseci pa onda opet tako iznova..e sad hocu da krenem ozbiljno u teretanu mislim idem vec mesec ipo i zelim da uzmem neke proteine..
Znaci treba mi pomoc u vezi toga koji protein da uzimam i zeleo bih da dodam da mi nije cilj da se previse nagruvam nego vise da se dobro izdefinisem nrvn sa dovoljno mase...
hvala unapred
 
znam da ima MNOOOGO slicnih tema ali *** meni treba pomoc..iam 17 godina visok sam 1.92 m iam 95 kg..
treniro sam dugo fudbal i fzn iso sam u teretanu od 8. razr samo sa velikim prekidima fzn idem mesec dana ono cisto iz rekreaciji pa ne idem po 5 meseci pa onda opet tako iznova..e sad hocu da krenem ozbiljno u teretanu mislim idem vec mesec ipo i zelim da uzmem neke proteine..
Znaci treba mi pomoc u vezi toga koji protein da uzimam i zeleo bih da dodam da mi nije cilj da se previse nagruvam nego vise da se dobro izdefinisem nrvn sa dovoljno mase...
hvala unapred
Najbolje uzmes Whey protein.
Nemoj uzimati nikakve aminokiseline niti hormone jer sa tim mozes zesce da narusis zdravlje.
Imas u PanSport Whey protein,uzmes malo vece pakovanje i miran si.Obavezno se konzultujes sa lekarom ili trenerom u teretani o doziranju jer se to razlikuje za svaku osobu (tezina,visina).
Uvek ce se naci neko pametan koji ce ti reci "nemoj uzimati te hemije,samo ces se trovati".
Ljudi ne shvataju da su to najobicniji suplementi i da pomazu razvijanju misicnog tkiva i mase.
Ako mislis nesto ozbiljnije onda bih ti preporucio Whey protein+Creatin monohidrat+Dex (dekstroza).Whey ti daje cistu misicnu masu,Creatin volumen a Dex (dekstroza) pojacava transfer kreatina kroz organizam tako da se sto vise kreatina iskoristi.
Postoje razlicite vezbe za definiciju misica i za dobijanje mase.To lepo pitas trenera u teretani i on ce ti pokazati na kojim spravama i koje vezbe da radis.
Bilo bi pozeljno da dok uzimas suplemente ne konzumiras namirnice sa kofeinom ili alkoholna pica.Ne moze ti nista lose biti,ali ponistice ti efekat suplemenata koje si prethodno uneo u organizam.
Ako te jos nesto interesuje,obrati mi se na pp,rado cu ti pomoci.Pozz
 
Aj, reregistrovao sam se na ovom forumu posle xyz godina, pa aj da krenem da odgovaram... :)))
Prvo i osnovno, nikakvu masu i definiciju ne mozesh postici ako nemash kvalitetnu ishranu!!!
Znachi ishrana je osnova svega!!
Dakle, ako si se malo ubucio, pa zelish da skinesh vishak, ili samo zelish da se lepo izdefinishesh, potrebno je da sredish ishranu, i za to ima raznih vrsta dijeta (ali kvalitetnih dijeta, ne raznoraznih gluposti koje se mogu naci). Naime, osnova tvoje ishrane mora da bude protein iz hrane, i potrebno je da svoje obroke rasporedish na 5-6-7 obroka dnevno, radi ubrazavanja metabolizma!
Preporuchujem ti da prouchish malo ketogenu dijetu! [ako te interesuje, mogu i o tome da ispricham poneshto...]
Shto se tiche suplementacije, od proteina koji cesh koristiti uglavnom u PWM, ili ti posle treninga tu je Whey (proizvodjacha odaberi sam...nisu prevelike razlike... )
A moracu da demantujem "dragi92" shto se tiche aminokiselina! One su veoma pozeljne i nikako ne mozesh narushiti zdravlje njima (jer se u sushtini ceo sastojish od istih tih amino kiselina :)), a najcheshce se uz Whey u PWM i pre treninga koriste BCAAs (branched chain amino acids), i veoma su korisne jer deluju antikatabolichki!
I josh jedan od suplementa koje bi svakako valjalo uvaciti uz ishranu je Omega3 fish oil!
Shto se kreatina i dextroze tiche... pa kreatin monohidrad svakako ne treba koristiti dok si na definiciji (ako bash hocesh kreatin zbog snage, razmisli o kre-alkalin-u), a dekstroza... pa podeljena su mishljenja oko toga... ja je npr ne koristim, neki koriste maltodekstrin (koji je bolji izbor od dextroze), i tako...
 
Mislim da ovo ne citaju ljudi koji su postavili pitanje! :)
Inace Pansport je ekstra skup! Ako vas zanima ja sam odusevljen novim allmax proizvodima, pogotov izolatom koji u 30 ima 27g hladnom filtracijom dobijenog proteina koji ima veliku rastvorljivost i jako se brzo apsorbuje! Vrhunski je!
 
ako se vec uzima izolat, onda je pozeljno uzimati hidroizolat jer on vec ima dosta brzu absorpciju od koncentrata, mada za rekreativce je zanemarljiva razlika izmedju izolata i koncentrata u efikasnosti, a prevelika u ceni da bi se ulagalo u to...
naravno, ko moze sebi da priushti svakako podrshka za hidroizolat! :)

a za allmax ne znam kakav je, uglavnom se shto se svih suplemenata tiche drzim za mene proverenih firmi kao shto su Ultimate i Optimum, mada ce uskoro zbog krize :) i skoka cena da se predje na THE Nutrition i Trueprotein...ipak su dosta isplativiji :)
 
Svako (normalan) koristi Whey u PWM-u... ne zato shto je dobar, nego zato shto je BRZ! odnosno ima brzu absorpciju...
I Casein je dobar, tj odlichan protein, ali je maltene beskoristan za PWM...
druge proteine kao shto su zasebni milk protein, soy protein, egg protein i tako to, dosta mali broj vezbacha koristi... prvo zato shto nema velike potrebe za time, drugo zato shto je dosta skupo...
Tako da, sve se svodi na Whey od upotrebe proteina, samo je ovde 'debata' bila oko toga od kog proizvodjacha je najbolje uzeti...
 
2 meseca si uzimao protein i to te izashlo 250e??? bog te, pa za te pare uzmesh 5 kanti od 2.23 kila... jesi ti samo to po ceo dan jeo, tj pio?? :D

ne, nisi nenormalan, hteo sam da kazem, svako ko koristi proteina u pwm-u, koristi iskljuchivo Whey (kako ko ima para...neko koncentrat, neko izolat, neko hidroizolat... :D)
 

Back
Top