ИЗНЕНАЂЕЊЕ ЗА СВЕ КОЈИ СУ САДА ОСМАЦИ!!!!!!!!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

MACAKKETI

Obećava
Poruka
97
Јутрос је на јутарњем програму речено овако:

Овогодишње збирке задатака за пријемни, као што знате, касне. Од седамнаест задатака, из математике, који ће бити на тесту, пет неће бити из збирке. А сигурно је да ће тих пет бити по два поена, а ових дванаест по један и сл. Из српског би требало да се мањају 40 посто збирке. Шта кажете на ово?
 
Наравно да нећу да учим напамет, као што никад нисам учила напамет. Они то раде да би Србија имала што мање високо квалификованог кадра, да би на западу имао ко да ради. Сваки пријемни је све више вез везе. Полагаће се математика, физика, матерњи и два страна језика и физичко.
 
Од како су уведени пријемни испити, неколико пута је било сличних ситуација.
Првих пар година није ни било збирки.
Пре неку годину задаци нису уопште били исти као они у збиркама, и били су веома добро припремљени, тражила се применљивост знања, а не наштребание збирке.

И то јесте права ствар, ако већ постоје, нека мере неку количину знања, а не количину набубаних задатака.
Ђаци ни не покушавају да ишта реше, препознају задатак и само напишу,по сећању,тј.штребању.
Какав је проблем у томе што ће задаци, уствари, бити као они из збирки, само са другим бројевима или реченицама?

Онај ко зна, знаће и ово, без проблема.
 
Prijemni ispit je GLOOPOST!!!Dzhabe oni daju te nove zadatke,kao sad za matish,kad profesori daju zbirku djacima nasred prijemnog,i sve se prepisuje!

Напиши где се то десило и који професори на пријемном дају ђацима збирке, кад нико од професора који предају у школи у којој је пријемни испит не смеју ни да буду у школи за време пријемног!
 
Није баш тако у свакој школи. А могли би и да нам срачунају поене из основне

60 % вам носе бодови из основне, а 40 % бодови са пријемног.

Колико сте обавештени уопште о пријемном испиту?
 
Лакше је да све има своју тему. Јако сам добро обавештена јер се доста и интересујем, наравно да знам да имам поене и из основне и са пријемног, али не знам да ли си ти добро обавештен о томе да су се раније рачунали само поени на основу успеха, тако се рачунају и у државама у окружењу, нема пријемног, нема стреса око њега.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top