"sve se vraća,sve se plaća!"-jel vjerujete

mary ny

Zainteresovan član
Poruka
212
u prošloj vezi sam imala divnog momka koga nisam znala dovoljno da cijenim i čuvam to što imam. sada mi je jasno šta sam izgubila ali je kasno....
a sada imam obrnutu situaciju: momka koji mene uzima više-manje zdravo za gotovo i ja sam ta koja daje više u ovoj vezi.
totalno se stvari obrnule i pade mi na pamet da mi se to vraća jer sam ja bila takva prema nekome.
da li vjerujete u to?
 
u prošloj vezi sam imala divnog momka koga nisam znala dovoljno da cijenim i čuvam to što imam. sada mi je jasno šta sam izgubila ali je kasno....
a sada imam obrnutu situaciju: momka koji mene uzima više-manje zdravo za gotovo i ja sam ta koja daje više u ovoj vezi.
totalno se stvari obrnule i pade mi na pamet da mi se to vraća jer sam ja bila takva prema nekome.
da li vjerujete u to?

ja slepo verujem... sto puta mi se vratilo...

dobro ajd nije sto puta bas...
 
Primer: neko mi nešto mnogo loše učini i ja kažem vratiće mu se. NEĆE MU SE VRATITI! Ako se sama ne potrudim da mu se vrati njemu može biti dobro a može i nešto loše da mu se desi ali to loše što mu se desilo NIJE zbog toga što je on nešto loše meni učinio.

Tvoj primer je prost primer životne situacije, prvu nisi mogla da ceniš i iskoristiš a sada si naišla na nekog ko se ponaša kao ti u prethodnoj vezi.
 
u prošloj vezi sam imala divnog momka koga nisam znala dovoljno da cijenim i čuvam to što imam. sada mi je jasno šta sam izgubila ali je kasno....
a sada imam obrnutu situaciju: momka koji mene uzima više-manje zdravo za gotovo i ja sam ta koja daje više u ovoj vezi.
totalno se stvari obrnule i pade mi na pamet da mi se to vraća jer sam ja bila takva prema nekome.
da li vjerujete u to?

Naravno. Zaslužila si to što ti se dešava.
To nek ti bude škola da sledećeg dobrog dečka ceniš i paziš, a ne da tražiš preko leba pogače.
 
Primer: neko mi nešto mnogo loše učini i ja kažem vratiće mu se. NEĆE MU SE VRATITI! Ako se sama ne potrudim da mu se vrati njemu može biti dobro a može i nešto loše da mu se desi ali to loše što mu se desilo NIJE zbog toga što je on nešto loše meni učinio.

Tvoj primer je prost primer životne situacije, prvu nisi mogla da ceniš i iskoristiš a sada si naišla na nekog ko se ponaša kao ti u prethodnoj vezi.


A to se zove paganstina.
 
u prošloj vezi sam imala divnog momka koga nisam znala dovoljno da cijenim i čuvam to što imam. sada mi je jasno šta sam izgubila ali je kasno....
a sada imam obrnutu situaciju: momka koji mene uzima više-manje zdravo za gotovo i ja sam ta koja daje više u ovoj vezi.
totalno se stvari obrnule i pade mi na pamet da mi se to vraća jer sam ja bila takva prema nekome.
da li vjerujete u to?

To je samo da bi sebe upoznala..
 
u prošloj vezi sam imala divnog momka koga nisam znala dovoljno da cijenim i čuvam to što imam. sada mi je jasno šta sam izgubila ali je kasno....
a sada imam obrnutu situaciju: momka koji mene uzima više-manje zdravo za gotovo i ja sam ta koja daje više u ovoj vezi.
totalno se stvari obrnule i pade mi na pamet da mi se to vraća jer sam ja bila takva prema nekome.
da li vjerujete u to?

Ne verujem u sudbinu,ali verujem da vlastita glupost svakog stigne....s tim sto dovoljno glup,cak ni to ne vidi.
 
Ne verujem.. Mada u najnegativnijem periodu svog zivota sam upoznala nekog ko se po ceo dan smeje :aha:
Sad se smejemo zajedno ;)

Negativni periodi ne moraju biti izazvani tvojim lošim činjenjem - možda im je nekad i svrha samo ta da te pripreme da lakše prepoznaš i prihvatiš "nekog ko se po ceo dan smeje".

Ne verujem.. Samo kakvu eneriju siris, tako ti se vrati..

Ne verujem u sudbinu,ali verujem da vlastita glupost svakog stigne....s tim sto dovoljno glup,cak ni to ne vidi.

A vas dvoje sami sebi skačete u usta - ne verujete u sudbinu, ali ima nešto što izaziva da se svakom njegova dela vrate.... nije šija nego nekoliko gornjih kičmenih pršljenova...
 
Poslednja izmena:
kosmos samo na to i misli, mislim ima i pametnija posla ali ovo mu je ionako usput mislim vidis ti kolki je kosmos ;>

Apsolutno tačno! I svi mi imamo pametnija posla, ali sedimo pred kompom - lepo nam tu... Svako mora imati neku zabavu. I bogovima na Olimpu glavna zabava beše da zaebavau smrtnike (baš bih voleo da budem Zevs na par dana - alaj bi trčali neki po svetu oprljenih G.U.Z.I.C.A!)... z:mrgreen:
 
juce sam ponovo cula jednu finu recenicu - radije cu ziveti kao da ima boga , pa da se posle ispostavi da ga nema, nego da zivim kao da boga nema, a da se ispostavi da on postoji.

bila je slicna tema, novaistina ( pazi sta ispadne kad od NovaIsta napravis prisvojni pridev :) ) o karmi valjda....

dakle, ne mozemo pouzdano znati da li ta sudbina, karma, zasluga, pravda .... postoji. ali mozemo da uredimo svoj zivot u skladu sa nekim uverenjem, nama najprikladnijim.
coveku se cesto ucini da su odredjeni dogadjaji u njegovom ili tudjim zivotima uzrocno-posledicno povezani. ja verujem da je to samo projekcija nasih stahova na dozivljeno. strah od boga/karme/kazne.

u primeru iz prvog posta rec je o situacijama koje se desavaju svakome. sta sad, da je obrnuto, trebalo bi da znaci da je kosmos nagradio zbog toga sto je prethodnog decka cenila( on nju nije) , pa je sada radi neke nagrade u vezi u kojoj ne ferma decka, koji je lud za njom, ni 2 posto?

neki zakoni ravnoteze mozda postoje, ali onda ja to ne bih tumacila kao kaznu/nagradu.

sta ja znam.
"my country is the world, and my religion is to do good." Thomas Paine
 
nemam vremena, u strasnoj sam zurbi, da mislim o tome
jer ako bih morala bih u sitne suvise sitne detalje da zagazim
a to bi mi sasvim oduzelo vreme
ako se vraca to je u redu,jer tako treba
ako ne i to je u redu,jer tako treba
ali da ravnoteza postoji je jedna izmisljotina
za sitno zadovoljenje
i odvlaci mozak upravo od univerzuma
 
u prošloj vezi sam imala divnog momka koga nisam znala dovoljno da cijenim i čuvam to što imam. sada mi je jasno šta sam izgubila ali je kasno....
a sada imam obrnutu situaciju: momka koji mene uzima više-manje zdravo za gotovo i ja sam ta koja daje više u ovoj vezi.
totalno se stvari obrnule i pade mi na pamet da mi se to vraća jer sam ja bila takva prema nekome.
da li vjerujete u to?

Verujem. U ovom konkretnom slucaju, ne znam, ali inace u zivotu sam se mnogo puta uverila da je tako.
 

Back
Top