Zivot... ima li ga... da li ce ga biti?

Poslednja Igra Leptira

Veoma poznat
Poruka
13.954
Lijepo vrijeme veceras… prohladno, ali, nije vjetrovito… prijatno za setnju. Trebalo bi to iskoristiti.
Samo, pamet u glavu… nemojte kao ja… nesmotreno…
Nisam zapazila semafor, nisam obratila paznju na njega, ali sam jasno zapazila automobil… samo sto je tu informaciju mozak kasno proslijedio ostatku tijela, i vec narednog trena ja na zebri, oko mene sirena, svuda je ima, para usi… i psovke… hm, bas mi je malo falilo, imala sam srece…
Kako je zivot kratak, i kako ga mi sami, bespotrebno, nekada ucinimo jos kracim.

Sta radite vi, forumasi… kako razmisljate…
Da li je vama zivot dovoljno dug za sve sto zelite, ili je prekratak za vase poduhvate?
Koliko ste ostvareni?
Koliko uspijevate?

Prije nekoliko veceri, lezim u krevetu, cituckam knjigu… dosadna, dosadna do granice odustajanja, ali, mozda je to samo moj umor, pa nemam snage da doprem do sustine onoga sto pisac porucuje… i zato osjecam nestrpljenje da dodjem do kraja, saznam… citala sam ga i ranije… a znam da ima jos stosta njegovo da se nadje u knjizari, i toliko sam srecna sto imam sansu da to uradim… sto mogu, sto imam zivot pred sobom da procitam, da vidim, da osjetim… da zivim…

Zelim da zivim!
Zivite li?
Imate li vremena da procitate sve sto zelite?
Da naslikate?
Da odslusate?
Osjetite li nekada, kao ja, da nemate vremena za ono sto volite… da tone i tone vama nevaznog, ali nuznog, uskracuje sve ono sto biste mogli i zeljeli?
Imate li vremena za ljubav?
Za snove? Ostvarujete li ih?

Enter po enter, ode post... a ja bih jos toliko toga da pitam... a sustina je da zamislite sebe kako gazite stotu godinu... gdje ste? sta imate iza sebe? koliko je zelja ostalo neostvareno, da ih zive oni malo odlucniji, hrabriji, snalazljiviji...?
 
Zivite li?
Imate li vremena da procitate sve sto zelite?
Da naslikate?
Da odslusate?
Osjetite li nekada, kao ja, da nemate vremena za ono sto volite… da tone i tone vama nevaznog, ali nuznog, uskracuje sve ono sto biste mogli i zeljeli?
Imate li vremena za ljubav?
Za snove? Ostvarujete li ih?.

sad imam vremena mnogo vise nego pre.
i pocela sam uzivati u zivotu, po prvi put, stvarno.
mislim, mnogo vise vremena imam da radim stvari koje volim.
oslobodila sam se. :)

a zivota...pa, nikada dosta.
volela bih da traje vecno.

koliko je zelja ostalo neostvareno, da ih zive oni malo odlucniji, hrabriji, snalazljiviji...?

vrlo malo.
ali, ne zato sto su nemoguce ili nerealne.
vec samo zato sto im jos nije vreme.
na neke stvari mora da se ceka, nazalost.
:)
 
tema je divna.
osecam cesto da nemam vremena ni za sta.
e sad, to sto mi vreme odlazi i velikim delom ovde, to je zato sto volim i da sam ovde:).
pored toga nedostaje mi vremena za neka uzivanja koja su mi stvarno bitna.
citanje.
to mi je sada luksusz.
muzika.
ako nesto uspud odslusam, onako, ukradem, dobro je.
nedostaje mi da setam:)
nedostaju mi neke fine lagane neobavezne setnje. onako, bez cilja. kad gledas u nebo i pricate na sta vam lice oblaci. dajete im imena i oblike. nadimke:) drzite se za ruke, nije bitno kud idete. samo da ste tu....da stavi moju ruku u svoj dzep da mi ne ozebe...
nedostaje mi dan u pidzami:).moji dragoceni rituali, sa ispijanjem kafe rascupane kose kad je vreme samo moje i kad ga imam na pretek. i jos svasta...
 
Imao sam slicno, ali bolnije iskustvo.
Drzace te par dana, a onda ce te proci.
Mozda ti ostane saznanje da je zivot prekratak i da ne treba previse ozbiljno shvatati sebe, svoj zivot i svoje planove. U smislu da je nesto sto zamislis, a ne ostvaris tragicno i da je tvoje postojanje kljucno bitno bilo kome, osim tebi i tebi bliskim ljudima.
 
Lijepo vrijeme veceras… prohladno, ali, nije vjetrovito… prijatno za setnju. Trebalo bi to iskoristiti.
Samo, pamet u glavu… nemojte kao ja… nesmotreno…
Nisam zapazila semafor, nisam obratila paznju na njega, ali sam jasno zapazila automobil… samo sto je tu informaciju mozak kasno proslijedio ostatku tijela, i vec narednog trena ja na zebri, oko mene sirena, svuda je ima, para usi… i psovke… hm, bas mi je malo falilo, imala sam srece…
Kako je zivot kratak, i kako ga mi sami, bespotrebno, nekada ucinimo jos kracim.

Sta radite vi, forumasi… kako razmisljate…
Da li je vama zivot dovoljno dug za sve sto zelite, ili je prekratak za vase poduhvate?
Koliko ste ostvareni?
Koliko uspijevate?

Prije nekoliko veceri, lezim u krevetu, cituckam knjigu… dosadna, dosadna do granice odustajanja, ali, mozda je to samo moj umor, pa nemam snage da doprem do sustine onoga sto pisac porucuje… i zato osjecam nestrpljenje da dodjem do kraja, saznam… citala sam ga i ranije… a znam da ima jos stosta njegovo da se nadje u knjizari, i toliko sam srecna sto imam sansu da to uradim… sto mogu, sto imam zivot pred sobom da procitam, da vidim, da osjetim… da zivim…

Zelim da zivim!
Zivite li?
Imate li vremena da procitate sve sto zelite?
Da naslikate?
Da odslusate?
Osjetite li nekada, kao ja, da nemate vremena za ono sto volite… da tone i tone vama nevaznog, ali nuznog, uskracuje sve ono sto biste mogli i zeljeli?
Imate li vremena za ljubav?
Za snove? Ostvarujete li ih?

Enter po enter, ode post... a ja bih jos toliko toga da pitam... a sustina je da zamislite sebe kako gazite stotu godinu... gdje ste? sta imate iza sebe? koliko je zelja ostalo neostvareno, da ih zive oni malo odlucniji, hrabriji, snalazljiviji...?
Ah, toliko toga reći i na tolika pitanja odgovoriti, ali nikako početi...

Pa... ne vidim sebe u stotoj. Nešto i ne brinem o tome, ako odem večeras, otišao sam. Pravio sam greške, i gluposti i sve, ali mi nije žao njih, zapravo, do skoro sam bio vrlo zadovoljan jer to je život... a osim ako ga ne provedeš gledajući u tačku na zidu, bićeš iskusniji, pametniji i prijatniji ljudima do kojih ti je stalo. Nova iskustva, novi ljudi, nove stvari... to je ono što je meni potrebno. Ne plivam dobro u poznatim vodama. Ali nisma nešto sad i raspoložen za pisanje...

I, dobro da si sad na forumu, a ne u gipsu. : )
 
i nesto sam shvatila..
zivot se krade. bas tako, otima se.
ako uspes, ponekad bar, da udahnes punimplucima, iz sve snage, budi srecan. ne ocekuj vise.
vreme provedeno u zatvorenom, u mracnim kancelarijama, prevozu, stanu....i onda, trenutak kada duboko u sebe udahnes svezi vazduh sto reze nozdrve...to je zivot..
trenuci,kratki, jaki, dragoceni. jedini.
 
sad imam vremena mnogo vise nego pre.
i pocela sam uzivati u zivotu, po prvi put, stvarno.
mislim, mnogo vise vremena imam da radim stvari koje volim.
oslobodila sam se. :)

a zivota...pa, nikada dosta.
volela bih da traje vecno.

mene nekada uhvati blaga trema
da necu stici, da cu kasno zavoljeti neke stvari
godinama sanjam da sebi stvorim priliku i oprobam se u padobranstvu... ali odlazem i odlazem... i slusam druge kako pricaju o tome, kako to rade i uzivaju
i sta ako prodje vrijeme a zelja utihne?
nije to to
moj drug je pola svog zivota sanjao da otputuje u njemacku, i nije dobio sansu... sada vise i ne zeli... i kaze da vise zali zbog toga sto mu je zelja jenjavala vremenom i nestala nego sto niej otisao:)

evo, ti si mi obecala da idemo u sloveniju... i ja te drzim za rijec:D
 
ovo je za pdf filozofija..posto pdf smorina ne postoji :neutral:

Ja sam mislila da se ti zezas a ti si stvarno drkos... Sta te to tera da budes nadrndan? Jesi li u godinama? Artritis? Prostata? Ajde bre covece, opusti se, ovo je samo ubogi forum i nemas pojma ko je s one druge strane ekrana... Missim, 'nemo se ljutite :) zapljuni se i idi :)

Lijepo vrijeme veceras… prohladno, ali, nije vjetrovito… prijatno za setnju. Trebalo bi to iskoristiti.
Samo, pamet u glavu… nemojte kao ja… nesmotreno…
Nisam zapazila semafor, nisam obratila paznju na njega, ali sam jasno zapazila automobil… samo sto je tu informaciju mozak kasno proslijedio ostatku tijela, i vec narednog trena ja na zebri, oko mene sirena, svuda je ima, para usi… i psovke… hm, bas mi je malo falilo, imala sam srece…
Kako je zivot kratak, i kako ga mi sami, bespotrebno, nekada ucinimo jos kracim.

Sta radite vi, forumasi… kako razmisljate…
Da li je vama zivot dovoljno dug za sve sto zelite, ili je prekratak za vase poduhvate?
Koliko ste ostvareni?
Koliko uspijevate?

Prije nekoliko veceri, lezim u krevetu, cituckam knjigu… dosadna, dosadna do granice odustajanja, ali, mozda je to samo moj umor, pa nemam snage da doprem do sustine onoga sto pisac porucuje… i zato osjecam nestrpljenje da dodjem do kraja, saznam… citala sam ga i ranije… a znam da ima jos stosta njegovo da se nadje u knjizari, i toliko sam srecna sto imam sansu da to uradim… sto mogu, sto imam zivot pred sobom da procitam, da vidim, da osjetim… da zivim…

Zelim da zivim!
Zivite li?
Imate li vremena da procitate sve sto zelite?
Da naslikate?
Da odslusate?
Osjetite li nekada, kao ja, da nemate vremena za ono sto volite… da tone i tone vama nevaznog, ali nuznog, uskracuje sve ono sto biste mogli i zeljeli?
Imate li vremena za ljubav?
Za snove? Ostvarujete li ih?

Enter po enter, ode post... a ja bih jos toliko toga da pitam... a sustina je da zamislite sebe kako gazite stotu godinu... gdje ste? sta imate iza sebe? koliko je zelja ostalo neostvareno, da ih zive oni malo odlucniji, hrabriji, snalazljiviji...?

Pre nego sto premeste temu a premestice je sigurno, jer ovde se prica o najsirovijem seksu, hocu da ti kazem da si divnu temu postavila, ali ja sad nemam snage da odgovaram na nju... Kasnije, kad regenerisem ove ostecene, kafom, cigaretama, nerviranjem, neurone ;)
 
i nesto sam shvatila..
zivot se krade. bas tako, otima se.
ako uspes, ponekad bar, da udahnes punimplucima, iz sve snage, budi srecan. ne ocekuj vise.
vreme provedeno u zatvorenom, u mracnim kancelarijama, prevozu, stanu....i onda, trenutak kada duboko u sebe udahnes svezi vazduh sto reze nozdrve...to je zivot..
trenuci,kratki, jaki, dragoceni. jedini.
Pa dobrooooo... upravo to je život, kancelarije, stanovi, prevoz... ništa šta guši, a i uvek imaš alternativu.

Niko ti ne brani da gola trčiš po pustinji i živiš na palminom drvetu u red oaze...

Ne znam, očekivati filmske momente i kadrove i da debela dama zapeva (ko što bi rekli u Holiudskim filmovima) je ipak... kao čekanje Godoa.

Desanka Maksimović je svojevremeno mnogo lepo napisala, ne baš ovako, citiram po sećanju:
Dok sam razmišljala o prošlosti i sanjala o budućnosti, sasvim divna sadašnjost je prolazila pored mene...
 
lol smisljeni od koga?
prepricavanje prica iz onih zenskih romana

gdje vidis ovdje zenski roman?

dobro... onda i druga strana medalje
koliko puta si, evo bas ti, napravio glupost... srljao, pod parolom da je zivot kratak, pa hajde, nista te ne kosta... da iskoristis priliku
koliko je vas, vodeci se tim:
kresnulo neku nepoznatu cicu... sta fali, samo neka se zivi
zapalilo jos jedan dzoint... ima zivota, dug je...
olesio se od alkohola... dace mi neko svoju jetru...
ustalo u 15h... bice dana za uzivanje u jutru...
opalilo djetetu samar... vaspitavacemo ga kada budemo bolje raspolozeni
mrsnulo prijatelja... nije jedini, imam ih jos
 
gdje vidis ovdje zenski roman?

dobro... onda i druga strana medalje
koliko puta si, evo bas ti, napravio glupost... srljao, pod parolom da je zivot kratak, pa hajde, nista te ne kosta... da iskoristis priliku
koliko je vas, vodeci se tim:
kresnulo neku nepoznatu cicu... sta fali, samo neka se zivi
zapalilo jos jedan dzoint... ima zivota, dug je...
olesio se od alkohola... dace mi neko svoju jetru...
ustalo u 15h... bice dana za uzivanje u jutru...
opalilo djetetu samar... vaspitavacemo ga kada budemo bolje raspolozeni
mrsnulo prijatelja... nije jedini, imam ih jos

zakuni se da nije iz romana :whistling:
 
jao lepa moja PIL
pre par godina se nađoh u požaru, i dok me je dim gušio, varnice padale po meni, a iza leđa pljuskali ogromni talasi
pomislih da je došlo vreme da se polako opraštam hihi
no dobro, nije to tema
pošto sada kuckam znači da sam još tu, jelte :)

a ja
živim u sadašnjosti, ne u prošlosti, ne u budućnosti
ono što želim pokušavam da ostvarim svim svojim snagama
ali ne sekiram se mnogo ako u tome i ne uspem
trudim se da ne gubim vreme na gluposti (hehe, trudim se, a da li uspevam ...)

zadovoljna sam
prilično
 
e znate sta bih ja sada,u ovoj sadasnjosti, ovakvoj kakva je...
da lezim na travi i gledam bistro nebo..i da grickam neku travku i slusam..pa ne znam,mozda sum lisca ili tako nesto...
da zmirkam onako na suncu, lenja i u blagom dremezu..
da osluskujem samo sebe i svoje disanje... da skonim pramen kose sa lica jer me golica...
da sve stane..
 

Back
Top