Kompjuter i efekti na zdravlje

Činjenica je da loše utiču na organizam. Posle njega uvek me boli glava i oči, treba mi odmora i nove energije, bukvalno sve isisa iz mene. Mutacija sigurno ima, same posledice koje osećamo posle korišćenja njega ukazuju na mutacije u organizmu.
A inteligencija, ne znam da li direktno utiče ali on nas sprečava da se pozabavimo bitnijim i vrednijim stvarima.
 
Činjenica je da loše utiču na organizam. Posle njega uvek me boli glava i oči, treba mi odmora i nove energije, bukvalno sve isisa iz mene. Mutacija sigurno ima, same posledice koje osećamo posle korišćenja njega ukazuju na mutacije u organizmu.
A inteligencija, ne znam da li direktno utiče ali on nas sprečava da se pozabavimo bitnijim i vrednijim stvarima.

без коментара.... ништа глупље нисам прочитао од `67.... до сад....
 
без коментара.... ништа глупље нисам прочитао од `67.... до сад....

hm pa imash li komnetara barem na temu i pitanje koje postavih gore. Mislim to me sve nekako konfuzira, jer ima npr. ljudi matematicara koji su 24/7 za kompom pa su genijalni i nishta im ne fali sa IQ, mislim radijacija ne utice na IQ, ako se setim Kirijevih i svega toga, ali o5 kazu ljudi... :)
 
ма шта да коментаришем кад овај/ова одма констатује мутације у организму, и тема оде одма у научну фантастику.... Свака част само не знам којом методом... А што се зрачења тиче не верујем да комп емитује Гама зраке од који ћеш завршити као Киријеви... А што се тиче зрачења па све зрачи... Сваки апарат који користи неку енергију, део те енергије размени са околином... А сад да је толико штетна да ћеш одма да скапаш ваљда видиш да није тачно... А што се замора тиче што је горе наведено до тога долази услед замора очију, лоше столице за седење, неприлагођене висине стола.... Значи треба радно окружење прилагодити што је боље могуће (контраст, рифреш рејт, топлину боја...). И да што се тиче битних ствари, веровали или не рачунар се користи за разноразне врсте посла :) и за разноразне битне ствари....
Ет рекох нешто мада ме мрзило.... А AJКЈУ нећу ни да коментаришем...
 
Da li je istina da kompjuteri mogu da dovedu do pada inteligencije?
Zavisi od upotrebe. Moze da se koristi za zaglupljivanje ali i za povecanje pameti...

Ili do mutacija u polnim celijama?
Svaki elektro uredjaj zraci, a sva zracenja se sabiraju. Kod racunara, najveci deo zracenja dolazi od CRT monitora, pa je pozeljno drzati se ne preblizu njega, a ako finansije dozvoljavaju preci na LCD monitor. Mnogo veca opasnost je npr drzati mobilni u dzepu od pantalona... Po muski deo populacije, privremen uticaj na plodnost moze da bude u slucaju kada covek ima laptop koji se dosta greje a drzi ga u krilu kada radi... cist termalni efekat i nista vise...
 
Znači ovo piše neki dedica koji se pravi mnogo pametan... da si bar toliko pamentan u životu.
Bez ulaženja u dalju raspravu, ja sam se za razliku od tebe našla da prokomentarišem temu a ne neke njene učesnike.

Ако немаш шта паметно да кажеш онда ћутиш... А још један излив памети... Само да си кликнула на профил видила би годину рођења.... као што неко рече 2 ствари су бесконачне.........
 
Posle njega uvek me boli glava i oči
Problem moze biti do tebe (slab vid, ili drzis glavu preblizu ili predaleko od monitora), do loseg monitora ili smetnji koji uzrokuju 'talasanje' slike na ekranu (kod CRT monitora moze da bude i razdesen fokus), nepodesenost monitora na optimum (npr refresh rate je premali - treba da bude sto veci), lose osvetljenje (npr neonke koje 'trepcu') ...
 
Problem moze biti do tebe (slab vid, ili drzis glavu preblizu ili predaleko od monitora), do loseg monitora ili smetnji koji uzrokuju 'talasanje' slike na ekranu (kod CRT monitora moze da bude i razdesen fokus), nepodesenost monitora na optimum (npr refresh rate je premali - treba da bude sto veci), lose osvetljenje (npr neonke koje 'trepcu') ...

А шта сам ја писао горе? Ае сад сви да поновимо исту ствар 200 пута...
 
Ако немаш шта паметно да кажеш онда ћутиш... А још један излив памети... Само да си кликнула на профил видила би годину рођења.... као што неко рече 2 ствари су бесконачне.........

Nisi me zainteresovao da bih videla tvoj profil. Ajnštajna si našao da citiraš - bezveze... Nisi dovoljno originalan da sam smisliš nešto.
 
Problem moze biti do tebe (slab vid, ili drzis glavu preblizu ili predaleko od monitora), do loseg monitora ili smetnji koji uzrokuju 'talasanje' slike na ekranu (kod CRT monitora moze da bude i razdesen fokus), nepodesenost monitora na optimum (npr refresh rate je premali - treba da bude sto veci), lose osvetljenje (npr neonke koje 'trepcu') ...

Znam ja sve to. A i svi parametri što se tiče ekrana su mi podešeni kako valja... Hvala.
 

Back
Top