Da li se možete odmoriti u Turskoj?

Da li se mozete odmoriti u Turskoj?

  • Nikad ne bih usao u Tursku

  • Nisam bio,biram druga mjesta za odmor,ne bih se lijepo osjecao tamo.

  • Otisao bih nekad da vidim,ali uprincipu ne bih odmarao tamo

  • Idem ponekad zbog mora,turista,ne razmišljam o Turskoj

  • Često idem, lijep odmor

  • Obožavam Tursku i Turke idem stalno


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

damsoo

Primećen član
Banovan
Poruka
582
Da li ima neko ko ne voli da ljetuje u Turskoj i izbjegava je kad god je moguce?

A vi sto idete tamo molio bih vas da mi objasnite:
Kako mozete da ljetujete u Turskoj,kako mozete da se odmorite u zemlji sa kojom smo imali takvu medjusobnu istoriju.,(svakojaka mucenja,danak u krvi,ird.itd..da ne navodim detalje)
Ne bih ja pocinajo nikakve ratove ali znam da se ne bih lijepo osjecao niti mogao da odmorim na takvom mjestu.Ta Turska je toliko uzela maha da se na trenutak covjeku ucini da nesto nije u redu sa njim,ako i on ne luduje za Turskom.Iako znam da too nije tacno,pa bih volio da se javi sto vis onih koji ne preferiraju Tursku kao mjesto za odmor.

Nemam nista protiv da se ode na ekskurziju,obidju neka mjesta,neko ko se time bavi,ili koga zanima,ali cesta ljetovanja..da ne kazem skoro kao sablon,to ne mogu da shvatim.

Ima toliko zemalja koje se mogu obici,koje su i zanimljive,i egzoticne,i toliko mjsta za odmor,mir i tisinu i more,a svi samo pricaju o Turskoj, odmah rame u z rame sa Grckom i Bugarskom.

Molio bih da se jave svi koji djele misljenje,ili djelimicno, a vi koji ne dijelite,javite se i vi da cujemo vas stav.
 
Hvala bogu...da je neko otvorio ovakvu temu... GLAVNI razlog sto neki turisti "obozavaju" tursku ili su "zaljubljeni" u istu da se ne lazemo.....je novac. za taj novac,u takvim hotelima ne moze se nigde letovati...i to je jedna velika istina.E SAD.... ja prvi stavljam srbe i srpstvo iznad svega...i ne mogu i NECU zaboraviti dok sam ziv nasu istoriju(koja se zna ponoviti ) sa turcima... ALI ne mogu i NECU zaboraviti ni sliku koju sam video na sarajevskom aerodromu sa turskim avionima koji dopremaju humanitarnu pomoc svojoj braci(samo muslimanima!!!).Nisam cuo da je turska pomagala napaceni srpski narod 90-tih za razliku od vecine zemalja u evropi,za koje mnogi i ne znaju gde se nalaze.Niti cu zaboraviti placenike iz turske koji su bili po ratistima bosne...a sada ce neki od njih da mi :dash:posluzuju kafu sa osmehom od uva do uva...Inace,kao sto mnogi znaju...zivim dugo u grckoj i poznajem dobro stavove turske prema pravoslavcima...to je jedan razlog zbog kojeg nikad necu krociti u tursku.drugi razlog je ,,,zakon verovatnoce.savetujem,da svaki buduci turista razmisli kolika je verovatnoca da se vrati bez nogu ili "sa nogama napred",zbog terorista u turskoj,koji naravno sve planove i vezuju za leto i tur.sezonu.videcete da je verovatnoca mnogo veca nego da dobijete na loto-u. a ljudi dobijaju..zar ne?zasto bih ja reskirao i za jedan milimikron(ako postoji ta mera) i za to jos i PLACAO. Pored grcke,spanije,azurne obale.crne gorei bugarske.... treba da izaberem tursku ili eventualno hrvatsku???? SAMO...kada izgubim komunikaciju sa mozgom-mozda se desi.Onima koji idu zaista zelim lep provod...... uzivajte sa turcima i turkinjama.Oni vas vole.A verovatno i vi njih...... (zato valjda i idete u tursku).ili zbog zaista "lepog" mora,prirode,plaza,istorije................................ Salim se naravno,nista od toga turska nema ali ima NJ.V.- jeftinocu!!! A srbi ko srbi--- samo sto jeftinije,zato nam se i namnozise onoliki chajnezi a nasi ljudi zarvaraju radnje..... Samo napred srbine.....
 
Poslednja izmena:
Odmah posle februarskog proglašenja "nezavisnosti kosova" na odbojkaškoj utakmici u Turskoj gde su naši igrali protiv...(ne sećam se tačno koga) vijorila se u publici bratska zastava Kosova. Da li su je držali braća šiptari ili turci sve jedno.
Još jedan od razloga, koji smo ja i suprug tada konstatovali, u Tursku ne.
 
Ja na letovanje idem isključivo zbog odmora i ne interesuje me ko je sa kim u zavadi, kakva je spoljna politika neke zemlje, niti istorija.
Meni letovanje služi za opuštanje, uživanje u moru i lepoj prirodi i volim svuda da idem.
Selekciju pravim samo na osnovu lepote prirode i odnosa cena/usluga. U Turskoj je to na zavidnom nivou, a nešto nisam primetila da je Turska jeftina. Skuplja je od Bugarske i Grčke.
Po vašem rezonu, mi Srbi ne bismo trebali da mrdamo iz Srbije jer smo u zavadi sa svima. Svi su nam se nešto zamerili i svakome ćemo naći neku zamerku na "prijateljstvo".

Što se tiče bombi i ostalog, toga ima i u Španiji, u Egiptu, u Grčkoj su zemljotresi... da li sam nešto zaboravila? Po toj logici, ne bi trebali izlaziti na ulicu jer je ogromna smrtnost u saobraćajnim nesrećama.

Tako da..... u Turskoj se itekako može odmoriti. To zna svako ko je bio. Ko nije bio, ne može da sudi....
 
naravno da se ocekivao ovakav komentar i normalno je ko i tako razmislja.hteo sam samo da dodam jedan "detaljcic" ovoj temi: Turska ce uskoro sesti na optuzenicku klupu Medjunarodnog suda za ratne zlocine,jer je pre par dana njihov poznati glumac u njihovoj popularnoj emisiji izjavio DA JE SVOJOM RUKOM UBIO DESET(!!!!) ZAROBLJENIH grko-kiprana(i naglasio-pravoslavaca) prilikom invazije turske na Kipar 1974 godine,od kojih prvo ubio jednog 19-godisnjeg vojnika.naravno da je u kontekstu,poenta ovog zlocina,kao i invazije turske atak na pravoslavce.da su budisti na kipru sa turcima,to se ne bi ni desilo.grcka je naravno odmah reagovala kao i medjunarodni sud za ratne zlocine.proguglajte malo!!!A posto je tema "vruca" veceras cu u dnevniku zapamtiti i ime glumca. E SAD....ako u jednoj zemlji(iako je rec o 1974 god) glumci ubijaju zarobljenike,iskljucivo zato jer su pravoslavci.....onda mi je pomalo.... bljaak ta zemlja.sto se tice "lepote mora i lepote prirode",kao razlog odabira turske...stvarno nemam argumente,jer su veoma "jak" razlog.takvu lepotu i takvo more ima samo turska-naravno.trebali ste navesti i istoriju,jer vec 5-6 godina i pored medjunarodnih upozorenja turska u svom marketingu prikazuje grcke bogove,statue,ostrva kao svoju kulturnu i istorijsku bastinu.NI REC naravno ne kazu o osmanlijama,janicarima,nabijanju srba na kolac,danku u krvi..a posto sam rodom iz Sumadije,postoji veoma velika verovatnoca(ako odem) da cu dati svoj novac nekom turcinu,ciji je praprapradeda silovao moju prapraprababu ili mi rasporio praprapradedu(to im je bio kao hobi)."nemo da se ljutite",ali necu bogami.Da se ne pretvori slucajno tema u "zariste"ili prepucavanje,ogradjujem se jer je to samo moj stav a ne namecem ga nikome.kome se svidja turska,moze praviti i decu sa turcima na letovanju ako mu je volja..JA zbog istorije(najvise) sa njima,necu im pruziti zadovoljstvo da ih posetim i ostavim svoj novac... bez obzira sto imaju tako lepo more i jos lepsu prirodu... I da ne "guramo svoje reci,drugima u usta".... niko nije rekao da ne treba da mrdamo iz srbije i da smo sa svima u zavadi,osim osobe u zadnjem postu a koja kaze:" po vasem rezonu,bla,.bla".NE, to nije bio do sada niciji rezon,vec Vi pokusavate da ga nekome prikacite... pretpostavljam,nemajuci druge argumente u korist turske,osim naravno poznate lepote mora i i prirode...
 
Poslednja izmena:
naravno da se ocekivao ovakav komentar i normalno je ko i tako razmislja.hteo sam samo da dodam jedan "detaljcic" ovoj temi: Turska ce uskoro sesti na optuzenicku klupu Medjunarodnog suda za ratne zlocine,jer je pre par dana njihov poznati glumac u njihovoj popularnoj emisiji izjavio DA JE SVOJOM RUKOM UBIO DESET(!!!!) ZAROBLJENIH grko-kiprana(i naglasio-pravoslavaca) prilikom invazije turske na Kipar 1974 godine,od kojih prvo ubio jednog 19-godisnjeg vojnika.naravno da je u kontekstu,poenta ovog zlocina,kao i invazije turske atak na pravoslavce.da su budisti na kipru sa turcima,to se ne bi ni desilo.grcka je naravno odmah reagovala kao i medjunarodni sud za ratne zlocine.proguglajte malo!!!A posto je tema "vruca" veceras cu u dnevniku zapamtiti i ime glumca. E SAD....ako u jednoj zemlji(iako je rec o 1974 god) glumci ubijaju zarobljenike,iskljucivo zato jer su pravoslavci.....onda mi je pomalo.... bljaak ta zemlja.sto se tice "lepote mora i lepote prirode",kao razlog odabira turske...stvarno nemam argumente,jer su veoma "jak" razlog.takvu lepotu i takvo more ima samo turska-naravno.trebali ste navesti i istoriju,jer vec 5-6 godina i pored medjunarodnih upozorenja turska u svom marketingu prikazuje grcke bogove,statue,ostrva kao svoju kulturnu i istorijsku bastinu.NI REC naravno ne kazu o osmanlijama,janicarima,nabijanju srba na kolac,danku u krvi..a posto sam rodom iz Sumadije,postoji veoma velika verovatnoca(ako odem) da cu dati svoj novac nekom turcinu,ciji je praprapradeda silovao moju prapraprababu ili mi rasporio praprapradedu(to im je bio kao hobi)."nemo da se ljutite",ali necu bogami.Da se ne pretvori slucajno tema u "zariste"ili prepucavanje,ogradjujem se jer je to samo moj stav a ne namecem ga nikome.kome se svidja turska,moze praviti i decu sa turcima na letovanju ako mu je volja..JA zbog istorije(najvise) sa njima,necu im pruziti zadovoljstvo da ih posetim i ostavim svoj novac... bez obzira sto imaju tako lepo more i jos lepsu prirodu... I da ne "guramo svoje reci,drugima u usta".... niko nije rekao da ne treba da mrdamo iz srbije i da smo sa svima u zavadi,osim osobe u zadnjem postu a koja kaze:" po vasem rezonu,bla,.bla".NE, to nije bio do sada niciji rezon,vec Vi pokusavate da ga nekome prikacite... pretpostavljam,nemajuci druge argumente u korist turske,osim naravno poznate lepote mora i i prirode...

koji je to drugi argument potreban da bi se otišlo negde na godišnji odmor? Ratovi su bili brojni, ali su ostali iza nas... Iz njih treba da izvučemo neke poruke, a ne da se izolujemo od neke zemlje, zato što nam je zajednička istorija preplavljena stradanjima.
Navodite turskog glumca koji je ubio nekog grka... To je vec generalizacija, zbog jednog coveka sad niko ne treba da ide u Tursku... Sem toga, ako je reagovao Medjunarodni sud pravde, onda ne vidim u čemu je problem...
 
ja se ogradih da je to moje misljenje i moj stav i NE NAMECEM ga nikome.vec samo odgovaram na naslov teme.sto se tice argumenata za koje se interesujete,,,,rekoh,da takve lepote od mora nema nigde,da im je priroda prelepa,da su im plaze extra,da su kao narod precisti,da imaju fantasticnu nacionalnu kuhinju,da im je istorija za divljenje,da im je nacija cele godine isto tako ljubazna kao i u toku sezone,da su divan i human narod... sve su to argumenti zbog kojih treba da idete u tursku-ali ja necu,jer ne volim sve to.i ..nemojte "izvrtati" moje reci: nije jedan glumac ubio jednog grka-vec je poznati i priznati glumac(turcin) u tv emisiji izjavio da je svojom rukom ubio DESET ZAROBLJENIH kiprana.velika je razlika ubiti coveka na ovaj ili onaj nacin od ubijanja deset zarobljenika.usput,zavirite na "youtube" i upisite "kypros 1974"
 
ja se ogradih da je to moje misljenje i moj stav i NE NAMECEM ga nikome.vec samo odgovaram na naslov teme.sto se tice argumenata za koje se interesujete,,,,rekoh,da takve lepote od mora nema nigde,da im je priroda prelepa,da su im plaze extra,da su kao narod precisti,da imaju fantasticnu nacionalnu kuhinju,da im je istorija za divljenje,da im je nacija cele godine isto tako ljubazna kao i u toku sezone,da su divan i human narod... sve su to argumenti zbog kojih treba da idete u tursku-ali ja necu,jer ne volim sve to.i ..nemojte "izvrtati" moje reci: nije jedan glumac ubio jednog grka-vec je poznati i priznati glumac(turcin) u tv emisiji izjavio da je svojom rukom ubio DESET ZAROBLJENIH kiprana.velika je razlika ubiti coveka na ovaj ili onaj nacin od ubijanja deset zarobljenika.usput,zavirite na "youtube" i upisite "kypros 1974"

nije glumac, vec je poznati i priznati glumac... nebitno je, za mene je ubiti čoveka strašna stvar, najgnusniji čin, smatram da niko nema prava da presuđuje drugima...

Ali, ovo je forum posvećen turizmu, mislim da ova tema više pripada istoriji ili politici... Ljudi ovde dolaze da se informišu o lepim mestima diljem sveta gde mogu da nešto vide, da se opuste i odmore... ne da komentarišu anomalije neke zemlje u vidu psihopata koje se u silueti glumca, heroja, ubijaju druge ljude, koji uzgred budi rečeno, ima u svakoj zemlji...

Cenim vaše mišljenje, zaista.
 
Bila sam u Turskoj dva puta 2001 i 2002 godine i bila su to letovanja za pamcenje. Nikad dotad (a mozda ni posle toga) nisam se osecala kao "gospodin turista". Sve je funkcionisalo dobro, od usluge u hotelu do raznih kafica i restorana i radnjica u koje smo svracali, tako da ja zaista imam lepe uspomene. Da li bi i sada tako bilo ne znam. Ali znam da je glupo zbog nekih istorijskih dogadjaja od pre par stotina godina imati predrasude oko odlaska u Tursku. Pa kod nas je i dalje zal za hrvatskim primorjem, a dobro znamo da smo u skorijoj istoriji imali veca zla sa te strane. Niko ne spominje treba li ici u Bugarsku na more, zar se niko ne seca sta su radili Bugari po Istocnoj Srbiji za vreme II svetskog rata. O Nemcima da ne pricamo, pa opet nikome ne smeta da vozi njihova kola, ili Amerikanacima pa svi gledaju njihove filmove i serije. Pa ja pre ne bih otisla u Crnu goru da uzivam u njihovoj "ljubaznosti". A sto se tice priznavanja Kosova, priznali su ga i Bugari i Crnogorci, a sutra ce ga mozda i Grci priznati i sta onda?
Tako da je moj odgovor da se moze lepo odmoriti u Turskoj, more nije bas kao u Grckoj i pogotovu u Egiptu, ali je lepse nego u Tunisu, ima sta da se vidi (iako nije sve originalno tursko), cene su (tada bile) pristupacne, a Turci nisu bili nimalo neprijatni (sta god oni mislili o nama).
 
ja bih rado otisao u Tursku na more, razloga ima dosta ali evo nekoliko od njih:
1)Cena
2)Prijani ljudi koji cak znaju Srpski ne treba ni da znate nijedan drugi jezik(znate li kako boli glava kada nema nikoga ko prica vas jezik, dosta je da prodje sedam dana i da vam se smuci letovanje zabog jezika, engleskog ili nekog drugog, ne daj Boze da ste u Francuskoj....)
3)imam nekoliko prijatelja tamo i zeleo bih da ih o5 vidim
4)kako bi ti isti moji prijatelji iz turske rekli:"Oni nemaju kamile u saobracaju i ne poju konjsko mleko"
5)Daleke rodbinske veze (:
(Ja jesam Srbim ali imam tamno braon oci i veoma crnu kosu, jest da imam bledi ten(ne toliko bled)ali to nisu k-ke slovena koliko se ja secam,nego....)

:)))
PS
Instabul/Carigrad/Konstantinopolj/Troja?
Pa ima li boljirazlog

POZ
 
Био сам пре пар година уТурској ,место Белек ,хотел 5* све укључено ,анимације,аква ленд,Руси,ватромети ,базени,Руси ,клопа да ти памет стане...и наравно Руси.,Али море -јесте слано,јесте топло али мутно -за 15 дана у Турској у мору сам провео мање него на Тасосу за један дан .Избор је ваш лепо море-или лепи базени ,ја сам изабрао Грчку.А са обзиром да су Турци признали тзв.,,Косово,, што се мене тиче Турска више никад (као ни крватска,ни монтенегро)
 
Ma....SASVIM su im u redu face, ne znam o čemu pričate .....


dva_turci.jpg
 
More-čisto
Cena-povoljna
Hotel-vrh za te pare
Domaćini-ljubazni
Da li ima šta da se vidi-ima
Politika-bole me ****
Provod-nije loše ali može i bolje

Zaključak:bio i ići ću ponovo ako se nešto ne promeni na gore.Nije mi prva destinacija na listi želja ali razlozi navedeni u prvom postu su sa moje tačke gledišta(turista) nebulozni.
 
Samo mi još kažite da u Alanji smete da pustite decu same u prodavnicu ( poznate su pedofilske sklonosti Turaka, naročito prema muškoj deci)

Ja ovde u Solunu 'ladno pustim sina od 9 godina na pijacu, još se plus uvek vrati sa nekim poklonom...

Pa ako ćemo tako poznate su i sklonosti grka ka istom polu,pa jel ti ideš tamo guzic*m uza zid?
Prestanite više sa lupetanjem.Ako imate konkretne zamerke na turističku uslogu i sve stvari vezane za isto onda ih iznesite,a ove političke gluposti preselite na odgovarajući podforum.

Aman bre više,svaki drugi topik ovde je politički.Ovde hoću da vidim gde su dobre plaže,dobri restorani,gde je lepa priroda,gde su povoljne cene,dobar smeštaj...
Isto tako gde su se ljudi otrovali hranom,gde je more prljavo,gde deru kožu sa leđa,koja agencija ih je prevarila,koja je sve ugovoreno ispoštovala...
 
Ako već znaš da čitaš, pitanje je ''Da li se možete odmoriti u Turskoj?''

Moj odgovor je NE, i to nije nikakva politika. Kad idem na odmor, želim da sam opušten, i da ne razmišljam o terorizmu...itd. Danas je u Istambulu u CENTRU grada ubijeno dvoje ljudi i ranjeno 7 policajaca...

Što se tiče pedera u Grčkoj, za ovih 7 godina kako živim i radim ovde, upoznao sam samo jednog, i jedan mi je sumljiv.

Dok se u Turskoj čak i policajci u uniformi šetaju ulicom i drže se za ruke. To je tamo uobičajna stvar ....
 
Da li ima neko ko ne voli da ljetuje u Turskoj i izbjegava je kad god je moguce?

A vi sto idete tamo molio bih vas da mi objasnite:
Kako mozete da ljetujete u Turskoj,kako mozete da se odmorite u zemlji sa kojom smo imali takvu medjusobnu istoriju.,(svakojaka mucenja,danak u krvi,ird.itd..da ne navodim detalje)
Ne bih ja pocinajo nikakve ratove ali znam da se ne bih lijepo osjecao niti mogao da odmorim na takvom mjestu.Ta Turska je toliko uzela maha da se na trenutak covjeku ucini da nesto nije u redu sa njim,ako i on ne luduje za Turskom.Iako znam da too nije tacno,pa bih volio da se javi sto vis onih koji ne preferiraju Tursku kao mjesto za odmor.

Nemam nista protiv da se ode na ekskurziju,obidju neka mjesta,neko ko se time bavi,ili koga zanima,ali cesta ljetovanja..da ne kazem skoro kao sablon,to ne mogu da shvatim.

Ima toliko zemalja koje se mogu obici,koje su i zanimljive,i egzoticne,i toliko mjsta za odmor,mir i tisinu i more,a svi samo pricaju o Turskoj, odmah rame u z rame sa Grckom i Bugarskom.

Molio bih da se jave svi koji djele misljenje,ili djelimicno, a vi koji ne dijelite,javite se i vi da cujemo vas stav.

Bio sam u Turskoj dva puta i cini mi se da prema nama /srbima/ imaju drugaciji
stav nego prema ostalim strancima koji se zateknu tu.
Zasto nismo izjednaceni po tretmanu nisma bas siguran.
Iako znaju pomalo nas jezik mislim da mi kao nacija nismo tako dobri
da bi smo se lako prevarili kao ostali stranci.
 
Ko ima dovoljno para u Tursku ne ide
Doduse ni u Grcku, ovaj kontinentalni deo.
Da ove godine imam par hiljada eura viska ne bi me videla ni Grcka, isao bih na Kubu.
U turskoj bio 2003 godine, ostalo mi taman toliko love da odem u Tursku. Sve drugo mi bilo skupo.
Nadam se da necu ici uskoro, ali ako se opet desi da nemam dovoljno za bolji odmor-otici cu opet u Tursku, bez problema.
Jeste da su smor narod(neko rece da se soecas kao gospodin u turskoj?!?! to ne razumem, ja se nisam osecao kao gospodin vec kao kokoska koju pokusavaju da ocerupaju koristeci se svim mogucim(i najponiznijim) metodama)
Budimo iskreni, ko ima dovoljno para u tursku ne ide
 

Back
Top