Zasto je Bog, koji vec zna osobine ljudi koje kusa i unapred, kusao te ljude?

Eto... to je takodje nejasno. Zasto ih je dovodio u te "stiuacije" gde ih on "proverava", kad on SVE zna o sadasnjosti, pa time i o osobinama tih ljudi sad? Da li zato sto je on udesio da buducnost bude nepredvidiva (svima pa i njemu) ili kako?

Ne znam da li si ikad pravio nešto svojim rukama. Napraviš stolicu,recimo, i kad je završiš popneš se i skačeš nogama po njoj. To je test izdržljivosti da vidiš da li će stolica izdržati. Niko u normalnoj situaciji ne skače sa obe noge po stolici,nego mirno sedi. Tako da ako stolica izdrži takvu torturu,znači da je bezbedna i na njoj može da sedi i tvoj kum od 150 kg (žive vage). Ti znaš da si kvalitetno napravio stolicu,ali je ipak proveravaš,za svaki slučaj.
z:plez::sanke:
 
Eto... to je takodje nejasno. Zasto ih je dovodio u te "stiuacije" gde ih on "proverava", kad on SVE zna o sadasnjosti, pa time i o osobinama tih ljudi sad? Da li zato sto je on udesio da buducnost bude nepredvidiva (svima pa i njemu) ili kako?

A slobodna volja ljudi?

Bog zeli da ljudi sami izaberu da mu sluze i da mu sluze iz ljubavi...

Kad su kusnje tada covek pokazuje dal mu je Bog bitan i dal mu zeli sluziti... pokazuje svoju veru i ljubav ...

:cao:
 
Poslednja izmena:
Eto... to je takodje nejasno. Zasto ih je dovodio u te "stiuacije" gde ih on "proverava", kad on SVE zna o sadasnjosti, pa time i o osobinama tih ljudi sad? Da li zato sto je on udesio da buducnost bude nepredvidiva (svima pa i njemu) ili kako?

Да би видо колика је наша љубав према Њему....а и због чињенице...да иако пред Господом нема прошлости и будућности...већ само садашњост..јер је Господ увек свеприустан, онда нас некада куша да би исправио наш живот...да би се спасили и завапили за Његовом помоћи....јер ако Господ види, да сам ја на крају скончао као велики грешник...трудиће се без директног утицаја(због слободне воље) да исправи мој гршни живот, да би се ја , ти..било ко....на крају спасао...
 
Имортал грл, ако волиш хрватске изразе и Хрвате онда си у души Хрватица, а то је још јаче него да си по телу Хрватица, јер дух је јачи и важнији од тела, што и сама знаш. Дакле, јеси Хрватица. Честитам! z:lol:

Али ако већ мисионариш међу Србима у Србији онда боље да користиш српски језик а не хрватски или неки други, јер ако већ некоме намећеш своју веру тешко је да му још и наметнеш и туђ језик. Више ћеш имати успеха у ширењу своје вере међу Србима ако користиш српски језик (језик народа у коме мисионариш и проповедаш) а не неки туђ, страни језик. Увек су се хришћанска мисија и проповед водили на језику народа коме се мисионари и проповеда, да би народ лаке и јасније прихватио. Тако је то од Светих апостола још из Новог завета, ако га уопште читаш. Знам да га читаш али слабо и искривљено га разумеваш. Тако те уче твоји учитељи. А спашће се не они који само читају и проповедају реч Божију него они који је творе (чине), и то пише у Новом завету ако се сећаш.

Извињавам се, што сам мало скренуо са теме. Нећу више.
 
Па ако ти је свеједно које си нације, што си је онда мењала, или што је онда мењаш? По чему је то хрватски језик бољи од српског? Дакле, није теби свеједно, ти мислиш да је хрватски језик бољи од српског. Ви Јеховини сведоци не можете да саставите две реченице а да нешто не обманете слушаоца или читаоца. Али мене не можеш лако насамарити. Прошао сам ја одавно вашу и сличне "школе" испирања мозга православним Србима. Није им успео експеримет надамном.

Извињавам се што скрећем са теме. Иморталки предлажем да ми одговори на пп, ако хоће, а не да спамујемо тему, јер ће нам модератори обрисати постове.
 
Eto... to je takodje nejasno. Zasto ih je dovodio u te "stiuacije" gde ih on "proverava", kad on SVE zna o sadasnjosti, pa time i o osobinama tih ljudi sad? Da li zato sto je on udesio da buducnost bude nepredvidiva (svima pa i njemu) ili kako?

Jakovljeva poslanica 1:13-15 Nijedan kad se kuša da ne govori: Bog me kuša; jer se Bog ne može zlom iskušati, i on ne kuša nikoga;
Nego svakoga kuša njegova slast, koja ga vuče i mami.
Tada zatrudnjevši slast rađa grijeh; a grijeh učinjen rađa smrt.

Primjeti da Bog ne kuša nikoga ZLOM, već nas same na zlo kušaju đavo i naše strasti i želje koje nas mame da činimo ili želimo zlo.

Bog PROVJERAVA SVOJE ljude, ne zato što ON ne zna kakvi su oni, već zato što ONI ne znaju kakvi su.
 
Па ако ти је свеједно које си нације, што си је онда мењала, или што је онда мењаш? По чему је то хрватски језик бољи од српског? Дакле, није теби свеједно, ти мислиш да је хрватски језик бољи од српског. Ви Јеховини сведоци не можете да саставите две реченице а да нешто не обманете слушаоца или читаоца. Али мене не можеш лако насамарити. Прошао сам ја одавно вашу и сличне "школе" испирања мозга православним Србима. Није им успео експеримет надамном.

Извињавам се што скрећем са теме. Иморталки предлажем да ми одговори на пп, ако хоће, а не да спамујемо тему, јер ће нам модератори обрисати постове.


Sta mislis koje je nacionalnosti Bog i Stvoritelj?
 

Back
Top