ТРИ ПИТАЊА

Poruka
22.423
ТРИ ПИТАЊА

Био једном један младић који је дуго времема провео на студијима на Западу. Када се вратио, тражио је од својих родитеља да му нађу религиозног учењака или било којег стручњака који би могао одговорити на његова 3 Питања. Коначно, родитељи су му успјели наћи једног учењака.

Младић:

Ко си ти? Можеш ли ти одговорити на моја Питања?

Учењак:

Ја сам један од Божјих робова и уз Његову помоћ, ја ћу моћи одговорити на твоја Питања.

Младић:

Јеси ли сигуран? Многи професори и стручњаци нису били у стању да дају одговоре на моја Питања.

Учењак:

Ја ћу дати све од себе, уз Божију помоћ.

Младић рече:

Имам 3 Питања:

Питање бр. 1
Да ли Бог постоји? Ако постоји, покажи ми његов облик.

Питање бр. 2
Шта је Судбина?

Питање бр. 3
Ако је ђаво створен од ватре, зашто ће на крају бити бачен у пакао који је такође створен од ватре? То му сигурно неће нимало нашкодити, пошто су и ђаво и пакао створени од ватре.

Да ли је Бог мислио о овоме?

Изненада, учењак снажно ошамари младића по лицу. Младић осети бол: зашто сте се наљутили на мене?

Учењак:

Нисам љут. Шамар је мој одговор на твоја питања.

Младић:

Не разумем!

Учењак:

Како се осећаш након што сам те ошамарио?

Младић:

Наравно, осећам бол.

Учењак:

Да ли онда верујеш да бол постоји?

Младић:

Да.

Учењак:

Покажи ми облик бола!

Младић:

Не могу.

Учењак:

То је мој одговор на прво питање. Сви ми осећамо присуство Бога иако не видимо његов облик ... Да ли си синоћ сањао да ћу те ошамарити?

Младић:

Не.

Учењак:


Да ли си икад помислио да ћеш данас од мене добити шамар?

Младић:

Не.

Учењак:

То је Судбина, мој одговор на друго питање…од чега је створена моја рука којом сам те ошамарио?

Младић:

Створена је од меса.

Учењак:

А твоје лице, од чега је оно створено?

Младић:

Од меса.

Учењак:

Шта осећаш након што сам те ошамарио?

Младић:

Бол.

Учењак:

Тако је. То је мој одговор на треће питање, иако су и ђаво и пакао створени од ватре, ако Бог жели, пакао ће постати врло болно место за ђавола.

Бог је рекао:
„Ако се ти стидиш мене, и Ја ћу се стидети тебе!”


Да, ја волим Бога, Бог је моја фонтана Живота и мој Спаситељ. Бог ми помаже да идем даље и дању и ноћу. Без Бога, ја сам нико, али с Богом, ја могу све. Бог је моја снага.
Нека ти Он помогне да успеш... Амин

БОГ ЗАИСТА ПОСТОЈИ…

Ево једног поучног „разговора”

Један човек је отишао код фризера да се ошиша и обрије. Како је фризер почео да ради, почели су разговарати. Разговарали су о много ствари и о различитим темама, да би се на крају дотакли и теме Бога.

Фризер рече: Ја не верујем да Бог постоји.
Зашто то кажете? Упита га муштерија.
Знате, довољно је да изађете на улицу и схватите да Бог не постоји. Реците ми, ако Бог постоји, да ли би било толико бoлeсних људи?

Да ли би било толико напуштене деце? Ако Бог постоји, не би било ни патњи ни бола. Не могу замислити Бога који би дозволио све ове ствари. Муштерија промисли на моменат, али не одговори ништа, не желећи започињати расправу.

Фризер заврши са својим послом и муштерија напусти радњу. Само што је изашао из радње, виде на улици човека са дугом, непочешљаном, прљавом косом и необријаном брадом, изгледао је прљаво и запуштено.

Муштерија се врати назад у радњу и рече фризеру: Знате шта? Фризери не постоје. Како можете то рећи? Упита изненађени фризер. Ја сам ту, и ја сам фризер, и управо сам вас шишао и бријао!

Не! Викну муштерија. „Фризери не постоје, јер ако постоје, не би било људи са прљавом дугом косом и необријаном брадом, попут овог човека на улици.

Ах, али фризери ипак постоје!
Те ствари се дешавају јер људи не долазе код мене.”
Тачно, потврди муштерија. Управо тако!„

Бог, такође, постоји! Лоше ствари се дешавају кад људи не иду к ЊЕМУ и кад од ЊЕГА не траже помоћ ... Због тога постоји толико патњи и бола у свету”.

БУДИ БЛАГОСЛОВЉЕН(А) И БУДИ БЛАГОСЛОВ ДРУГИМА!!!
 
O, Сведржитељу, како во да те не ружи, а човек те ружи? Зашто си створио вола с чистијим устима од човека.

О свемилстиви, како жабе да те не псују, а човек те псује?Зашто си створио жабу, с племенитимјим грлом него човека?

О Светрпељиви,како да змија не хули на тебе, а човек хули? Зашто си створио змију ближу ангелима него човека?

- Учи шта хоћеш,и знај што можеш, али једно не смеш не знати: да је увек дргоценије добро владање него много знање. Многозналица у рибијашком гуњу изазива презрење, а незналица у робијашком гуњу изазива сажалење.
- Учи шта хоћеш и знај што можеш, али једно несмеш научити: на зло употребити своје знање. Колико је и колико пута речено: боље је и не знати него знати па злоупотребити.
- Све што си изгубио ради Бога, сачувао си; све што си сачувао ради себе, изгубио си.
- Свешто си дао у име Божије, дао си под интерес; све што си дао у име своје славе и усујете, бацио си у воду.
- Све што си примио од људи као до Бога, донело ти је радост; све што си примио од људи као људи, донело ти је бригу.
 
Leo Magnus
ТРИ ПИТАЊА

Ako nisi tvrtko sa ''Vidovdana'' trebao si staviti neke znake navoda tek toliko da se zna ''poreklo'' ova tri pitanja.To zbog toga jer postavljena pitanja potiču odavde ...
http://forum.vidovdan.org/viewtopic.php?f=1&t=5661

A što se tiče samih pitanja i odgovora ne čini li ti se da je to malo za ...dečiji uzrast.A čisto bi me onako interesovalo gde to u bibliji piše da je sotona stvoren od vatre...
felix.gif
 
:hahaha:
Frizeri ne postoje! :hahaha:
Ekstra...

Dobro je, dobro je... z:)

Možda treba postaviti pitanje zašto je taj čovek neošišan? Zato što ovaj neće da ga šiša džabe. Nema para da se šiša? Hmmm... Pare ne postoje? A, ne... Nego on nije došao do njih. Znači postoje. A zašto nije došao do para?
Pa zna se, nije išao k Bogu... Jer, svi koji su puni para su sami Božji ljudi... to znamo.
 
Leo Magnus
ТРИ ПИТАЊА

Ako nisi tvrtko sa ''Vidovdana'' trebao si staviti neke znake navoda tek toliko da se zna ''poreklo'' ova tri pitanja.To zbog toga jer postavljena pitanja potiču odavde ...
http://forum.vidovdan.org/viewtopic.php?f=1&t=5661

A što se tiče samih pitanja i odgovora ne čini li ti se da je to malo za ...dečiji uzrast.A čisto bi me onako interesovalo gde to u bibliji piše da je sotona stvoren od vatre...

Млади пар се доселио у улицу. Следећег јутра, док су доручковали, жена опази комшиницу како шири веш.
-Како јој је прљав веш-рекла је
-Можда јој је потребан други прашак, а можда уопште и не зна прати-
Муж је ћутке посматрао, и није ништа коментарисао.
Сваки пут када је комшиница ширила веш, падали би исти коментари.
Месец дана касније, жена је била у чуду када је видела да је комшиницин веш чист као снег.
-Погледај, коначно је научила да пере. Ко ли ју је научио-рекла је мужу.
Муж јој одговори-Нико, ја сам опрао наше прозоре.
 
Млади пар се доселио у улицу. Следећег јутра, док су доручковали, жена опази комшиницу како шири веш.
-Како јој је прљав веш-рекла је
-Можда јој је потребан други прашак, а можда уопште и не зна прати-
Муж је ћутке посматрао, и није ништа коментарисао.
Сваки пут када је комшиница ширила веш, падали би исти коментари.
Месец дана касније, жена је била у чуду када је видела да је комшиницин веш чист као снег.
-Погледај, коначно је научила да пере. Ко ли ју је научио-рекла је мужу.
Муж јој одговори-Нико, ја сам опрао наше прозоре.

z:mrgreen::hahaha:
Odličan vic! :ok:
 
Meda Brundo
Re: ТРИ ПИТАЊА

I šta li podrazumevaš pod tim...e to je to...Nisi malo dublje razmislio a da jesi shvatio bi da ''sudbina'' nije ono što je naznačeno u odgovoru ''učenjaka''.I šta misliš ...šta je zapravo sudbina,da li definisana u bibliji ili nije...

Pročitaj ove stuhove...

Otkrivenje 20:12...
I videh mrtvace male i velike gde stoje pred Bogom, i knjige se otvoriše; i druga se knjiga otvori, koja je knjiga života; i sud primiše mrtvaci kao što je napisano u knjigama, po delima svojim.
Filipljanima 4:3...
Da, molim i tebe, druže pravi, pomaži njima koji se u jevanđelju trudiše sa mnom, i Klementom, i s ostalima pomagačima mojim, kojih su imena u knjizi života.


I šta misliš da li je u toj ''knjizi života'' svima unapred odredjena sudbina kao predestinacija nečeg unapred odredjenog...A ako nam je svima odredjena sudbina po knjizi života onda je nekako apsurdna bilo kakva potreba da se teži bilo kakvom bogu...jer je sve unapred odredjeno.A ako je bilo kome knjigom života odredjeno ono što mu je odredjeno čemu onda bilo kakvo verovanje u boga...kada mora biti kako je zapisano u knjizi života.I prosto pitanje da li verujući u boga ustvari veruješ u sudbinu...
felix.gif
 
Meda Brundo
Re: ТРИ ПИТАЊА

I šta li podrazumevaš pod tim...e to je to...Nisi malo dublje razmislio a da jesi shvatio bi da ''sudbina'' nije ono što je naznačeno u odgovoru ''učenjaka''.I šta misliš ...šta je zapravo sudbina,da li definisana u bibliji ili nije...

Pročitaj ove stuhove...

Otkrivenje 20:12...
I videh mrtvace male i velike gde stoje pred Bogom, i knjige se otvoriše; i druga se knjiga otvori, koja je knjiga života; i sud primiše mrtvaci kao što je napisano u knjigama, po delima svojim.
Filipljanima 4:3...
Da, molim i tebe, druže pravi, pomaži njima koji se u jevanđelju trudiše sa mnom, i Klementom, i s ostalima pomagačima mojim, kojih su imena u knjizi života.


I šta misliš da li je u toj ''knjizi života'' svima unapred odredjena sudbina kao predestinacija nečeg unapred odredjenog...A ako nam je svima odredjena sudbina po knjizi života onda je nekako apsurdna bilo kakva potreba da se teži bilo kakvom bogu...jer je sve unapred odredjeno.A ako je bilo kome knjigom života odredjeno ono što mu je odredjeno čemu onda bilo kakvo verovanje u boga...kada mora biti kako je zapisano u knjizi života.I prosto pitanje da li verujući u boga ustvari veruješ u sudbinu...
felix.gif
 


Бог, такође, постоји! Лоше ствари се дешавају кад људи не иду к ЊЕМУ и кад од ЊЕГА не траже помоћ ... Због тога постоји толико патњи и бола у свету”.

ovo sto sam poreskocila citirati; sta ti je to; 'el su to neki teletabis sofizmi?
coek i frizer...aha ha ha ha...

ovo boldovano; cime onda objasnjavas tolike slucajeve kad ljudi koji predano mole
riknjavaju neuslisenih molitvi? garant su...sami krivi, a?
mislim, ili je to ili je Boza...nagluv...nema tretje...tj. treca opcija ti se ne bi svidjela z:mrgreen:
 
Ej, a pazite ovo:

Najbolji razlog za verovanje u boga -- Paskalova dilema:

Ako verujete, a bog ne postoji, trošak je samo to što ste tokom života nepotrebno verovali u boga. Ali ako ne verujete u boga a posle smrti saznate da on postoji, imate mnogo veći trošak jer verovatno idete u pakao. Ili sa druge strane, ako verujete i u pravu ste, korist posle smrti je ogromna jer idete u raj. Ako pak verujete u boga i niste u pravu, trošak vam je relativno mali u poređenju sa mogućim dobitkom. Dakle postojao bog ili ne postojao, bolje je biti dobar vernik. Trošak pogrešnog neverovanja u slučaju da bog postoji je ogroman, trošak nepotrebnog verovanja u slučaju da bog ne postoji je mali.

Najbolji razlog za neverovanje u boga -- odbrana koju je nevernik Bertrand Russell spremio za svoj sudnji dan u slučaju da se ispostavi da bog ipak postoji:

"Not enough evidence, God, not enough evidence!".
 
lepa tema....
voleo bih da je Monoteizam ovde da navede jedan hadis o kurban bajramu, poenta je ista kao u citatu... ja ne bih jer sam ga zaboravio... inace Muhamedove a.s. reci na deljenje mesa za kurban bajram
- Све што си изгубио ради Бога, сачувао си; све што си сачувао ради себе, изгубио си.
 
I šta misliš da li je u toj ''knjizi života'' svima unapred odredjena sudbina kao predestinacija nečeg unapred odredjenog...A ako nam je svima odredjena sudbina po knjizi života onda je nekako apsurdna bilo kakva potreba da se teži bilo kakvom bogu...jer je sve unapred odredjeno.A ako je bilo kome knjigom života odredjeno ono što mu je odredjeno čemu onda bilo kakvo verovanje u boga...kada mora biti kako je zapisano u knjizi života.I prosto pitanje da li verujući u boga ustvari veruješ u sudbinu...
felix.gif

Knjiga života je knjiga u kojoj stoje imena onih koji će dobiti život večni...
Svaki čovek koji se rodi biva upisan u knjigu u knjigu života, tj. ima obećan život večni, svojim lošim ponašanjem i životom, čovek može samo da ispadne iz te knjige....

Što se tiče sudbine, Bog je izvan vremena i jedino on zna koji je tvoj put, sudbina se može promeniti iskrenim pokajanjem i molitvom...

Nadam se da nije problem što sam se ubacio u razgovor, svako dobro...
 
зависи шта моле.

sta mole?
paaa...mole da ne umru od raka, mole da im se djeca izlijece od leukemije, mole da ne izgube nogu/ruku/posao...svasta mole...i sve je...izvodljivo...Bozi... + su iskreni...
samo, caka je u ovom; kakve veze ima "sta mole"?
zar nije Boza svemocan?
pominjem iskrene, predane vjernike...vas...ostale uopce ne razmatram :lol:
 
sta mole?
paaa...mole da ne umru od raka, mole da im se djeca izlijece od leukemije, mole da ne izgube nogu/ruku/posao...svasta mole...i sve je...izvodljivo...Bozi... + su iskreni...
samo, caka je u ovom; kakve veze ima "sta mole"?
zar nije Boza svemocan?
pominjem iskrene, predane vjernike...vas...ostale uopce ne razmatram :lol:

како знаш ко је искрен, предан верник?
 
како знаш ко је искрен, предан верник?

pa sad...

znamo koje osobine treba posjedovati iskren vjernik;
navedene su po ama bas svim "svetim knjigama"...variraju, doduse,
ali da se napraviti neka lista...

posto nitko od prisutnih vjernika nema sve te osobine
(sto vidimo iz postova...jelte..) ispade da medju vama takih nema...

to, naravno, ne znaci da ih uopce nema...
medjutim, tzv. "cuda" tj. "bozanske intervencije" se bas i ne dogadjaju...
sta mozemo iz toga zakljuciti? :lol:
 

Back
Top