raj i pakao

Па ако кажемо да је свест онда је сигурно свесна где год да је...
и свесна је неког ЈА... баш тог ЈА које је уводи у паклове...
Већ сада можеш да видиш колико је твоја свест у рају или у паклу..
уопште не мораш да умреш да би то проверио...:lol:

"svest" ili....
ako je svesna, a ja tebe sada mrzim, da li cu te i tamo mrzeti ili...
ili sam mozda ludo zaljubljen u tebe, da li cu biti i tamo....
to je poenta ..
 
ako dobar covek nakon smrti odlazi u raj, verovatno se ne misli da telo odlazi, vec ta nedefinisana "dusa" kojoj mozemo dati drugo ime, ako zelis. znaci nije bitno kako cemo to nazvati, mi mozemo pokusati definisati sta je to, ali ni to nije bitno, ako to postoji onda je bitno da govorimo o "to"

i opet se vracamo na isto...znaci ti verujes da to postoji iako ne mozes da ga definises ...

veciti vas problem z:mrgreen:
 
"svest" ili....
ako je svesna, a ja tebe sada mrzim, da li cu te i tamo mrzeti ili...
ili sam mozda ludo zaljubljen u tebe, da li cu biti i tamo....
to je poenta ..
ааааа... ти се то бринеш да ли ћете ти и Мита и у рају да се волите...z:D

е ја већ ту не могу да ти помогнем.. појма немам где и шта вам је то ''тамо''...z:(
 
"svest" ili....
ako je svesna, a ja tebe sada mrzim, da li cu te i tamo mrzeti ili...
ili sam mozda ludo zaljubljen u tebe, da li cu biti i tamo....
to je poenta ..

Poenta je da neces, jer se vrsi izbor, drugu lepo sam ti rekla da se vrsi ispiranej mozga do te mere da ce svi obozavati Bozu, trece duse oslobodjene fizickog tela nisu pod uticajem hormona tako ad nece imati nikakva osecanja osim ljubavi prema Bozi, tako nekako uci hriscanstvo.
 
U Bibliji na srpskom jeziku će se na više mesta naći reč pakao...iako ona u originalnom hebrejskom ne postoji...prevodioci su po njihovom saznanju prevodili, uglavnom povučeni iz grčkih prevoda...
U našem prevodu ćemo naći na mnogo mesta reč "pakao", međutim, u originalnom tekstu, u jevrejskom tekstu stoji reč "šeol". "Šeol" je mesto mrtvih, mesto tišine, mesto mraka, mesto gde prestaju sve ljudske aktivnosti. To je "šeol". U Novom Zavetu se koristi reč "hades" ili "ad", i mi tako kažemo. Vuk Karadžić je stalno tu reč prevodio sa "pakao". Dakle, u originalu ne postoji reč "pakao". I "had" ili "ad" u grčkom jeziku, je mesto gde prestaju sve ljudske aktivnosti.

Pravoslavlje nema dogmu o tome šta se dešava sa čovekom kada umre, postoje samo tumačenja određenih otaca...ja jednostavno pozivam svakog da proučava pismo, ako treba nauči hebrejski i onda da krene da se bavi ovim pitanjem...

Što se mene tiče....Biblija je dosta jasna po tom pitanju, pakao ne postoji...pakao kao večno mučilište je posledica izvrnutih reči iz Pisma...takođe i čistilište i ostale gluposti...
Ja verujem u život večni koji će naslediti pravednici nakon sudnjeg dana, dok će ostali biti uništeni zauvek...a ne "uništavani u večnost" kao što neki navode...

Znači, mrtvi su u stanju spavanja, bude se sudnjeg dana i tad odlaze u večni život ili u večnu smrt...

malo više o ovoj temi http://www.cps.org.yu/stanje_mrtvih.zip
 
ааааа... ти се то бринеш да ли ћете ти и Мита и у рају да се волите...z:D

е ја већ ту не могу да ти помогнем.. појма немам где и шта вам је то ''тамо''...z:(

sumnjam da cemo ikada doci do tog "nivoa" da se volimo ili mrzimo u raju...kad ni ja ne znam sta treba da ode u raj niti de je taj raj z:dm3:
 
Odiseja svemirom?


ybg nikad nisu stigli do tog dela samnom,moracu da zalupim vrataq sledeci put malo kasnije z:lol:

Jok more nije bilo na vratima, ovde na forumu je i to zvanicno uvedeno od strane predstavnika prave religije.
Da se zna da je na krsti doslo do prekretnice u ponudama pojedinih pravih religija.z:lol:
 
U Bibliji na srpskom jeziku će se na više mesta naći reč pakao...iako ona u originalnom hebrejskom ne postoji...prevodioci su po njihovom saznanju prevodili, uglavnom povučeni iz grčkih prevoda...
U našem prevodu ćemo naći na mnogo mesta reč "pakao", međutim, u originalnom tekstu, u jevrejskom tekstu stoji reč "šeol". "Šeol" je mesto mrtvih, mesto tišine, mesto mraka, mesto gde prestaju sve ljudske aktivnosti. To je "šeol". U Novom Zavetu se koristi reč "hades" ili "ad", i mi tako kažemo. Vuk Karadžić je stalno tu reč prevodio sa "pakao". Dakle, u originalu ne postoji reč "pakao". I "had" ili "ad" u grčkom jeziku, je mesto gde prestaju sve ljudske aktivnosti.
Pravoslavlje nema dogmu o tome šta se dešava sa čovekom kada umre, postoje samo tumačenja određenih otaca...ja jednostavno pozivam svakog da proučava pismo, ako treba nauči hebrejski i onda da krene da se bavi ovim pitanjem...

Što se mene tiče....Biblija je dosta jasna po tom pitanju, pakao ne postoji...pakao kao večno mučilište je posledica izvrnutih reči iz Pisma...takođe i čistilište i ostale gluposti...
Ja verujem u život večni koji će naslediti pravednici nakon sudnjeg dana, dok će ostali biti uništeni zauvek...a ne "uništavani u večnost" kao što neki navode...

Znači, mrtvi su u stanju spavanja, bude se sudnjeg dana i tad odlaze u večni život ili u večnu smrt...
malo više o ovoj temi http://www.cps.org.yu/stanje_mrtvih.zip

niko ovde kada vam trazi da definisete pojam to i raj ne trazi da mu vadite vujakliju aman zaman ... aj da uprostimo tu tako tesku zavrzlamu...trazimo dokaz postojanja...jel sad jasnije...

e pa sad si bacio temu u savu...sad moramo opet na vrtesku iz pocetka :hahaha:
 
niko ovde kada vam trazi da definisete pojam to i raj ne trazi da mu vadite vujakliju aman zaman ... aj da uprostimo tu tako tesku zavrzlamu...trazimo dokaz postojanja...jel sad jasnije...

e pa sad si bacio temu u savu...sad moramo opet na vrtesku iz pocetka :hahaha:

Teško da će ljudima koji ne veruju da Bog Tvorac svega živog i neživog postoji, objasniti šta je raj a šta pakao...
O raju može da svedoči samo onaj ko se iz raja javio kao Istiniti Bog Isus Hristos, a razumevanje Boga je povezano sa razumevnjem raja i pakla...
Vi želiti dokaze šta se dešava sa dušom čoveka, a još uvek ne verujete da je Bog taj koji je stvorio i nebo i zemlju...pored bezbroj dokaza koji su svuda oko tebe...
O ovoj temi ima smisla da pričaju oni koji poznaju bar nešto o Bogu.
Život Svih Biblijskih Svetaca, Pravoslavnih Svetaca, Mojih Predaka, je meni preneo to saznanje...I zahvalan sam Bogu svaki dan na tome...
meni je to najveći dokaz da je Bog zainteresovan za svakog od nas...onaj ko ka traži, naći će ga...
Vi bi da nađete Raj bez znanja o Bogu...samo ronite u mutnoj vodi...prvo vaš um mora da se očisti da bi spoznali nešto...
 

Back
Top