3D MARK 2001SE-REZULTATI

Pa mogao si bar da kazes koja je konfig. u pitanju pa da ti kazemo dal je malo ili nije!
Danasnja srednja visoka klasa bi trebala da stigne bar do 11000 ako je dobro optimizovana!
Btw. 3D MARK 2001SE nemozes pokrenuti pod DirectX 9.0, nego pod 8.0, za devetku ti treba tzv. build 330! Tako da uopste nije merodavno testirati DirectX 9.0 kartice na tom 3D Marku!
Moj Barton 2500, sa 512Mb i GeForceom FX5600 izvalci jedva 9000, dok kod ortaka je razilika samo u GeForce Ti4200 i dobija skoro 11000 :)
 
PIV 2.8c na Abit IC7-MAX3, 1GB Kingston HyperX, MSI FX5600-TDR 256 na 3DMark-u 2003-ci (bez patcha, a nemam zivaca da skidam 177 MB za ovaj 2004) nesto preko 4300... Kad nasviram procesor na 3.5GHz (250 MHz magistrala, 1:1 bus/memory odnos) istera i do 4500... Graficka nije oc-ovana u nijednom slucaju... Apsolutni rekord koji sam imao na ovoj masini je 4712 ...

E sad, to je bilo pre par meseci... Sad nemam instaliran ni jedan 3DMark, pa ako me jednog dana ne mrzi, skinucu 3DMark04 da vidim kako ce se ponasati...

Inace, na PCMark04-u (sa patchom) izvlaci ne-ocovana oko 4200 (4294 rekord)... nisam probao oc-ovanu, a nemam ovde instalaciju za isti...
 
obicnim spire rockom... besuman na 2700 obrtaja :wink:

sam proc je fenomenalan... radi se o AMD Thortonu (Barton jezgro kome je iskljuceno 256 Kb kesa).. ovih dana kada je temp vazduha bila oko 25 smanjio sam ga na 2100MHz i na voltazu od 1.47V... temp u full load-u (prime95 pola sata) ne prelazi 50 stepeni..

evo slike iz mbm-a...
temp2.jpg


i cpuz-a
temp3.jpg


ako zelis, kloknucu ga kasnije na 2400 pa ces videti mada iz cinjenice da sada radi rock stable na tako niskoj voltazi mozes da predpostavis domete :wink:
 
Mašina nije ništa posebno impresivna. Radi se o konfiguraciji koju koristim za igranje, ali njena prava snaga uopšte nije impresivna - cela zasluga za rezultat pripada najviše grafičkoj - Hercules 3DProphet 9800xt, 256MB. Sa dosta slabijom karticom (Sapphire 9800SE, 128MB) rezultati su 11200 (3DMark2001SE) i 4800 (3DMark2003), što je i dalje super, s obzirom da je mašina na kojoj to radi zasnovana na Athlonu 1800+ (palomino). Na drugoj (inače dosta jačoj) mašini nisam ni probao, a i sumnjam da bi se situacija promenila s obzirom da 3DMark "nije ni čuo" za korišćenje procesora - tako da su i ovi rezultati najobičnija glupost.
 
Storm, nije bas da nije cuo za procesor... Pogledaj gore moje rezultate... Kad OC-ujem masinu, dobijem vise od 200 3DMark-a nego obicno... Doduse, to je verovatno zato sto 'napumpam' magistralu na 250MHz, ali bi trebalo ipak proveriti sa nekim CPU-om sa otkljucanim multiplikatorom, cisto da se zna koliko CPU utice na 3DMark...
 
Incognito:
Storm, nije bas da nije cuo za procesor... Pogledaj gore moje rezultate... Kad OC-ujem masinu, dobijem vise od 200 3DMark-a nego obicno... Doduse, to je verovatno zato sto 'napumpam' magistralu na 250MHz, ali bi trebalo ipak proveriti sa nekim CPU-om sa otkljucanim multiplikatorom, cisto da se zna koliko CPU utice na 3DMark...

Da, upravu si. Nisam ni mislio baš tako eksplicitno. Mada, složićeš se da razlike od 200 gore/dole izgledaju prosto smešno. Ustvari, 200 indeksa se gotovo računaju u toleranciju. Na ovoj mašini samo par podešavanja u drajverima može da obori/podigne indeks za 200. Naime, kad sam overklokovao grafičku za svega 15MHz, dobio sam skor od skoro 100 indeksa više.

Kada sam, ranije, probao Radeon 9600 na P4 i 9600Pro na T-Bird (T-Bird 750 i Northwood 2.4) rezultati su bili maltene identični - Northwood je vodio za "svega" 400, što je smešno u poređenju sa razlikom u taktu koju ima P4. Naravno, to NE znači da je Northwood loš (naprotiv), već da je 3DMark stvarno "GPU test ONLY" program, bez obzira na lošiju grafičku, ipak bi trebao da ima više potencijala. Ipak.
 

Back
Top