Sastavi

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Aktivizam
Šta je za mene aktivizam? To i nije baš pitanje sa kojim se budim, nije ni pitanje sa kojim idem pod tuš ili na wc šolju. Aktivizam sigurno nije kada me mrzi da izbacim koru od banane iz sobe pa se ona ubuđa tu nakon neodređenog vremenskog perioda i prizove voljene mi prijatelje mrave. Aktivizam definitivno nije kada komšiju mrzi da pomeri pokvareni kamion koji je ostavio ispred mog dvorišta, pa kadeta starijeg 5 godina od mene samog i dužeg od prosečnog crnogorskog glisera, moram da parkiram milimetarski precizno kako ne bih zakačio ono malo delova koji su ostali čitavi na njemu. Aktivizam nije sigurno i to što su svi ležeći policajci na putu ka gradu sa periferije uništeni, pa istog tog kadeta ne moram ni da usporavam kada krenem da se spuštam niz brdo, barem štedim gorivo tako. Aktivizam nije sigurno to što je naš grad ukrašen gomilom starih reklama uveliko propalih firmi koje više ne postoje čak ni na papiru, ali uveliko krase svojom nepostojećom svetlošću naše velelepne ulice. Nije sigurno ni to što ka izlazu na autoput moram da idem 30 na sat, kako ne bih odvalio trap jer je put tako dobar. Takođe sam siguran da nije ni to što postoji toliko i toliko posto škola u Srbiji koje nemaju nijedan računar, a da ne pričam o onima koje imaju računar a nemaju stručni kadar. Verujem da niko nije bio aktivan kada je zaboravio da postavi prave znakove pored puta, pa da nemamo više Nemce koje lutaju Batočinom u potrazi za putem za Grčku. Međutim, ono što znam je da bih bio poprilično aktivan kada bih izbacio tu koru od banane, a čak i kad ne bih, mogao bih da napravim koloniju mrava i ubuduće posmatram njih kako su aktivni i marni pa možda nešto i naučim. Siguran sam da nije bilo potrebno mnogo akcije da moj komšija osposobi kamion pre nego što inače jeste, kao ni da se poprave ležeći policajci i samim tim neutrališu budale koje lete sa 70kmh pored škola. A ni rupe da se popune nije strašno, kao ni ono đubre pored puta da se pokupi, a reklame, pa makar je to danas lako unovčiti i naći načina za skidanja tog rugla grada. Računari se prodaju na svakom koraku, a baš danas sam video neke super povoljne cene u novom Svetu Kompjutera, pa pobogu, ne treba tim klincima quad core i azotno hlađenje, njima treba word i google. Trenutak kada se zapitamo traje uglavnom kratko, i nema ga, nema ga, pa naprasno dođe. Biti mlad ne znači samo koegzistirati sa svetom, već ga menjati, popravljati, negovati i adaptirati svojim potrebama, optimalnim potrebama. Kada bismo se svi malo angažovali, rupa ne bi više bilo, policajci bi bili na svom mestu, klinci bi googlovali kao ludi, smeće bi se recikliralo a Nemci bi se namerno zaustavljali u Batočini na koju rakijicu. I nemojte odmah da odmahnjujete glavom sa premisom ,,što baš ja’’, već se zapitajte : ,,Zašto ne baš vi?’’ Uostalom, neko mora da počne, a dobar glas daleko se čuje pa se ja u tom slučaju barem ne brinem za društvo. I da, nabavite ,,Znakove pored puta’’, nije Andrić za džabe to što jeste. :) :D ;)
 
Filozofsko-etički pristup problemu,koji je za mene sranje,ali ko ide u školu može proći jer donosi rezultate,a to je u tom trenutku najbitnije!
 
Caos..
Imam jednu malu molbu za vas..
Ako neko moze da mi napishe par rechenica koje bih mogla da napishem kao uvod, tema je " Domanovic kao kritichar drushtva svog vremena ", a u uvodu treba da stoji neshto shto je vezano za svakodnevni zivot, i kritika vlasti savremenog drushtva.. U analizi ove teme bazirala sam se na pripovetku " Danga"..
Hvala vam unapred..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top