Zastita

  • Začetnik teme iluzionista
  • Datum pokretanja
apotekarkin_muz:
Konkretno kupujemo Durex za 88 dinara, a najviše nam odgovaraju "ultra thin" i "arouser".

Danas sam videla u marketu u Merkatoru – svi Durex kondomi su 114, a Performa 145 dinara, pakovanja od tri komada. Nisam ni znala da se toliko razlikuju cene u zavisnosti od mesta gde se kupuje…
 
Snezna_kraljica:
apotekarkin_muz:
Konkretno kupujemo Durex za 88 dinara, a najviše nam odgovaraju "ultra thin" i "arouser".

Danas sam videla u marketu u Merkatoru – svi Durex kondomi su 114, a Performa 145 dinara, pakovanja od tri komada. Nisam ni znala da se toliko razlikuju cene u zavisnosti od mesta gde se kupuje…

U apotekama je standardno oko 200 din...
 
iluzionista:
Snezna_kraljica:
iluzionista:
U apotekama je standardno oko 200 din...

Au.... :shock:
Pa, vama, muskarcima, najjeftinije ispadne da naterate stalnu devojku da koristi pilule.... Naravno, to onda nju skuplje izadje... :D

A spirala?
Nemam pojma koliko spirala kosta, to se valjda stavi samo jednom, ali to nije preporucljivo za devojke koje nisu radjale, vec je najcesce koriste zene posle tridesete, i ta spirala ostaje "unutra" oko godinu, ako se dobro secam... Izvinite, ako sirim dezinformacije.... :oops:
 
Snezna_kraljica:
iluzionista:
Snezna_kraljica:
iluzionista:
U apotekama je standardno oko 200 din...

Au.... :shock:
Pa, vama, muskarcima, najjeftinije ispadne da naterate stalnu devojku da koristi pilule.... Naravno, to onda nju skuplje izadje... :D

A spirala?
Nemam pojma koliko spirala kosta, to se valjda stavi samo jednom, ali to nije preporucljivo za devojke koje nisu radjale, vec je najcesce koriste zene posle tridesete, i ta spirala ostaje "unutra" oko godinu, ako se dobro secam... Izvinite, ako sirim dezinformacije.... :oops:

Ovo je sa jednog sajta za sexualnu edukaciju:

sexedukacija.cg.yu:
Unutarmaterične sprave

Koliko su efektne?
Efektivnost od 98- 99 % (u zavisnosti od vrste sprave koja se koristi). To znači da manje od 1 do 2 žene od 100 zatrudni u roku od 1 godine.

Kako djeluju?
Mala, plastična ili metalna sprava se stavlja u matericu, sprječava da sperma dođe do jajeta, ili da se jaje smjesti u materici.

Prednosti
Djeluje automatski.
Njeno dejstvo traje od tri do pet godina, a može se ukloniti u svakom trenutku.
Ne treba razmišljati o kontracepciji, u smislu prevencije začeća, sve dok sprava djeluje.

Mane
Ciklusi mogu biti bolniji, teži i duži.
Ne preporučuje se ženi koja ima bolne i teške menstruacije.
Ne preporučuje se ženi koja je potencijalni nosilac virusa ili bakterije SPB.
Ukoliko je ugrađena ženi koja je prešla 40- tu godinu, može ostati do meno- pauze. Takođe, ako je riječ o spirali, postoji mogućnost da se određena infekcija može prenijeti preko končića (koji je dio sprave) koji viri iz vagine na unutrašnjost ženskog polnog organa, konkretno na grlić materice i samu matericu. Iz ovog razloga se ne preporučuje ženama koje imaju pojačan sekret.

Komentari
Žene se uče da kontrolišu spravu pomoću osjećaja koji ona stvara u njihovom polnom organu.
 
Snezna_kraljica:
iluzionista:
Znaci, ipak siris (nenamerno) dezinformacije. A cuo sam da nije ni skupo. Informisi se kod svog ginekologa...
Ali sam SIGURNA da nije za devojke koje nisu jos uvek radjale!
Ne bih ja podnela strano telo u organizmu :lol:
Zato.... bolje.... ziveo kondom!

Zivele pilulice... :P Ma, zezam se. ;) Svejedno. Svi nacini zastite imaju svoje prednosti i mane. Na gornjem sajtu, sa koga sam i izvukao i to o spirali, nalazi detaljno poredjenje svih sredstava zastite, samo treba da se snadjes. Mada, veoma tesko se i ja snalazim sa navigacijom na tom sajtu.
 
Snezna_kraljica:
iluzionista:
Znaci, ipak siris (nenamerno) dezinformacije. A cuo sam da nije ni skupo. Informisi se kod svog ginekologa...
Ali sam SIGURNA da nije za devojke koje nisu jos uvek radjale!
Ne bih ja podnela strano telo u organizmu :lol:
Zato.... bolje.... ziveo kondom!
Koji si ti debil. 1960tih su pilule bile opasne... sada nimalo nisu.

Informiši se pre nego što kucaš.

P.S. Sex sa kondomom je kao čačkanje nosa sa rukavicama za box.
 
Milow:
Koji si ti debil. 1960tih su pilule bile opasne... sada nimalo nisu.

Informiši se pre nego što kucaš.

P.S. Sex sa kondomom je kao čačkanje nosa sa rukavicama za box.

Znam ja zasto se ti tako ponasas prema meni... Ljutis se? Zaista nemas razloga!
Kako god.... Oprastam ti sto me u poslednje vreme pljujes, tvoje je pravo, ali nisi fer...

Za pilule - da, ja hocu da ih koristim i znam da je to najbolje, ali moj ginekolog kaze da sacekam jos koji mesec (zaista ne znam zbog cega), pa da onda predjem na pilule, i prepisace mi koje.
I ja to jedva cekam. Mozda bi trebalo otici kod druge doktorke, ali, nema veze...
Ma, pilule najsigurnija stvar, ne moras ni da razmisljas o mogucoj trudnoci, a osecaj je potpuno normalan. Ja bih vrlo rado i sad probala bez kondoma, ali.. Ipak necu da se igram time...
Takodje - napominjem - NIJEDNA moja drugarica ne koristi pilule. I sve me odvracaju od toga, sto mene jako nervira, jer znam da se pilule sada prave sa niskom dozom hormona, i da skoro nimalo ne stete organizmu. Kad probam, razuvericu ih...
 
Kad bi vi ljudi znali od cega vas kondom sve jos cuva! Cak ginekolozi insistiraju na upotrebi i kad imas stalnog partnera duuuuugo vremena!Zato glasam za kondom! :D
A sto se pilula tice, mora da se ide stalno na kontrolu , moja drugarica je dobila neku kvrzicu u grudima, posle cega je morala da prestane! A da ne pricam o celulitu, jer zbog hormona skupljas vise vode! Mada nisam protiv pilula! Opet nekom sasvim super odgovaraju! :D
 
Snezna_kraljica:
iluzionista:
U apotekama je standardno oko 200 din...

Au.... :shock:
Pa, vama, muskarcima, najjeftinije ispadne da naterate stalnu devojku da koristi pilule.... Naravno, to onda nju skuplje izadje... :D

Jos nesto: Ne kupuju samo muskarci kondome. ;) To vazi i za devojke koje imaju ceste sexualne odnose sa razlicitim partnerima, ali i za devojke koje imaju samo jednog partnera. To nije nikakva sramota.
 
Snezna_kraljica:
Milow:
Koji si ti debil. 1960tih su pilule bile opasne... sada nimalo nisu.

Informiši se pre nego što kucaš.

P.S. Sex sa kondomom je kao čačkanje nosa sa rukavicama za box.

Znam ja zasto se ti tako ponasas prema meni... Ljutis se? Zaista nemas razloga!
Kako god.... Oprastam ti sto me u poslednje vreme pljujes, tvoje je pravo, ali nisi fer...

Za pilule - da, ja hocu da ih koristim i znam da je to najbolje, ali moj ginekolog kaze da sacekam jos koji mesec (zaista ne znam zbog cega), pa da onda predjem na pilule, i prepisace mi koje.
I ja to jedva cekam. Mozda bi trebalo otici kod druge doktorke, ali, nema veze...
Ma, pilule najsigurnija stvar, ne moras ni da razmisljas o mogucoj trudnoci, a osecaj je potpuno normalan. Ja bih vrlo rado i sad probala bez kondoma, ali.. Ipak necu da se igram time...
Takodje - napominjem - NIJEDNA moja drugarica ne koristi pilule. I sve me odvracaju od toga, sto mene jako nervira, jer znam da se pilule sada prave sa niskom dozom hormona, i da skoro nimalo ne stete organizmu. Kad probam, razuvericu ih...
Privatni ginekolog?

EDIT: Pa tvoje drugarice kad zakeve videće...
 
Ma moja devojka je skoro obila fabriku kondoma :) Salim se, ali pre nekog vremena mi je otvorila tasnu i ispalo je jedno 40 razlicitih.. Sta da vam kazem.. E Durex je zakon, samo sto je skup, najbolji osecaj je sa ultra thin, razlika je stvarno mala. ROMED??? Bezite od njega.. Kada sam ga stavio, em sam se ja osusio, em se ona osusila, em mi je trebalo sat (!!!) vremena da dodjem do orgazma.. sve me je bolelo :) Drugo, ZASTITA se ne odnosi samo na zastitu od trudnoce, vec i na zastitu od polnih bolesti. Culi ste za HIV? Nema tih tableta koje ce da ga sprece.. Tako da, zivele "rukavice"!
 
Milow:
Privatni ginekolog?

EDIT: Pa tvoje drugarice kad zakeve videće...
Ne privatni, vec doktorka na Studentskoj poliklinici. Videcu, mozda odem i kod neke druge...

A za drugarice...
Neke cak ne koriste nikakvu kontracepciju, vec samo metod prekinutog snosaja. Ne znam kako mogu da ne panice, ja bih verovatno umislila najgore svaki put...
Ako im je tako dobro vec godinama, zasto im soliti pamet? Zato necu da ih ubedjujem...
 
Snezna_kraljica:
Milow:
Privatni ginekolog?

EDIT: Pa tvoje drugarice kad zakeve videće...
Ne privatni, vec doktorka na Studentskoj poliklinici. Videcu, mozda odem i kod neke druge...

A za drugarice...
Neke cak ne koriste nikakvu kontracepciju, vec samo metod prekinutog snosaja. Ne znam kako mogu da ne panice, ja bih verovatno umislila najgore svaki put...
Ako im je tako dobro vec godinama, zasto im soliti pamet? Zato necu da ih ubedjujem...
Šteta... bile su dobre ribe... a biće ružne majke.
 

Back
Top