Sta muskarci misle o sopstvenoj emancipaciji?

Kako biste se ponašali u situciji da vas žena izdržava, nekoliko mjeseci, da li bi to ugrozilo vaš odnos ili ga učvrstilo?
(i ovo ima veze sa emancipacijom).
Moja drugarica radi, a muž ne, traže mu posao zajedno (ubiše se tražeći), al fenomenalno kroz to prolaze. Pitam se kako se on osjeća. Sigurno mu nije lako...:eek:
Kroz šta bre prolaze? :confused:

Osto čovek bez posla, sad valjda treba da se ubije jer se to ne dešava ovima sa pišama, a ako im se i dešava normalno da ih mama i tata izdržavaju ne, pobogu, žena?? :neutral:
 
Tako nešto ne da bi ugrozilo odnos, nego odnosa više nebi ni bilo (nisam oženjen, tako da odgovaram na neviđeno). Ali kada tako napišem ne mislim da je to zbog toga što sam ja muškarac, već što mi je neprijatna situacija da me neko izdržava, dok sa neke druge strane gledano, kada bih imao mogućnosti ne bi mi smetalo da ja nekog izdržavam, što nikako nije pohvalno, ali takav sam. Jednostavno poznajem sebe; potrebno mi je, između ostalog, da sam koliko-toliko zadovoljan sobom da bih funkcionisao i sa drugima, a ako sam na tuđem lebu osećam se beskorisno i postajem nervozan, što bi se odrazilo na tu i takvu zajednicu.
 
Tako nešto ne da bi ugrozilo odnos, nego odnosa više nebi ni bilo (nisam oženjen, tako da odgovaram na neviđeno). Ali kada tako napišem ne mislim da je to zbog toga što sam ja muškarac, već što mi je neprijatna situacija da me neko izdržava, dok sa neke druge strane gledano, kada bih imao mogućnosti ne bi mi smetalo da ja nekog izdržavam, što nikako nije pohvalno, ali takav sam. Jednostavno poznajem sebe; potrebno mi je, između ostalog, da sam koliko-toliko zadovoljan sobom da bih funkcionisao i sa drugima, a ako sam na tuđem lebu osećam se beskorisno i postajem nervozan, što bi se odrazilo na tu i takvu zajednicu.

Trebate vidjeti njih dvoje. Savršeni su. Pozavidjeli biste im na odnosu (ja jesam:rumenko:)...šale se kao da je sve ok.
A ne znam kako misliš "veze ne bi ni bilo"...pa oni imaju i djecu...zar da sve propadne zbog trenutne krize?
 
Odgovorio sam za sebe, ne za njih, i sam taj odgovor je bio moj kao osobe, a ne kao muškarca - držimo se teme - to je ono što želim da istaknem, da svoj odnos prema ponuđenoj (ili nekoj drugoj) situaciji ne zasnivam na tome da muško treba ili ne šta već, već kako ja smatram da mi odgovara. Da mogu da budem čovek i uz to muškarac, a ne da igram ulogu, čak i ukoliko se pri nekim svojim razmišljanjima i postupcima poklapam sa stereotipom koji mi sleduje prema polu.
 
Kako biste se ponašali u situciji da vas žena izdržava, nekoliko mjeseci, da li bi to ugrozilo vaš odnos ili ga učvrstilo?
(i ovo ima veze sa emancipacijom).
Moja drugarica radi, a muž ne, traže mu posao zajedno (ubiše se tražeći), al fenomenalno kroz to prolaze. Pitam se kako se on osjeća. Sigurno mu nije lako...:eek:

ne bih bio zadovoljan. u slučaju kada bi duže trajalo, osećao bih se prilično bedno ( :
moje nezadovoljstvo bi se sigurno odrazilo na vezu, bez obzira na svu ljubav i podršku...
to su stvari koje od muškarca prave miševe i može lexa da se zeza do sutra..ali to je i zbog toga što mi nismo izmišljali stvari poput "emancipacije".....
 
ne bih bio zadovoljan. u slučaju kada bi duže trajalo, osećao bih se prilično bedno ( :
moje nezadovoljstvo bi se sigurno odrazilo na vezu, bez obzira na svu ljubav i podršku...
to su stvari koje od muškarca prave miševe i može lexa da se zeza do sutra..ali to je i zbog toga što mi nismo izmišljali stvari poput "emancipacije".....

Pa baš zato što bi se svaki muškarac osjećao bijedno, treba vam pružiti podršku...i vi ste samo ljudi, zar ne?:)
 
Niti bi se svaki osećao bedno, niti treba svakom pružati podršku (možda je i ne žele?)... Ima nas, bilo je i biće raznolikih, i nekima može da bude svejedno, ili čak da teže da ih žena izdržava, kako već - nije bila potrebna emancipacija zarad toga, sve je tu od pamtiveka, jer ih ništa to ne čini manje ili više ljudima, muževima i muškarcima. Nijedan od tih pojmova nije neka uzvišena titula, već nešto što nosimo rođenjem i životom. I ne moramo svi sve isto.
 
Najcesca stvar koja se desava kod zena je da je jezik brzi od pameti, pa u situaciji izdrzavanja cesto zna da potegne argument tatine kceri tj da prebaci ili ucenjuje (po navici) ili pak naduvava ono sto je ucinila do nebesa.

Tako da muskarac koji dobro cuje ima velikih problema jer misli da zena misli ono sto kaze.
Da li je to tacno , totalno je nebitno, bitno je sta ce dozvoliti da vreme prolazi bez kriza i kikseva.
A to je apsolutna muska gluvoca na takve decije ucene ili omalovazavanja (nisu uvrede i ponizenja, jer to zavisi od osobe, tj muskarca da li ce to osetiti na taj nacin).
A uostalom omalovazavanja su tako cesta od strane zena , od sitnih tipa pokazivanja ko je cije vlasnistvo (poljupci, naglasavanje, glasno izrazavanje necega sto jasno pokazuje odnos i pozicije u vezi) do krupnih tipa kontre, javne kontre i cak i javnih podebavanja (ovo je vise karakteristika zena sa sela nego iz grada ali ima mesanog voca uvek).

Na izdrzavanje od strane zene muskarac moze da gleda kao na porodicu, ako su tandem, ili kao na partnere ako su partneri.
U prvom slucaju situacija i pitanje izdrzavanja je besmislena prica jer je to sadrzano, pa verujem da ovde niko nije ni uzeo prvi slucaj u razmatranje.
U drugom slucaju je to stvar privremene pomoci, bas kao u partnerstvu, sa cuvenim zenskim frustracionim okidacem kao macem iznad glave...
Da podsetim auditorijum da je zenski frustracioni okidac ona pravilnost koja se desava kod zena a nerazumljiva je muskarcima, da zena na pojavu frustracije nabacuje nove zahteve , vrlo cesto pola svesno pola podsvesno da bi sebi emotivno i egoisticno stvorila utisak kompenzacije na tu frustraciju, a u praksi stvarajuci jos vecu tenziju novim zahtevima i tako ubrzano dovodeci vezu do okonacanja.
Muskarci to obicno tumace kao "politicki uvijenu zelju da ga se resi i da ga otkaci, a da krivica bude na drugoj strani".

U zivotu je cest slucaj dvojca gde je jedno tegljac.
To medjutim nije dobro iz ugla ni srece ni kvaliteta zivota.
Sa druge strane je kompenzacija sposobnosti ili cesce kompenzacija nesposobnosti koja se poklopi i kao kompenzacija sposobnosti. E to je onda entitet, ne tandem vec entitet.
U nekim situacijama jednostavno postaje vidljivije ko je tegljac, a ko prikolica...
To apsolutno ne znaci da ce u periodu kad zena izdrzava muskarca postati jasnije da je zena tegljac a muskarac prikolica.
 
kako ocenjujete svoj polozaj u odnosu na zene?
smatrate li da su vam prava ugrozena?
da li cinite nesto da popravite svoj polozaj u odnosu na zene?

Pa moram reci da su prava donekle ugrozena,konkretno sa tacke zaposlavanja..recimo da im su mogucnosti vece nego li nama,e sada doduse za platu nisam siguran,mislim sto se tice visine plate,ali u svakom slucaju uzmite novine i prolistajte malo..videcete koji je pol u prednosti..:ok:
 

Back
Top