Sta ili ko vam nedostaje....

aj sad ozbiljno
nedostaje mi na prvom mestu moj otac
a posle toga mi nedostaje srbija i sve u njoj:porodica i projatelji,i pogacice sa cvarcima uz jogurt na malom stolu u dnevnoj,i sve te gibanice,sladoled sa sizikom u knezu i partija traca,torta sa suzom u inexu i pretresanje svega i svacega,vecere sa bratom,i jedan bane s pevca,nedostaje neposrednost(koja ume da preraste i u nevaspitanje),smejanje sa gagom dok stomak ne zaboli,ona yebena brda uz koja moram da se penjem po celoj srbiji,u prestonici ili najvecoj selendri brda brda brda,i turska kafa posle koje smo nekad okretali solje(mada su sad svi na nesu ili espresu :roll: ) jvp dvj
 
aj sad ozbiljno
nedostaje mi na prvom mestu moj otac
a posle toga mi nedostaje srbija i sve u njoj:porodica i projatelji,i pogacice sa cvarcima uz jogurt na malom stolu u dnevnoj,i sve te gibanice,sladoled sa sizikom u knezu i partija traca,torta sa suzom u inexu i pretresanje svega i svacega,vecere sa bratom,i jedan bane s pevca,nedostaje neposrednost(koja ume da preraste i u nevaspitanje),smejanje sa gagom dok stomak ne zaboli,ona yebena brda uz koja moram da se penjem po celoj srbiji,u prestonici ili najvecoj selendri brda brda brda,i turska kafa posle koje smo nekad okretali solje(mada su sad svi na nesu ili espresu :roll: ) jvp dvj

...ja sam još uvek , i jedino na ovom "kreku"
a040.gif
 
Najviše mi nedostaje otac,
nedostaje mi i majka samo nju još uvek mogu da čujem,
nedostaju mi drugarice iz osnovne...one sa kojima sam
preskakala sastiš..i vozila bajs ispred Juge:(
nedostaje mi klizanje na Tašu:(
igranke na Mašincu...i jedne zelene oči ponekad:(

nedostaju mi srneća leđa sa šlagom u Mažestiku;(
nedostaju mi još neki dragi ljudi,
samo ne želim da mislim o tome:(:(:(

ih........kakva tema...nemugu ja više........:(:(:(:(:(:(
 
i okreces solju?

Ne. To sam radila samo dok sam bila na fakultetu.
Ali sam zato jedina koja nosi na putovanja ono džirlo lonče (kuvalo) sa plastičnom kašičicom i 100g kafe...Zamislite situaciju- ja u hotelu sa 5 zvezdica kako ujutru u sobi, dok se spremam za simpozijum ili kongres, kuvam kafu...U hotelu sa 5 zvezdica ima svega ali turske nema...z:(

Ona balkanska primitivna iz mene , u tom pogledu, nikad nestati neće...z:mrgreen:
 
Ne. To sam radila samo dok sam bila na fakultetu.
Ali sam zato jedina koja nosi na putovanja ono džirlo lonče (kuvalo) sa plastičnom kašičicom i 100g kafe...Zamislite situaciju- ja u hotelu sa 5 zvezdica kako ujutru u sobi, dok se spremam za simpozijum ili kongres, kuvam kafu...U hotelu sa 5 zvezdica ima svega ali turske nema...z:(

Ona balkanska primitivna iz mene , u tom pogledu, nikad nestati neće...z:mrgreen:
i ne treba :)
mislim,tako se bre cuva autenticnost :)
 
Nedostaje mi porodica, koja živi u rodnom mestu... Neki veoma dragi ljudi kojih više nema među živima...
Prijatelji koji su ostali u rodnom mestu... Krajolik tog mesta...
Bezbrižnost... Posao kojim bih bila zadovoljna... Malo više odlučnosti da neke probleme počnem rešavati...
 
Ne. To sam radila samo dok sam bila na fakultetu.
Ali sam zato jedina koja nosi na putovanja ono džirlo lonče (kuvalo) sa plastičnom kašičicom i 100g kafe...Zamislite situaciju- ja u hotelu sa 5 zvezdica kako ujutru u sobi, dok se spremam za simpozijum ili kongres, kuvam kafu...U hotelu sa 5 zvezdica ima svega ali turske nema...z:(

Ona balkanska primitivna iz mene , u tom pogledu, nikad nestati neće...z:mrgreen:

ma nego sta!
:)

ponesi i mlin za kafu. posto kafa koja se kupuje smlevena nije ista kao ona koja se melje pre kuvanja!!

eh secam se da su tako pricali...
dok sam pocela da uzivam u ovom opojnom napitku, mlin je izasao iz mode!
 
Ne. To sam radila samo dok sam bila na fakultetu.
Ali sam zato jedina koja nosi na putovanja ono džirlo lonče (kuvalo) sa plastičnom kašičicom i 100g kafe...Zamislite situaciju- ja u hotelu sa 5 zvezdica kako ujutru u sobi, dok se spremam za simpozijum ili kongres, kuvam kafu...U hotelu sa 5 zvezdica ima svega ali turske nema...z:(

Ona balkanska primitivna iz mene , u tom pogledu, nikad nestati neće...z:mrgreen:


I ja isto :rumenko: Desilo mi se čak da na celom spratu nestane struje zbog tog lončeta... A i ko im je kriv što hoće stabilan energetski sistem :lol:

Moram da priznam da su me na granicama čudno gledali zbog tog lončeta :lol:
nemaju ljudi pojma šta je to :lol:


Što se nedostajanja tiče, nedostaje mi tata...žao mi je što mu nisam rekla ono što je
trebalo, onda kada sam mogla.. .To će me pratiti verovatno dok god sam živa...
 
Oni kojih nema oteti su mi naglo i bespovratno.....nisam ni stigla da vrisnem "Nije fer!!!"....
Sada gore kod svetog Petra igraju šah i pletu čarapice za zimu....Deka br.1 je verovatno duboko razočaran činjenicom da Sloba i Tito nisu u raju....Bakute misle kako Raj treba preurediti tako da se "zna ko je ko i gde je šta"....A deka br.2 "delje" anđele u šahu....
Da li su ponosni na mene....I kada mi život iscuri iz pogleda da li ćemo se sresti....negde...na nekom boljem mestu...
Nedostaju mi...do suza...Toliko da odbijam da verujem da njihovo materijalno obličje ne postoji....I kada me topao vetar pomazi po vratu sigurna sam da mi neko od njih poručuje "Tu smo, ne boj se..."

PS. Fali mi i jedna Marina....Sladoled nema isti ukus kad ona tu nije....
 
Nedostaju mi neki prijatelji koji nisu medju zivima...Evo vec dugi niz godina,a kako se koja godina vise nize jedna za drugom oni mi sve vise nedostaju....
Nedostaje mi moja dobra drugarica koja je sada daleko....jedan tezak zivotni period smo igrom slucaja pregurale zajedno,tako smo se upoznale i sprijateljile,i eto sada kada je doslo bolje vreme...daleko smo,ne mozemo da se pomazemo i radujemo sreci...
Nedostaje mi on-opet je daleko....
 
Nedostaje mi sigurnost roditeljskog doma, i bezbriznost detinjstva, moja vikendica u Vojvodini i ljudi koji su je napravili i u njoj ziveli.

Nedostaje mi berba grozdja u septembru , i jutra u Karlovcima pored fontane , miris kabine u Karlovačkoj pošti, nedostaju mi kupovi iz novosadskog Pingvina .

Nedostaje mi nedeljni rucak u Surabaji, kineski kolačici iz onog drugog restrorana koji je za mene uvek bio i ostace prvi No. 1 ali mu ime nikada nisam znala , nedostaju mi kobasice i pašteta od Glorije, i kupanje na veštačko jezeru kod Iriga.

Nedostaje mi breskva sa dedinog drveta, bela trešnja koju sam sama zasadila sa 6 godina, onaj potpis u betonu koji i sada kad mene tamo nema pokazuje da sam ja tuda prošla, miris pečenja rakije , zvuk prese dok se pravi vino...

Nedostaje mi moj drug od milošte nazvan Konj i ono naše ludovnje , nedostaje mi da ga cujem kako na moje "Konju" odgovara "Kozo" :) :( , nedostaje mi i Bojana sa kojom stižem gde god smislimo, a nedostaje mi i njen jugo koji nas je vozio hiljadama kilometara daleko i nikad izneverio.

Nedostaju mi one stare zime , bele i vesele, prave decije, tople iako je napolju hladno, jer tih je zima badnje vece mirisalo na prebranac moje prabake i kuvano vino, na ruzu od testa i bajadere.

Tih smo se zima za Bozic oblacili svecano, uz obaveznu belu košulju i lakovane cipelice i to nove :) lomili smo pogacu i ja sam uvek dobijala taj dinar , a reforma je bila zacinjena specijalnim stosom moje bake i ljubavlju.

Nedostaju mi Djurdjevdani kakvih vise nema uz baklavu i pesme,
Nedostaje mi Maja koja je 12 godina bila moj naj drug ,
Nedostaje mi Stevan i njegove gluposti ....i Dusan koji je toliko godina bio umesto njegov - moj brat ....

I nedostaje mi zagrljaj jednog coveka , koji u zivotu svasta ne ume al ume da zagrli kao niko i u cijim se rukama istopim i izgubim pamet .

Eto....
 
Nedostaje mi sigurnost roditeljskog doma, i bezbriznost detinjstva, moja vikendica u Vojvodini i ljudi koji su je napravili i u njoj ziveli.

Nedostaje mi berba grozdja u septembru , i jutra u Karlovcima pored fontane , miris kabine u Karlovačkoj pošti, nedostaju mi kupovi iz novosadskog Pingvina .

Nedostaje mi nedeljni rucak u Surabaji, kineski kolačici iz onog drugog restrorana koji je za mene uvek bio i ostace prvi No. 1 ali mu ime nikada nisam znala , nedostaju mi kobasice i pašteta od Glorije, i kupanje na veštačko jezeru kod Iriga.

Nedostaje mi breskva sa dedinog drveta, bela trešnja koju sam sama zasadila sa 6 godina, onaj potpis u betonu koji i sada kad mene tamo nema pokazuje da sam ja tuda prošla, miris pečenja rakije , zvuk prese dok se pravi vino...

Nedostaje mi moj drug od milošte nazvan Konj i ono naše ludovnje , nedostaje mi da ga cujem kako na moje "Konju" odgovara "Kozo" :) :( , nedostaje mi i Bojana sa kojom stižem gde god smislimo, a nedostaje mi i njen jugo koji nas je vozio hiljadama kilometara daleko i nikad izneverio.

Nedostaju mi one stare zime , bele i vesele, prave decije, tople iako je napolju hladno, jer tih je zima badnje vece mirisalo na prebranac moje prabake i kuvano vino, na ruzu od testa i bajadere.

Tih smo se zima za Bozic oblacili svecano, uz obaveznu belu košulju i lakovane cipelice i to nove :) lomili smo pogacu i ja sam uvek dobijala taj dinar , a reforma je bila zacinjena specijalnim stosom moje bake i ljubavlju.

Nedostaju mi Djurdjevdani kakvih vise nema uz baklavu i pesme,
Nedostaje mi Maja koja je 12 godina bila moj naj drug ,
Nedostaje mi Stevan i njegove gluposti ....i Dusan koji je toliko godina bio umesto njegov - moj brat ....

I nedostaje mi zagrljaj jednog coveka , koji u zivotu svasta ne ume al ume da zagrli kao niko i u cijim se rukama istopim i izgubim pamet .

Eto....


...Se Chuan...zapamti...z:)
 

Back
Top