Fasizam - dobar ili los za Srbiju?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Droid

Buduća legenda
Poruka
49.789
Po meni je fasisticko uredjenje idealno za srpski narod. Mi kao ni Arapi nismo navikli na demokratiju i u njoj se lose snalazimo. Zato mislim da bi nam fasisticko drustvo bilo primereno.

Fasizam bi nam omogucio da imamo postovanu drzavu, sa iskorenjenim kriminalom i korupcijom. Tacno bi se znalo ko sta radi. bilo bi posla za sve.

:sanke:
 
Po meni je fasisticko uredjenje idealno za srpski narod. Mi kao ni Arapi nismo navikli na demokratiju i u njoj se lose snalazimo. Zato mislim da bi nam fasisticko drustvo bilo primereno.

Fasizam bi nam omogucio da imamo postovanu drzavu, sa iskorenjenim kriminalom i korupcijom. Tacno bi se znalo ko sta radi. bilo bi posla za sve.

:sanke:

nakon citanja tvog posta, bio bih u dilemi da je postavljena anketa...z:mrgreen:z:mrgreen:
 
radikali njeguju izrazito antifašističke vrijednosti..koliko mi je poznato, niti jedna druga stranka u Srbiji nema toliko razvijene odnose sa drugim nacijama i religijama..u stvari, i sama SRS jeste multikonfesionalna..

Fasizam nema veze sa odnosima sa drugim nacijama. To su marksisticki sociolozi tokom XX veka nakacili fasizmu izolacionizam, rasisam sovinizam itd. A to nije realnost.
 
kad je eu naglo dobila na znacaju pocetkom devedesetih, u najznacajnijoj drzavi eu , nemackoj, stranka na vlasti je morala u koaliciju da primi malenu stranku, kojoj su dali mesto ministra spoljnih poslova, kinkel i genser

takodje pocetkom devedesetih minkenski politicar straus, kao olicenje pritajenog ali dosledanog neonacizma, direktno je uticao na formiranje agresivnog stava nemacke na balkanu, a u cilju nagradjivanja nemackih kolaboracionista iz svetskih ratova, samim tim i drasticnim kaznjavanjem srbije i srba za sve prepreke i poraze nemacke u tim ratovima. ta nemacka politika je nesrecnim sticajem ekonomskuih okolnosti tada u eu, postala i zvanicna politika eu, do dana danasnjeg, i glavni je glavni krivac za sva stradanja i zrtve u sfrj.

sire gledano i sam danasnji rezim zagovaranjem bespogovornog ulaska u takvu eu, u neku ruku rehabilitije krvavau ulogu nemacke i eu u desavanjma na ovom prostoru.

i da zakljucim, postavljac i sama tema direktno su na tom politickom tragu
 
Po meni je fasisticko uredjenje idealno za srpski narod. Mi kao ni Arapi nismo navikli na demokratiju i u njoj se lose snalazimo. Zato mislim da bi nam fasisticko drustvo bilo primereno.

Fasizam bi nam omogucio da imamo postovanu drzavu, sa iskorenjenim kriminalom i korupcijom. Tacno bi se znalo ko sta radi. bilo bi posla za sve.

:sanke:

ma moze sve..samo da se uradi dobar marketing z:)
 
obijasni mi malo onda

To su zasebne pojave. Ti si u totalitaristickim drustvima imao i pojave prisilnog bratstva. Integralno jugoslovenstvo za vreme Kraljevine jugoslavije, zatim bratstvo i jedinstvo tokom SFRJ.

Dakle Fasizam je drustveno ustrojstvo u kojem gradjani prenose deo svojih prava na drzavu. Koja se sa druge strane brine o njima kao roditelji o deci. Takodje se i svojina prenosi na drzavu. Drzava je sve i sva.

Treba nam samo dobar diktator. :D

Poenta fasizma jeste da lider, vodja, vlada uz podrsku naroda, a ne zahvaljujuci militaristickim represalijama.

Fasizam nam je najprilagodjeniji.

Da je u nas fasizam sad bi mnogi visili na terazijama. :D
 
Srbi su izrazito antifašistički, demokratski narod, tako da je postavljena dilema potpuno deplasirana. Još prije stvaranja sopstvene države, Srbi su imali zajednicu zasnovanu na demokratskim principima, tako da je sama demokratija imanentna srpskoj tradiciji.

Ovim je sve rečeno.

Ne mogu dozvoliti ovu temu. Rezultat fašizma i njegovog rođaka nacizma su bili milioni mrtvih, uključujući i Srbe.
Fašizam stvara društvo i državu koja uništava slobode ljudi radi nekog zajedničkog dobra, koje se nikad nije ispostavilo kao dobro na kraju.

Fašizam u političkoj teoriji je zanimljiv fenomen i moglo bi se o njemu diskutovati, ali ovde ne, jer će se tema pretvoriti u jednu masovnu svađu u kojoj će pasti dosta teških reči.

Postavljač će proći bez kazne, jer nije imao lošu nameru, ali se ta moja odluka neće ponoviti ako se ponovi slična tema.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top