Da li je Hrvatska naslednica NDH ili je NDH bila tvorevina hrvatskih izdajica?

Da li NDH treba da se stavi na teret današnjoj Hrvatskoj

  • Ne. NDH je bila tvorevina koju su formirali hrvatski izdajnici

  • Da, Hrvatska je naslednica NDH

  • Nemam stav


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
NDH je tvorevina koju su formirali tadasnji hravti.
ovi danasnji ne mogu pobeci od toga, i ako [mozda] to zele, ali ne trebaju biti okrivljeni za ono sto se tada desavalo. a naslednici valjda jesu....

z:D
Ovakvo indolentno lupetanje već dugo nisam vidio. Današnja Hrvatska, a niti bilo tko drugi ne može biti nasljednica NDH, prosto iz razloga, jer je ono bila marionetska tvorevina bez ikakvog kontinuiteta. Nit se ona temeljila na čemu, nit je ostvarila bilo šta za hrvatski narod.
To ti je isto ko da kažeš da je današnja Srbija nasljednica Nedićeve Srbije. Epizoda iz prošlosti, ništa drugo.

A što se provokacije tiče, barem se malo potrudi pa daj svoje mišljenje.
Ili će opet biti ono tvoje: "ne razumem se ja u poljitika", " ne znam".
 
z:D
Ovakvo indolentno lupetanje već dugo nisam vidio. Današnja Hrvatska, a niti bilo tko drugi ne može biti nasljednica NDH, prosto iz razloga, jer je ono bila marionetska tvorevina bez ikakvog kontinuiteta. Nit se ona temeljila na čemu, nit je ostvarila bilo šta za hrvatski narod.
To ti je isto ko da kažeš da je današnja Srbija nasljednica Nedićeve Srbije. Epizoda iz prošlosti, ništa drugo.

A što se provokacije tiče, barem se malo potrudi pa daj svoje mišljenje.
Ili će opet biti ono tvoje: "ne razumem se ja u poljitika", " ne znam".

mozda ... nego nisi mi rekao u cemu sam pogresio, cisto da imam na uvid za ubuduce.
sta je pogresno u postu
 
današnja hrvatska direktni je naslijednik ndh i svih vrijednosti na kojima je potonja bila zasnovana. Prvo je oduzela Srbima- žrtvama monstruoznog genocida- konstituivnost, a potom je preostalima, jasno izraženim ustaškim riječnikom, poručila da je moto "trećinu Srba pobiti, trećinu protjerati, a trećinu pokatoličiti" još uvijek aktuelan..

..da li mi mozes..dati podatak..koliko..ima SRBA. od 1900g-2000g....u..
..Americi..brojacno..ili u %
..Australiji...brojcano..ili u %
...Kanadi...brojcani..ili u %
..Ausro-Ugarskoj..brojcano..ili u %..
...nemam takvih..podataka... bih bio zahvalan..ako bi mi mogao dati neki izvor..ili iste...
 
Poslednja izmena:
z:D
Ovakvo indolentno lupetanje već dugo nisam vidio. Današnja Hrvatska, a niti bilo tko drugi ne može biti nasljednica NDH, prosto iz razloga, jer je ono bila marionetska tvorevina bez ikakvog kontinuiteta. Nit se ona temeljila na čemu, nit je ostvarila bilo šta za hrvatski narod.
To ti je isto ko da kažeš da je današnja Srbija nasljednica Nedićeve Srbije. Epizoda iz prošlosti, ništa drugo.

A što se provokacije tiče, barem se malo potrudi pa daj svoje mišljenje.
Ili će opet biti ono tvoje: "ne razumem se ja u poljitika", " ne znam".

Извини , који то континуитат има данашња Хрватска ?
 
..da li znas..koliko ..je Hrvata..masakrirano....od strane..Srba..u ww2...u i domovinskom..ratu...

velika razlika koja dijeli ustaski i cetnicki pokret je ta sto cetnici nisu imali ideologiju zla kakvu je imao ustaski pokret i nikako se ne mogu izjednacavati.mada su pokolji radjeni i od strane pripadnika cetnickih jedinica u drugom svjetskom ratu.

vec sam te jednom pitao.zasto vojska rh u napadu na rsk i pri izbijanju na granice rh znaci vec kad je zavrsila operaciju ciscenja napada kolonu civila sa avionima duboko u republici srpskoj.ne vidim razliku izmedju tadasnjeg ustaskog vodstva i franjinog stozera.zasto bi npr jedna drzava koja nece da ima vezu sa ustasama postavljala provjerenog ustasu na celo vojske.
 
Poslednja izmena:
U mjestima blizu Banja Luke, 7.2.1942.godine, za jedan dan ubijeno je 2300 srba, bez ijednog ispaljenog metka... dakle...noževima i sjekirama....

Pogrom u Krnjeuši 9. i 10. kolovoza 1941. je bio organizirani napad na područje rimokatoličke župe Krnjeuša, s ciljem fizičkog istrjebljenja svih stanovnika u toj župi, mahom Hrvata katolika.

Počinitelji su bili četnici, koje je predvodio Mane Rokvić.

U tom pogromu spaljena cijela župa, koju je činilo dvadesetak sela i zaselaka, uključujući i župnu crkvu i kuću. Župa je temeljito uništena, tako da danas nema nikakva traga toj župi.

Točan broj ubijenih stanovnika nikad se nije utvrdilo. Četnici su, nakon što su ubili župljane, bacali ih u kraške jame (najviše u jamu Kaluđerica kod Skakavca) ili u rijeku Unu.
 
velika razlika koja dijeli ustaski i cetnicki pokret je ta sto cetnici nisu imali ideologiju zla kakvu je imao ustaski pokret i nikako se ne mogu izjednacavati.mada su pokolji radjeni i od strane pripadnika cetnickih jedinica u drugom svjetskom ratu.

vec sam te jednom pitao.zasto vojska rh u napadu na rsk i pri izbijanju na granice rh znaci vec kad je zavrsila operaciju ciscenja napada kolonu civila sa avionima duboko u republici srpskoj.ne vidim razliku izmedju tadasnjeg ustaskog vodstva i franjinog stozera.zasto bi npr jedna drzava koja nece da ima vezu sa ustasama postavljala provjerenog ustasu na celo vojske.

..HV i i policija...nisu izvrsili napad....na tzv.rsk...vec uspostavu..teritorijalnog...integriteta...jedne medjunarodno priznate ..drzave..
..na "celu"HV-a..je bio..F.Tudjman..kao vrhovni..zapovijednik.. ako ne znas..bio..je..najmladji..general..u ondasnjoj..JA..ili ti JNA...
 
Zagreb: Zapaljena zastava Srbije
25. januar 2009. | 09:31 | Izvor: Tanjug
Beograd, Zagreb -- Hrvatska policija privela je dvojicu muškaraca koji su na Trgu bana Jelačića u Zagrebu zapalili zastavu Srbije.

Kako se navodi u saopštenju policije koje je prenela agencija Hina, oni su privedeni sinoć oko 23.20 kada su iz šatora na Trgu izneli zastavu Srbije i zapalili je kod fontane Manduševac. U Hrvatskoj se održava Svetsko prvenstvo u rukometu na kome učestvuje i reprezentacija Srbije, koja, međutim, do sada nije igrala u Zagrebu.

Rukometaši Srbije su u prvoj fazi takmičenja igrali u Poreču gde su, prema ocenama svih izveštača, odlično primljeni.

Takmičenje je nastavljeno u Zadru gde su i počeli incidenti.

Zastave svih učesnika turnira skinute su sa glavnog gradskog trga, pošto je stanovnicima Zadra, prema objašnjenju gradonačelnika, zasmetala zastava Srbije.

Policija je, takođe, u petak uveče dobila anonimnu dojavu da je u hotelu "Kolovare" u kome je smešteno šest reprezentacija koje igraju u Zadru, podmetnuta bomba. Ispostavilo se da je dojava bila lažna.

Dvojica huligana juče su demolirali i automobil direktora košarkaškog kluba Hemofarm Marka Ivanovića, koji je doputovao na utakmicu Jadranske lige sa Zadrom.

Policija je kasnije privela dvojicu počinitelja, starih 18 i 20 godina.

Prva utakmica Srbije u Zadru, protiv Nemačke, protekla je bez većih incidenata, ne računajući konstantno zviždanje rukometašima Srbije i skandiranje "Ubij Srbina".
 

Back
Top