Letovi - info i iskustva

palma 67

Primećen član
Poruka
900
Kako ste svi, koji ste prešli tako dalek put do Au, Nz i sl. doživjeli i pregrmjeli let avionom?
Ja inače obožavam letenje ali na kraćim destinacijama, a i nešto mi se ne sviđa let preko mora i okeana :mrgreen: .
Dajte komentare na:
- Avio-kompanije
- Sigurnost
- Cijene
- Agencije( preko kojih su karte kupljene)
- Presijedanju
- Let ( spavate li, hodate, jedete, pijete li bromazepam prije ili :pivce: u toku leta? )
 
Mi smo proveli 24 sata u avionu i imali smo 2x po 3 sata odmora.Taman da malo prosetas,popijes kaficu i ajmo na sljedeci let.
Ja muz i dvoje djece,cerka je tada imala 1,5 godinu i skoro da je prespavala.Imala je i svoj krevetic koji su montirali ispred mene.
Isli smo Bg,Atina,Singapur,Okland.Nemogu tacno da se sjetim cijene karte,nisam sigurna ali mislim da je bila oko 2.500eura
Letili smo Singapore air line.Karte kupili u Bg
Najduze putovanje u mom zivotu .
Setali se po avionu,djeca tj sin koji je stariji gledao neke crtace,cerkica se zabavljala sa komsijokom bebom, mi gledali filmove,slusali muziku i :pivce: spavali kad se djeca smire i tako
Sta znam,valjda sam se psihicki pripremila za duuugacko putovanje i nekako je i brzo proslo.
Njagore je bilo kad smo dosli ovdje,meni je trebalo nekih 10 dana da zamijenim dan za noc.Prvih dana smo kao dva manijaka u neko doba noci sa dvoje djece se vozali po gradu,jednom nas je i policija zaustavila jer smo im bili sumljivi ,sta radimo u 2 poslije pola noci sa dvoje male djece po gradu :lol:.
 
Hvala Kiwi na informacijama...Pa na tebe sam, vjeruj, potpuno zaboravila!
Kakvi su avioni, nisu neke škrkalice?
Znaš, kad sam vidjela onu rupu na Qantas-ovom avionu :mrgreen: , a mislila sam da je to najsigurnija avio kompanija....
 
E mi smo putovali Kipar-Dubai-Pert - najkrace moguce. Let je trajao oko 18 sati sve sa stajanjem na Kipru, i u Dubaiju. Cena u jednom pravcu je bila 1000 eura. Put je bio ok. U emiratima svako sediste ima mali ekran na kojem mozes da igras jednostavne igrice, gledas najnovije filmove, slusas radio i ..., svakih sat, sat ipo ti donose nesto, vockicu, osvezenje, hranu,... Nemoguda se setim koliko smo samo puta jeli i pili :) Let je jako udoban. Ali nelezi vraze jat je ukinuo let za Dubai, tako da svi oni koji budu putovali u Australiju i obrnuto moraju da idu duzim putevima, sto produzava sam let na preko 26 sati
 
Hvala Kiwi na informacijama...Pa na tebe sam, vjeruj, potpuno zaboravila!
Kakvi su avioni, nisu neke škrkalice?
Znaš, kad sam vidjela onu rupu na Qantas-ovom avionu :mrgreen: , a mislila sam da je to najsigurnija avio kompanija....

Ma tu sam ja virim :mrgreen:

Evo rece i komsija drzgan kakvi su avioni, tako je i bilo i u singapur air line.
Mali ekran pored svakog sjedista, biras sebi filmove...jedes pijes i tako to
Doduse mnogo je udobnije u biznis klasi,ali ni ovo za nas ekonomicne i obicne ljude nije lose.


@drzgan nemogu da vjerujem da su let za Dubai, mada sigurno ima neka veza preko Atine jer sumnjam da ce taj let da ukinu, mada im se vise nista nezna.
 
Poslednja izmena:
Veruj, nisam ni ja mogao da verujem da JAT ukida let. Zvanicno JAT je izgubio pravo na liniju jer su kasnili i koliko sam uspeo da saznam u Dubaiju su im pretili vec nekoliko puta ali oni se nisu obazirali, tako da je let ukinut. Jedino nam preostaje preko evrope (Bec, Frakfurt, Minhen, London, Cirih).
 
od januara prošle godine...... zanimanje mi jest na MODL ali po novome nije na CSL. Gea je predala u decembru prošle god. i već dobila co jer je njeno zanimanje sigurno na csl.

A da li ste razmisljali o SS? Koliko se secam ti si kuvar, a mislim i da ga ima na listama u nekim drzavama, u nekim se cak i ne placa aplikacija za sponzorstvo pa sto ne pokusate ne mozete nista da izgubite. Cak iako se prebacite na 176 SS imate vece sanse da pre dobijete nego ovako.
 
Šta je to Palauolou?

Otkad nema Bg_Dubai, ima BG-Istambul-Dubai, što i nije neki veliki detour. 700E u jednom pravcu za Perth, verovatno bez taksi, to nisam pitao.

Nego, ima li šta novo za nas piliće, što nismo otišli u sponzoruše, kakva je akcija od Jula, hoće li biti velikih promena na isto i slično?
 

Back
Top