Svi smo mi ateisti

Jacob

Buduća legenda
Poruka
49.567
Bas kao i ja,pripadnici svih religija,obicno tvrde da pripadaju "JEDINOJ ISPRAVNOJ RELIGIJI",smatraju da su sve ostale religije,koje takodje tvrde da su "JEDINA PRAVA RELIGIJA" obicna glupost. Ako malo razmislite,shvaticete da velika vecina ljudi na ovoj planeti smatra vasu religiju ,ma koja ona bila obicnom fantazijom.

Ateizam vernika nije nastao posle pazljive provere cinjenica ili logikom.Nije nastao ni uporedjivanjem sta "vasa" religija tvrdi da jeste a sta se zna da je Univerzum.Verni indoktrinaciji koju ste kao malena decica dobili od strane svoje religije vi prosto ne zelite da verujete da postoji neki drugi bog iz neke druge religije.Za vas, bas kao i za mene,ti bogovi su ocigledno izmisljotine.Dokazi su nepotrebni i gubljenje vremena dok po kratkom postupku odbacujete nekoliko hiljada bozanstava.

Kada preispitate svoj stav prema svim ostalim religijama,razumecete stva ateista prema svim religijama.Vas pogled na sve ostale religije se ne razlikuje od bilo kog ateiste.U pogledu svakog od tih nekoliko hiljada bozanstava vi ste ateisti!


Od svih hiljada bozanstava kojima se ljudi mole i veruju,vi verujete samo u ono koje je populatno u vasem kraju.Kada malo razmislite videcete da osim te male slepe tacke zvane "vasa religija",vi ste ateista isto koliko i ja.Jedina je razlika da ja moj ateizam primenjujem i na vasu religiju,dok ste vi iracionalno nedosledni sopstvenom ateizmu.




Imam li poentu?.Imam.
Postoji kontradikcija kod svih vernika i religija u koje veruju - prezir prema ateistima,dok oni sami praktikuju Ateizam prema svim drugim postojecim religijama.Oni koji veruju cesto izrazavaju svoje cudjenje kako to ateisti ne vide postojanje NJIHOVOG boga?

Lako.Pogledajte sebe.Vi to radite stalno u odnosu na druge bogove.

I vi ste Ateisti.z:lol:
 
Poslednja izmena:
Svi vernici lice jedan na drugoga.
Ateisti se razlikuju po tome sto jedni zive ne verujuci i zadovoljni svojim neverovanjem pustaju verujuce da zive u svojoj veri.
Drugi pak, plase se svog neverovanja pa se trude biti uvek blizu verujucih ocekujuci bas od njih potvrdu da zaista nema nista i da sve pocinje i zavrsava se sa njihovom neverom.Kao da imaju osecaj ako odvrate nekog od Boga i Crkve Hristove da ce i sami prestati da se plase onoga sto sigurno dolazi.
Razlika je ogromna. Prvi, svojim normalnim zivotom i lepim ponasanjem, unutrasnjim spokojstvom i licnim primerom ponekad izazovu sumnju i kod najvecih vernika a drugi...Zbog drugih, agresivnih, dosadnih i cesto nepristojnih ateista vernici bi Boga izmislili cak i da ne postoji.
 
Ако видиш да неко себе обањује на било какав начин, можеш да се правиш блесав(а), али и да му на то скренеш пажњу. Ако видиш рецимо да је неко расиста који надугачко и нашироко објашњава како је ова или она раса инфериорна, да ли ћеш покушати да му објасниш зашто није у праву?

Религија је штетнија од расизма, јер наводи људе да доносе погрешне одлуке, на основу погрешних претпоставки. Против релегије се морамо борити, ако имамо и мало морала и жеље да на овом свету мудрост превлада сујеверје. Наша деца то очекују од нас.
 
Svi vernici lice jedan na drugoga.
Ateisti se razlikuju po tome sto jedni zive ne verujuci i zadovoljni svojim neverovanjem pustaju verujuce da zive u svojoj veri.
Drugi pak, plase se svog neverovanja pa se trude biti uvek blizu verujucih ocekujuci bas od njih potvrdu da zaista nema nista i da sve pocinje i zavrsava se sa njihovom neverom.Kao da imaju osecaj ako odvrate nekog od Boga i Crkve Hristove da ce i sami prestati da se plase onoga sto sigurno dolazi.
Razlika je ogromna. Prvi, svojim normalnim zivotom i lepim ponasanjem, unutrasnjim spokojstvom i licnim primerom ponekad izazovu sumnju i kod najvecih vernika a drugi...Zbog drugih, agresivnih, dosadnih i cesto nepristojnih ateista vernici bi Boga izmislili cak i da ne postoji.
Ovo je već izmišljanje. Ateisti odbacuju postojanje svakog objektivnog Boga, pa samim tim ne postoji ni strah od tog Boga. Oni koje si ti opisala nisu pravi ateisti, već bi se pre reklo dojučerašnji vernici, isprepadani Božijom kaznom i paklom, pa kao oni koji iz mraka izlaze na svetlost moraju prvo da budu u nekoj senci, dok se oči ne naviknu na sasvim drukčiji svet.
I kada sam kod ove metafore da kažem, da oni koji predugo ostanu u mraku oslepe, i za njih nema nade da vide ovaj prelepi stvarni svet.
 
Bas kao i ja,pripadnici svih religija,obicno tvrde da pripadaju "JEDINOJ ISPRAVNOJ RELIGIJI",smatraju da su sve ostale religije,koje takodje tvrde da su "JEDINA PRAVA RELIGIJA" obicna glupost. Ako malo razmislite,shvaticete da velika vecina ljudi na ovoj planeti smatra vasu religiju ,ma koja ona bila obicnom fantazijom.

Ateizam vernika nije nastao posle pazljive provere cinjenica ili logikom.Nije nastao ni uporedjivanjem sta "vasa" religija tvrdi da jeste a sta se zna da je Univerzum.Verni indoktrinaciji koju ste kao malena decica dobili od strane svoje religije vi prosto ne zelite da verujete da postoji neki drugi bog iz neke druge religije.Za vas, bas kao i za mene,ti bogovi su ocigledno izmisljotine.Dokazi su nepotrebni i gubljenje vremena dok po kratkom postupku odbacujete nekoliko hiljada bozanstava.

Kada preispitate svoj stav prema svim ostalim religijama,razumecete stva ateista prema svim religijama.Vas pogled na sve ostale religije se ne razlikuje od bilo kog ateiste.U pogledu svakog od tih nekoliko hiljada bozanstava vi ste ateisti!

Of all the thousands of gods that people have believed in, prayed to, and entrusted their wellbeing to, you retain belief, not surprisingly, only in your locally popular deity. When you do the math on that, you will see that, except for your small localized blind spot, you are every bit the Atheist I am. The only difference is that my Atheism also applies to your local religion, while you persist in an inexplicable, irrational, and indefensible breach of consistency.

Od svih hiljada bozanstava kojima se ljudi mole i veruju,vi verujete samo u ono koje je populatno u vasem kraju.Kada malo razmislite videcete da osim te male slepe tacke zvane "vasa religija",vi ste ateista isto koliko i ja.Jedina je razlika da ja moj ateizam primenjujem i na vasu religiju,dok ste vi iracionalno nedosledni sopstvenom ateizmu.




Imam li poentu?.Imam.
Postoji kontradikcija kod svih vernika i religija u koje veruju - prezir prema ateistima,dok oni sami praktikuju Ateizam prema svim drugim postojecim religijama.Oni koji veruju cesto izrazavaju svoje cudjenje kako to ateisti ne vide postojanje NJIHOVOG boga?

Lako.Pogledajte sebe.Vi to radite stalno u odnosu na druge bogove.

I vi ste Ateisti.z:lol:

Ovo je dosta interesantno. Nikada nisam razmišljao na ovaj način: da je odbacivanje, tamo nekih bogova, neka vrsta ateizma, ili flertovanje sa ateizmom.
Ali evolucioni razvoj čoveka ide ka ateizmu. Redosled je sledeći:
animizam=> totemizam=>politeizam=>monoteizam=> ateizam.
Deizam, panteizam, agnosticizam su neki prelazni oblici od teizma ka potpunom ateizmu.
No, kao i svaka evoludiona promena ni ova se neće ostvariti preko noći. Proći će još neka hiljada godina dok teisti ne shvate svoje zablude o Bogu.
 
"Svi smo mi ateisti"- јел ово констатација или питање?

Ма јок, то је са репертоара црвених а знамо "једном црвен - увек црвен" осим уколико није пожутео.
Само је дрпио слоган СПС-а и ЈУЛ-а: "СВИ СМО МИ ПО МАЛО СОЦИЈАЛИСТИ"...
:grudvanje2::grudvanje2::grudvanje2:
 
Ма јок, то је са репертоара црвених а знамо "једном црвен - увек црвен" осим уколико није пожутео.
Само је дрпио слоган СПС-а и ЈУЛ-а: "СВИ СМО МИ ПО МАЛО СОЦИЈАЛИСТИ"...
:grudvanje2::grudvanje2::grudvanje2:

Bar ne krademo magarce po selima z:plez:
 
Ма јок, то је са репертоара црвених а знамо "једном црвен - увек црвен" осим уколико није пожутео.
Само је дрпио слоган СПС-а и ЈУЛ-а: "СВИ СМО МИ ПО МАЛО СОЦИЈАЛИСТИ"...
:grudvanje2::grudvanje2::grudvanje2:

mito...malko ti se ploca izgrebala...deder promeni je ... para usi (u ovom slucaju oci)

z:plez:
 
Ма јок, то је са репертоара црвених а знамо "једном црвен - увек црвен" осим уколико није пожутео.
Само је дрпио слоган СПС-а и ЈУЛ-а: "СВИ СМО МИ ПО МАЛО СОЦИЈАЛИСТИ"...
:grudvanje2::grudvanje2::grudvanje2:

ти га боље познајеш, изгледа да џејкоб покушава да протури комунизам на пдф религија, а могао би рећи да је комунизам такође религија хм... има ту нешто, а пошто модератори дозвољавају њима да поставе тему како хоће и пишу како хоће, постаје ми све јасније.
а наподоше оне секташе јс-овце да се обавезно постави знак питања на њихову тему.

модератори - преименујте тему
 
ти га боље познајеш, изгледа да џејкоб покушава да протури комунизам на пдф религија, а могао би рећи да је комунизам такође религија хм... има ту нешто, а пошто модератори дозвољавају њима да поставе тему како хоће и пишу како хоће, постаје ми све јасније.
а наподоше оне секташе јс-овце да се обавезно постави знак питања на њихову тему.

модератори - преименујте тему

hahahahaha

komedija *** z:lol:z:lol:z:lol:

Ateisto z:plez:
 
Ма јок, то је са репертоара црвених а знамо "једном црвен - увек црвен" осим уколико није пожутео.
Само је дрпио слоган СПС-а и ЈУЛ-а: "СВИ СМО МИ ПО МАЛО СОЦИЈАЛИСТИ"...
:grudvanje2::grudvanje2::grudvanje2:

Svašta! z:shock:
To je prvi rekao Isus. Čak i ako nije rekao, tako se ponašao.
 
Ма јок, то је са репертоара црвених а знамо "једном црвен - увек црвен" осим уколико није пожутео.
Само је дрпио слоган СПС-а и ЈУЛ-а: "СВИ СМО МИ ПО МАЛО СОЦИЈАЛИСТИ"...
:grudvanje2::grudvanje2::grudvanje2:

:D :D :D
Da li si uočio u kojim situacijama pokušavaš da daš odgovor na pitanje, a koji su često i vrlo prihvatljivi, a u kojim se ponašaš ovako sa: "једном црвен - увек црвен", "komunjare", "crvena banda", "komunjarsko ateistički šljam" itd. itd?
Ne možeš mito da svoju nemoć prikrivaš ovim otrcanim, postkomunističkim baljezgotinama, jer one ne govore ništa o onome kome si ih uputio, nego mnogo govore o tebi, što ti kao pravi vernik (ako si to) ne bi smeo da dozvoliš.
 
Eremita je odavno ispucao svoje strele i metkove, ostali samo ćorci.

Ima li nekog drugog vernika da objasni kako gleda na ovu Jacobovu pretpostavku, da objasni zašto ne veruju ni u jednog drugog boga osim svog? I to samo zato što je lokalno najpopularniji? Pa razmislite malo, ljudi, može to valjda i bolje od "komunjaro, ateisto.."...
 

Back
Top