"Za zločine NDH niste platili štetu"

http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2009,1,24,,149513.jl

evo ga sad- Slovenci više brinu o njegovanju uspomene na nevine žrtve genocida u Jasenovcu i čitavoj tzv. NDH, nego svi srpski političari zajedno..naravno, iz sopstvenog interesa, ali to im ne imanjuje na časti, a nama na sramoti..

Odoh u Sloveniju, tamo su se četnici uvijek visoko kotiraliz:mrgreen:

Aha... Tamo ćeš med da nabereš, oni jedva čekaju da im još neko dođe iz Bosne....

Ovo samo dokazuje da su Slovenci beskrupulozni i beobzirni kad treba da dođu do svog cilja... Ne tako davno, Jelko Kacin je na B92 izjavio da Srbija kao članica Jugoslavije, koja je potpisala Osimski sporazum, na osnovu "ostavinske rasprave" ima pravo na deo mora, jer je more bilo jugoslovensko....
 
naravno da Slovenci ovu priču otvaraju iz sopstvenog interesa, ali je državnički mudro iskoristiti trenutnu poziciju i interes Slovenije kako bi se realizovao i dio naših interesa..uostalom, devedesetih su Slovenci i hrvati fino sarađivali protiv Srba, potpuno je normalno da i mi sada postupimo vodeći se primarno svojim ciljevima
 
naravno da Slovenci ovu priču otvaraju iz sopstvenog interesa, ali je državnički mudro iskoristiti trenutnu poziciju i interes Slovenije kako bi se realizovao i dio naših interesa..uostalom, devedesetih su Slovenci i hrvati fino sarađivali protiv Srba, potpuno je normalno da i mi sada postupimo vodeći se primarno svojim ciljevima

Tu se slažemo, mada ja trenutno ne vidim gde je naša šansa u ovom slučaju...

A i ne bi ja toliko bio oduševljen Slovenijom, ipak su oni zaslužni što čitava Evropa obeležava dan Srebenice.
 
Tu se slažemo, mada ja trenutno ne vidim gde je naša šansa u ovom slučaju...

A i ne bi ja toliko bio oduševljen Slovenijom, ipak su oni zaslužni što čitava Evropa obeležava dan Srebenice.

naša šansa je uslovljavanje Hrvatske tim genocidom oko povlačenja tužbe protiv Srbije, povratka imovine Srbima u Hrvatskoj, kao i zahtjevom za prestankom napada na Republiku Srpsku, na čijoj teritoriji i jeste većim djelom izvršen taj genocid.

Oko Srebrenice je druga priča- tu Slovence napadamao i prijetimo im prestankom kupovine proizvoda.

Vrlo prosto- sve je interes, i prema njemu se ravnamo. Nema emocije.
 
za obilježavanje Srebrenice je zaslužan Mladić i ostali krvnici

Sad malo improvizuješ.... Ja sam jasan i konkretan, a mislio sam na Jelka Kacina, koji je podneo predlog u evropskom parlamentu.

Ja mogu na taj način da kažem da je za Srebrenicu kriv, onaj koji je iz Srebrenice, kao zaštićene i demilitarizovane zone pod kontrolom UN, mesecima izlazio i poklao sve srpsko po okolnim selima...

Ali takva rasprava nema smisla, a nije ni tema...
 
Sad malo improvizuješ.... Ja sam jasan i konkretan, a mislio sam na Jelka Kacina, koji je podneo predlog u evropskom parlamentu.

Ja mogu na taj način da kažem da je za Srebrenicu kriv, onaj koji je iz Srebrenice, kao zaštićene i demilitarizovane zone pod kontrolom UN, mesecima izlazio i poklao sve srpsko po okolnim selima...

Ali takva rasprava nema smisla, a nije ni tema...
ukazujem na uzrok i posljedicu
 
Što reći?
Potez očajnika. Slovenija više neće dugo moći eskivirati međunarodno posredovanje po pitanju Piranskog zaljeva, pa pokušava eto i ovakvim nakaradnim potezima natjerati vodu na svoj mlin.
Ovo ne da je jadno, nego je skroz kontraproduktivno.
Hrvatsku samo očvršćuje u dokazivanju svog prava u sporu sa Slovenijom.

A ako se neko hoće prikačit za ovu udicu, pa tobože koristiti priliku za neke svoje interese, samo naprijed.
To bi bila samoubilačka avantura.
:sanke:
 
Ово је пре свега страшна срамота за сваког Србиона који се бавио политиком , од 45 , до данас . Мада ја и немислим да су они од 45 , па до данас били баш Срби . Мислим да су се тако осећали .
 
naravno da ne vole da im dodje neki terorista iz bosne, ali se uvijek obraduju svojoj četničkoj sabraći iz Republike Srpske.

Ti izgleda imaš problema sa činjenicom da ljudi ne žele da se stravični genocid zaboravi?

ma kakv genocid bre..zabole ih za to..slovenci po obicaju imaju svoje interese koje oce da sprovedu u delo...sad su setili..i malom detetu je jasno da ne placu nad zrtvama...vec je ovo bre uvod u razradu i zakljucak..spor sa hrvatima oko granica..ma slovencima bre ne verujem nista.....opasni su kao sam djavo
 

Back
Top