imam kondilome

  • Začetnik teme kondilomka
  • Datum pokretanja
K

kondilomka

Gost
sta da radim ? Kod kog doktora da odem.Bila sam kod drzavnog ali sam cula da su tamo veoma brutalni u otklanjanju.Recite mi znate li nekog ko to radi pod anestezijom i da nije bas previse skup.
 
kondilomka:
sta da radim ? Kod kog doktora da odem.Bila sam kod drzavnog ali sam cula da su tamo veoma brutalni u otklanjanju.Recite mi znate li nekog ko to radi pod anestezijom i da nije bas previse skup.
Hajde redom: Šta da radiš? :arrow: Da što pre otkloniš te polne bradavice! (šire se, prenosive su...etc...) Kod kog doktora da odeš? :arrow: Kod specijaliste dermatovenerologa. Otklanjanje kondiloma? :arrow: Nema tu šta da bude tako brutalno... ili je u pitanju postupak tečnim azotom ili laserskim skalpelom! Bolno (na trenutak)... normalno... čemu frka oko toga! Bilo kakva anestezija je uglavnom potpuno nepotrebna!
Ne znam gde si i koliko si spremna da platiš... ali vidi u svom okruženju... ako ima privatnih salona: odgovara li ti cena i rade li bezbolnu varijantu specijalim kremama (u spec. službama domova zdravlja se ipak ne rade te skupe varijante)!
Svako dobro! 8)
 
Omen:
kondilomka:
sta da radim ? Kod kog doktora da odem.Bila sam kod drzavnog ali sam cula da su tamo veoma brutalni u otklanjanju.Recite mi znate li nekog ko to radi pod anestezijom i da nije bas previse skup.
Hajde redom: Šta da radiš? :arrow: Da što pre otkloniš te polne bradavice! (šire se, prenosive su...etc...) Kod kog doktora da odeš? :arrow: Kod specijaliste dermatovenerologa. Otklanjanje kondiloma? :arrow: Nema tu šta da bude tako brutalno... ili je u pitanju postupak tečnim azotom ili laserskim skalpelom! Bolno (na trenutak)... normalno... čemu frka oko toga! Bilo kakva anestezija je uglavnom potpuno nepotrebna!
Ne znam gde si i koliko si spremna da platiš... ali vidi u svom okruženju... ako ima privatnih salona: odgovara li ti cena i rade li bezbolnu varijantu specijalim kremama (u spec. službama domova zdravlja se ipak ne rade te skupe varijante)!
Svako dobro! 8)


citajuci ove tvoje....... imam utisak kao da mi preporucujes cedjenje bubuljica." salona" ??? Pobogu.Kakav tecni azot?Pa ja sam vec bila kod ginekologa i trazim privatnu ordinaciju koja mi nece uzeti vise od 150evra
 
kondilomka:
citajuci ove tvoje....... imam utisak kao da mi preporucujes cedjenje bubuljica." salona" ??? Pobogu.Kakav tecni azot?Pa ja sam vec bila kod ginekologa i trazim privatnu ordinaciju koja mi nece uzeti vise od 150evra
Polako, polako, nisi me razumela (ili ja nisam bila dovoljno jasna)!
Kondilomi NISU bubuljice i nema u njima sadržaja koji bi se odstranjivao ceđenjem. Ako je kod tebe u pitanju neki osip ili bubuljice... onda je to nešto sasvim drugo (!) i ginekolog bi trebalo da ti je već izvesno preporučio šta činiti u cilju saniranja i lečenja takve promene.
Tečnim azotom se premazuju kondilomi kao i bradavice na ostalim delovima tela (najčešće šake)... postupak se ponavlja samo po potrebi, uslovljeno veličinom i rasprostranjenošću kondiloma. Obično su to minijaturne izrasline. U slučaju da je kondilom većih dimenzija - odseca se laserskim skalpelom. Ne razmišljaj o bolu... jer se bukvalno radi o sekundama.
Rekla sam salon ili, ako ti je zvučnije, privatna ordinacija. Da, dermatovenerolozi se ne bave samo polnim bolestima već i onima iz oblasti dermatologije (znači sve moguće promene na koži). Najčešće pružaju i raznovrsne kozmetičke usluge pa su njihove priv. ordinacije - saloni. Kako bilo! ne predomišljaj se i ne traži previše saveta "okolo" već se obrati stručnjaku i, ako baš insistiraš, uradi tu intervenciju uz lokalnu anesteziju.
Iskreno, cene ne znam, ali cifra nije sigurno tako visoka (150 evra)... Raspitaj se. Sigurnije je!
Pozzz 8)
 
Ja sam skidala kondilome u Domu zdravlja. Ne znam sta je tu "brutalno", to se obavlja nekim tkz. "tusiranjem", koriscena je neka kiselina. Malo pecka, ali nista strasno, pre bih rekla da je neprijatno nego bolno. I krajnje normalno funkcionises. Ne vidim ni jedan razlog da se zbog toga uzima bolovanje! Jedino sto postupak traje neko vreme posto se ne skida sve odjednom.
 
Incognito:
Imate na Zdravlju milion tema o kondilomima...

Jagodica, nije valjda da ne znas??? ... Kondilomi su najcesce uzrokovani HPV-om, inace posle herpesa najrasprostranjenijom polnom bolescu...

pa nemam pojma, valjda ih nemam :shock: cula sam za hpv
herpes nije polna bolest, ali moze da se javi i na polnim organima !!
e ja se zovem masha
 
jagodica:
Incognito:
Imate na Zdravlju milion tema o kondilomima...

Jagodica, nije valjda da ne znas??? ... Kondilomi su najcesce uzrokovani HPV-om, inace posle herpesa najrasprostranjenijom polnom bolescu...

pa nemam pojma, valjda ih nemam :shock: cula sam za hpv
herpes nije polna bolest, ali moze da se javi i na polnim organima !!
e ja se zovem masha

Nemas ih sigurno ,da ih imas znala bi :) Mislim da su kondilomi virusna bolest i ne prenose se iskljucivo seksualnim putem(mada mi je moj ginekolog tvrdio kako nema drugog nacina da se dobiju iako sam ja tada bila u 5 mesecu trudnoce i ni ja ni moj tadasnji suprug nismo radili nista sa strane )Ne znam sto dizete toliku frku,ja sam kupila tu kremu i vrlo brzo ih se otresla .Kakvo odsecanje ,kakvi laseri!
 
A da ti za pocetak zatrazis drugo misljenje i uveris se da imas kondilome...ili odes na medicinski fakultet tamo gde se rade vaginalni brisevi...mikrobilogija i platis bris iskljucivo na HPV virus, onda vidis imas li ga pa tek onda trazis nacin kako da ih otklonis.
Zasto ti to savetujem?
U svojoj bliskoj okolini sam imala devojke koje su bile prevarene, naime njihov ginekolog iz doma zdravlja im je rekla da imaju kondilome i da moraju hitno da ih skinu...laderom, kao da druge metode ne postoje, i naravno poslala ih je, gle cuda, u svoju privatnu ordinaciju gde im je uzela pare na pravdi Boga.
Stoga za svaki slucaj, prvo idi po drugo misljenje ili uradi bris, pa da budes sigurna pa tek onda trazi nacin da ih otklonis ako ih uopste imas. Uzgred oni nisu vidljvi golim okom...vide se pod mikroskopom u ginekologiji poznatiji pod imenom kolposkop.
Ne dozvoli da nekome budes nacin da otplati svoj skupi laser za otklanjanje kondiloma... :idea:
Uz duzno postovanje... cast izuzecima.
Pozdrav i sve najbolje
 
Uzgred oni nisu vidljvi golim okom...vide se pod mikroskopom u ginekologiji poznatiji pod imenom kolposkop

:!: :!: :?: Kondilomi su vidljivi golim okom !!To su male bradavice koje i svrbe i bole !!
 
NISTA SE NE SEKIRAJ,JA SAM TO IMAO,BILI SU MALO VECI PA SU MORALI DA MI ODSTRANE LASERSKI.TOTALNA ANETEZIJA I NISTA NE OSETIS.NE KOSTA NISTA U DRZAVNOJ BOLNICI.
 
Evo ovako mislim da ti je najbolje da odes u ,,Narodni Front'' jer su oni najbolji za otklanjanje kondiloma.
Pod 1- kondilomi su ti polne bradavice,mogu biti okom vidljive,kao male izrasline.najcesce je virusna infekcija.
2-uvek se iskljucivo prenose sex. putem,ali najcesce oboljevaju zene,muskarci su u vecem slucaju samo prenosioci.
3- skida se laserom(skuplje je)
i elektrokoagulacijom,sve se radi opstom anestezijom,tako da neces osecati bol za vreme otklanjanja,mozda kasnije malo kad se probudis.
4- ako ih ne otklonis progresivno rastu ,tako da ce formirati kao plocu,inace se svaki kondilom mora otkloniti,nijedan ne sme ostati,jer ce za kratko vreme opet imati problema.najgori slucaj je moze dovesti do steriliteta itd.
5-Kondilomi nisu nimalo naivna stvar,vrlo su ozbiljan slucaj.
Ali danjasnje vreme predstavlja cest problem tj. cesto se javljau kod zena.
Tako da sledeci put obavezno koristi kondom,kao sto sam ti rekao muskarci su najcesci prenosioci.
veruj mi na rec ,posto sam stazirao u Frontu,a inace stud. medicinu,tako da znam sta je to.
Ajde Pozdrav
 
Anonymous:
jagodica:
Incognito:
Imate na Zdravlju milion tema o kondilomima...

Jagodica, nije valjda da ne znas??? ... Kondilomi su najcesce uzrokovani HPV-om, inace posle herpesa najrasprostranjenijom polnom bolescu...

pa nemam pojma, valjda ih nemam :shock: cula sam za hpv
herpes nije polna bolest, ali moze da se javi i na polnim organima !!
e ja se zovem masha

Nemas ih sigurno ,da ih imas znala bi :) Mislim da su kondilomi virusna bolest i ne prenose se iskljucivo seksualnim putem(mada mi je moj ginekolog tvrdio kako nema drugog nacina da se dobiju iako sam ja tada bila u 5 mesecu trudnoce i ni ja ni moj tadasnji suprug nismo radili nista sa strane )Ne znam sto dizete toliku frku,ja sam kupila tu kremu i vrlo brzo ih se otresla .Kakvo odsecanje ,kakvi laseri!

kako se zove ta krema? da li ide preko recepta ili kako?
 
didy_yu:
:!: :!: :?: Kondilomi su vidljivi golim okom !!To su male bradavice koje i svrbe i bole !!

Da izvini...vide se pod golim okom ako ih zapustis tipa ne ides kod ginekologa 10 godina, a zapusteni kondilomi izazivaju rak grlica materice.
Primer zapustenih kondiloma
http://www.med-ed.virginia.edu/courses/path/gyn/vulva2.cfm

A ostali linkovi za vise objasnjenja o istima...
http://www.condyloma.org/study_1.htm
http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=22317&highlight=kondilomi
 
HPV (humani papiloma virus) koji je glavni uzrocnik kondiloma moze biti razlicitog tipa, te su i promene koje izaziva - razlicite. Dakle, neke jesu vidljive golim okom (i to cim se pojave), neke samo pod kolposkopom.
Istina je i da neke vrste izazivaju rak grlica materice (zato se i uklanjaju promene), neke ne...
U svakom slucaju, treba biti pazljiv i redovno se kontrolisati - bilo da je ustanovljeno prisustvo HPV-a (i leceno) ili ne.
Uostalom na forumu "zdravlje" ima nekoliko tema koje se bave kondilomama.
 
CUCS:
Evo ovako mislim da ti je najbolje da odes u ,,Narodni Front'' jer su oni najbolji za otklanjanje kondiloma.
Pod 1- kondilomi su ti polne bradavice,mogu biti okom vidljive,kao male izrasline.najcesce je virusna infekcija.
2-uvek se iskljucivo prenose sex. putem,ali najcesce oboljevaju zene,muskarci su u vecem slucaju samo prenosioci.
3- skida se laserom(skuplje je)
i elektrokoagulacijom,sve se radi opstom anestezijom,tako da neces osecati bol za vreme otklanjanja,mozda kasnije malo kad se probudis.
4- ako ih ne otklonis progresivno rastu ,tako da ce formirati kao plocu,inace se svaki kondilom mora otkloniti,nijedan ne sme ostati,jer ce za kratko vreme opet imati problema.najgori slucaj je moze dovesti do steriliteta itd.
5-Kondilomi nisu nimalo naivna stvar,vrlo su ozbiljan slucaj.
Ali danjasnje vreme predstavlja cest problem tj. cesto se javljau kod zena.
Tako da sledeci put obavezno koristi kondom,kao sto sam ti rekao muskarci su najcesci prenosioci.
veruj mi na rec ,posto sam stazirao u Frontu,a inace stud. medicinu,tako da znam sta je to.
Ajde Pozdrav


SVASTA !!!KAKVA GLUPOST,KOGA CES TI DA LECIS KUKALA MU MAJKA!!!
 
Dragi buduci kolega ,ne bih da se mesam ali ... znam da su te ucili da je hpv izazivac kondiloma i da se prenosi seksualnim putem, medjutim kako onda objasniti pojavu kondiloma kod seksualno neaktivnih devojaka?
Prava istina je da ni lekari ne znaju sve puteve prenosenja,to je pre svega kontaktna infekcija ...neka cuvena imena nase ginekologije da ne kazem "kondilomije" stoje iza toga da se danas moze optuziti za kondilome sve od ulozaka do toalet papira.
Na zdravlju postoji vise tema o kondilomima, mislim da sam gotovo sve puteve prenosenja i skidanja obuvatila tamo.
Samo da dodam da postoji krema, koju iskljucivo sme primenjivati lekar u lekarskoj ordinaciji.
Ta krema kod nas nije registrovana i uglavnom je narucuju privatne apoteke po narudzbini pacijenta.
Skidala laserom, azotom, kremom, hiruskim putem... nije bitno, bitno je da ih uklonis.Ali virus ostaje, to nadam se znas...ti skidas samo koznu manifestaciju.
Puno srece i obavi to sto pre.
Pozdrav svima!
 

Back
Top