Avast ili nod32

kakve veze ima krekovani ili ne....to su zablude da sad kao krekovani ne radi posao dobro kao onaj koji nije krekovan......jedino sto postoji problem da krek presane da funkcionise i da ne mozes vise da ga dopunis onda naravno trazis drugo resenje
 
Има везе, и то врло битне а сада ћемо и то мало да разјаснимо.
Сваки програм који преузмеш са сајтова који нуде не легалне услуге путем интернет у 90 % случајева садрже у себи штетан код који може да угрози интегритет твоје радне станице, зашто, па зато што му није првенствено намена да ти откључа одређено парче софтвера већ да притом и анализира твој систем у потрази за вредним информацијама (бројеви рачуна, легални кључ оперативнога система и осталих програма, листа података на чврстоме диску...) које ће накнадно (тихим) путем проследити серверу који је намењен за скпуљање информација.

Узећемо за пример један обичан патчер или генератор кључа који се наичешће користи код млађег узраста како би октључали и наставили са инсталацијом одређене игрице. Користећи неки од монитора процеса уз филтрирање само тог програма можемо да видимо шта конкретно одрећени пачер или генератор у реалности ради.

Још ниси сигуран ? Уз помоћ систем монитора и правилно подешеним филтерима над одређеним програмом можемо да погледамо која је његова заиста улога у раду.
 
Meni se desilo da skeniram komp sa NOD-om i da ništa ne prijavi, a onda obrišem NOD i instaliram Avast i on nađe viruse...

Inače, primetio sam da se onaj krekovani NOD (moj je krekovan na oko 16 miliona dana) nikad ne ažurira automatski. Čak i kad je podešeno automatsko update-ovanje, krekovani NOD se (bar na mom kompu) nikad sam ne povezuje sa serverom nego uvek moram ja da ga povezujem... a često moram da promenim nekoliko servera jer mi za veliku većinu kaže "no update necessary" iako je recimo prošlo nedelju dana ili više od poslednjeg update-a i dobijam Security poruku da mi je antivirus "out-of-date"

I najzad, meni su neki virusi uništili Windows i osakatili ga, i morao sam da nosim komp na servis... a imao sam NOD32 kao antivirus... tako da iz sopstvenog iskustva mogu da kažem da NOD32 baš i nije stopostotna zaštita... mada sam čuo da nijedan AV i nije

A kakav je taj Bit Defender? Njega nisam imao prilike da isprobam.
 
Do skoro sam imao Nod32, naravno krekovan, da ne pominjem o kojem kreku se radi, uglavnom je zaustavio njegovo vrijeme isticanja (znaci na 31 dan), i dugo mi nije prijavljivao viruse, a update je radio redovno, pa sam se zapitao da li je to bas tako. Izbrisao sam Nod instalirao Kasperski trial verziju i na kompu sam nasao ni manje ni vise do 73 virusa, crva ili sta vec... Poslije sam izbrisao i Kasperski, skinuo Avast Home verziju dobio od njih licencu i za sad sve radi ok, dokle ce da bude tako vidjecemo.... Mada vjerujem da je i Nod, koji nije krekovan i slicno, veoma dobar AV. Tako je moj zakljucak da je svaki AV dobar na svoj nacin, osim ako nije krekovan(u vecini slucajeva)....
 
Има везе, и то врло битне а сада ћемо и то мало да разјаснимо.
Сваки програм који преузмеш са сајтова који нуде не легалне услуге путем интернет у 90 % случајева садрже у себи штетан код који може да угрози интегритет твоје радне станице, зашто, па зато што му није првенствено намена да ти откључа одређено парче софтвера већ да притом и анализира твој систем у потрази за вредним информацијама (бројеви рачуна, легални кључ оперативнога система и осталих програма, листа података на чврстоме диску...) које ће накнадно (тихим) путем проследити серверу који је намењен за скпуљање информација.

Узећемо за пример један обичан патчер или генератор кључа који се наичешће користи код млађег узраста како би октључали и наставили са инсталацијом одређене игрице. Користећи неки од монитора процеса уз филтрирање само тог програма можемо да видимо шта конкретно одрећени пачер или генератор у реалности ради.

Још ниси сигуран ? Уз помоћ систем монитора и правилно подешеним филтерима над одређеним програмом можемо да погледамо која је његова заиста улога у раду.


Gde si ti covece otisao...pa sta ima da se ukrade poverljivo sa racunara prosecnog coveka u Srbiji??? Nista.
 
Do skoro sam imao Nod32, naravno krekovan, da ne pominjem o kojem kreku se radi, uglavnom je zaustavio njegovo vrijeme isticanja (znaci na 31 dan), i dugo mi nije prijavljivao viruse, a update je radio redovno, pa sam se zapitao da li je to bas tako. Izbrisao sam Nod instalirao Kasperski trial verziju i na kompu sam nasao ni manje ni vise do 73 virusa, crva ili sta vec... Poslije sam izbrisao i Kasperski, skinuo Avast Home verziju dobio od njih licencu i za sad sve radi ok, dokle ce da bude tako vidjecemo.... Mada vjerujem da je i Nod, koji nije krekovan i slicno, veoma dobar AV. Tako je moj zakljucak da je svaki AV dobar na svoj nacin, osim ako nije krekovan(u vecini slucajeva)....

Ja ti kazem da nema veze krekovan ili ne isto ce da ti nalazi viruse.Eto ja ti na poslu imam NOD regularan a na jednom kompu krekovan i nikakve razlike nema...cak i na tom krekovanom radi opcija recimo da sumnjivi fajl salje ESET-u na proveru itd.....i do sada nebrojeno puta mi to bilo.
Takodje mnogi krekovi recimo su oznaceni kao virusi ne zbog toga sto je on zaista virus vec zbog toga sto se i tako stite te softverske kompanije od piraterije.
Sto se AVAST-a tice nista posebno nije ...probao sam ga jednom i nista narocito....da ne kazem njesra.......zna se sta je dobro BitDefender,AVIRA,Kasper,NOD....i sad sam na jedan komp stavio DR.WEB i za sada mi je veoma zanimljiv.
 
Gde si ti covece otisao...pa sta ima da se ukrade poverljivo sa racunara prosecnog coveka u Srbiji??? Nista.
Ако говориш за себе, у праву си, извињавам се што сам ти објашњавао. Уколико говориш за остатак људи који живе у Србији онда ти стварно не знаш о чему говориш.
 
Ако говориш за себе, у праву си, извињавам се што сам ти објашњавао. Уколико говориш за остатак људи који живе у Србији онда ти стварно не знаш о чему говориш.

Da 99% ljudi u Srbiji na kompjuteru drzi veoma vazne i tajne informacije a tvorci virusa su nevidjeno zainteresovani za te podatke...
 
Још ниси сигуран ? Уз помоћ систем монитора и правилно подешеним филтерима над одређеним програмом можемо да погледамо која је његова заиста улога у раду.

Vidi, neČu se upuštam u vašu raspravu, ali sve što dolazi iz kuČe iz koje dolazi i ovaj
monitor, kod mene izaziva neki ... bljak osećaj, najblažiJe rečeno z:lol: z:lol:!!
 
Gde si ti covece otisao...pa sta ima da se ukrade poverljivo sa racunara prosecnog coveka u Srbiji???

Novi CD Mileta Kitica z:)

Takodje mnogi krekovi recimo su oznaceni kao virusi ne zbog toga sto je on zaista virus vec zbog toga sto se i tako stite te softverske kompanije od piraterije.

Upravo tako.Naprimer CureROM za razbijanje SecureRom zastite ubacuje svog agenta trojanca koji sprecava sam program,a po zavrsetku rada on ga povlaci iz sistema.

Сваки програм који преузмеш са сајтова који нуде не легалне услуге путем интернет у 90 % случајева садрже у себи штетан код који може да угрози интегритет твоје радне станице, зашто, па зато што му није првенствено намена да ти откључа одређено парче софтвера већ да притом и анализира твој систем у потрази за вредним информацијама (бројеви рачуна, легални кључ оперативнога система и осталих програма, листа података на чврстоме диску...) које ће накнадно (тихим) путем проследити серверу који је намењен за скпуљање информација.

Kod NOD-a se prvenestveno cacka po registiriju da bi se produzio trial period na mnogo dana.Nema nikakvih izmena u samom programu.
 
Има везе, и то врло битне а сада ћемо и то мало да разјаснимо.
Сваки програм који преузмеш са сајтова који нуде не легалне услуге путем интернет у 90 % случајева садрже у себи штетан код који може да угрози интегритет твоје радне станице, зашто, па зато што му није првенствено намена да ти откључа одређено парче софтвера већ да притом и анализира твој систем у потрази за вредним информацијама (бројеви рачуна, легални кључ оперативнога система и осталих програма, листа података на чврстоме диску...) које ће накнадно (тихим) путем проследити серверу који је намењен за скпуљање информација.

Узећемо за пример један обичан патчер или генератор кључа који се наичешће користи код млађег узраста како би октључали и наставили са инсталацијом одређене игрице. Користећи неки од монитора процеса уз филтрирање само тог програма можемо да видимо шта конкретно одрећени пачер или генератор у реалности ради.

Још ниси сигуран ? Уз помоћ систем монитора и правилно подешеним филтерима над одређеним програмом можемо да погледамо која је његова заиста улога у раду.
Teorija zavere?



Btw. nijedan solo AV nije dovoljan i stopostotno siguran.
Takodje, ja sam pre X godina, jako dugo (recimo 5-6 godina) radio bez ikakvog AV i nisam ukacio virus iz prostog razloga sto ne guram nos gde ne treba.
 
Poslednja izmena:

Back
Top