World War II Knjige

Od sveg srca preporucujem knjigu Miodraga D. Pesica: "Draza Mihajlovic u izvestajima americkih i britanskih obavestajaca 1941-1944."

Knjiga obiluje arhivskim izvestajima koje su slali britanski i americki obavestajci o stanju na Balkanu. Ova knjiga je veliki doprinos objektivnoj naucnoj istini, koja ovde jos uvek ne prodire!!!
 
Goku:
Goku:
Volim knjige vezane za drugi svetsi rat uopsteno ili
neki dogadjaj npr. neke porodice...

Pa to je strip gde su Nemci,misevi ili macke, pa onda imaju neke svinje.
Mene interesuje neka knjga

Eh..., ne znas sta propustas. "Samo strip". Sve knjige su reci na papiru ali nije svaka vredna. Kao sto ni svi stripovi nisu isti. A ovaj je dostojan i neke knjige, i prikazuje upravo sudbinu jedne jevrejske porodice.
 
Pozdrav za Montiya i Kaluza.....evo nekih knizica za tebe...

"Memoars" - Walter Schellemberg (SS Standartenfuhrer nacelnik SS obavestajne sluzbe)

"Memoars" - Heinz Guderian (general inspector der Panzertruppen i komadant oklopnih korpusa)

"Soldaten bis zum letzen tag" - mislim da je ova od Alberta Kesselringa

"Memoars" - Erich Meinstei Feldmarschall....mislim da je on poznat svima

onda kniga od Otta Skorzeniya (tesko ces je naci ovde,cak je i ja nisam nasao),uzgred on je bio komandant nemackih komandosa.
Pa ima od Adolfa Gallanda,Prillera itd.
To je sto se tice nemacke strane.....a od ovih drugih su sve frizirane......:)

Ah setio sanm se jos jedne

"Verlorene siege" od Mullenthina on je bio nacelnik obavestajne sluzbe Nemackog Africkog Korpusa.....ko je gledao seriju i citao "Kljuc za Rebeccu" znace ko je on.
Ima jos mnogo ali ove za pocetak ce ti biti dosta......:).....Pozdrav
 
Enciklopedija koja se zove "Drugi svetski rat" :), u 3 dela...izdala je Mladost, iance je to u stvari prevedena neka holandska enc. ako se ne varam...doduse ne zalazi mnnogo dedtaljno u sve bitke i dogadje, ali moze da pruzi prilicno OK sliku u dogadjaje u svetu...
 
"ГЕНЕРАЛ ДРАЖА МИХАИЛОВИЋ И ОПШТА ИСТОРИЈА ЧЕТНИЧКОГ ПОКРЕТА" - МИЛОСЛАВ САМАРЏИЋ www.pogledi.co.yu

А ако си за победничку историју прочитај мемоаре Винстона Черчила, тек да видиш какви све говнари могу да добију Нобелову награду.
 
Na sajmu si imao priliku da vidis knjigu "Srbi u ratnom dnevniku Vermahta".U pitanju su skoro prevedeni izvodi iz Ratnog Dnevnika Vermahta koji se odnose na Balkan ali sa davanjem podataka o svim bitnijim dogadjajima na celom frontu.Neces se pokajati ako procitas jer je u pitanju prvoklasni nemacki istorijski dokument.
 
Да ли неко зна где могу да набавим књижицу "Арнаутлук у Загребу" (описује дивљање Хрвата у Загребу 1902. када су опљачкане, попаљене и опустошене готово све србске радње, а Срби били гоњени као звери) ???
 
Ajduk:
Na sajmu si imao priliku da vidis knjigu "Srbi u ratnom dnevniku Vermahta".U pitanju su skoro prevedeni izvodi iz Ratnog Dnevnika Vermahta koji se odnose na Balkan ali sa davanjem podataka o svim bitnijim dogadjajima na celom frontu.Neces se pokajati ako procitas jer je u pitanju prvoklasni nemacki istorijski dokument.
Bas sam bio gledao na sajmu ima li neka knjiga ali nisam video nijednu!
 
Goku:
Ajduk:
Na sajmu si imao priliku da vidis knjigu "Srbi u ratnom dnevniku Vermahta".U pitanju su skoro prevedeni izvodi iz Ratnog Dnevnika Vermahta koji se odnose na Balkan ali sa davanjem podataka o svim bitnijim dogadjajima na celom frontu.Neces se pokajati ako procitas jer je u pitanju prvoklasni nemacki istorijski dokument.
Bas sam bio gledao na sajmu ima li neka knjiga ali nisam video nijednu!

Cudno, ja sam je kupio bas na sajmu.
 
Goku:
Da li neko moze da mi kaze koje su najbolje knjige u vezi drugog svetskog rata?
Nemoj da lutas uzmi u ruke "Od Staljingrada do Berlina" od marsala Cujkova,dalje "Staljingrad" od marsala Jerjomenko najbolje opisane dramaticne ulicne borbe,"Uspomene i razmisljanja" marsal Zukov ,(da nebudu svi rusi),"Uspomene jednog vojnika" Omer Bredli kom. Americkih Armija u Evropi,"Rat onakav kako sam ga video" gen. Paton...
 
friedrich:
Pozdrav za Montiya i Kaluza.....evo nekih knizica za tebe...

"Memoars" - Walter Schellemberg (SS Standartenfuhrer nacelnik SS obavestajne sluzbe)

"Memoars" - Heinz Guderian (general inspector der Panzertruppen i komadant oklopnih korpusa)

"Soldaten bis zum letzen tag" - mislim da je ova od Alberta Kesselringa

"Memoars" - Erich Meinstei Feldmarschall....mislim da je on poznat svima

onda kniga od Otta Skorzeniya (tesko ces je naci ovde,cak je i ja nisam nasao),uzgred on je bio komandant nemackih komandosa.
Pa ima od Adolfa Gallanda,Prillera itd.
To je sto se tice nemacke strane.....a od ovih drugih su sve frizirane......:)

Ah setio sanm se jos jedne

"Verlorene siege" od Mullenthina on je bio nacelnik obavestajne sluzbe Nemackog Africkog Korpusa.....ko je gledao seriju i citao "Kljuc za Rebeccu" znace ko je on.
Ima jos mnogo ali ove za pocetak ce ti biti dosta......:).....Pozdrav
Pojasnjenje u Srbiji je izdata knjiga "Izgubljene pobede" Erich fon Mainstein,a Heinz Guderian je najznacajniju ulogu u II WW imao u stvaranju oklopnih jedinica i na mestu komadanta II oklopne Grupe (preimenovane kasnije u Armiju a glavni inspektor postaje posle smene krajem 1941)
 

Back
Top