Srbija podnosi zahtev za članstvo u EU u junu

rale74

Ističe se
Poruka
2.057
Srbija podnosi zahtev u prvom polugođu ove godine
Đelić: Srbija će do kraja juna zatražiti prijem u EU
Autor: Tanjug | 23.01.2009. - 18:05

Srbija će u prvoj polovini ove godine zatražiti prijem u Evropsku uniju (EU), najavio je danas u Pragu potpredsednik Vlade za evropske integracije Božidar Đelić.

"Srbija će podneti zahtev za članstvo u EU tokom češkog predsedavanja, dakle u prvom polugođu 2009. godine", naveo je Đelić na zajedničkoj konferenciji za novinare sa češkim vicepremijerom za evropska pitanja Aleksandrom Vondrom.
"Mi tu prijavu pozdravljamo ne samo kao izraz ambicije, već realizma jer je podložena velikim radom. Češka kao predsedavajući EU takođe pozitivno ocenjuje veliki napredak koji je Srbija postigla u saradnji sa Haškim tribunalom", rekao je Vondra.
Đelić je rekao da će Srbija tehnički i administrativno biti spremna za prijem u EU 2012. godine, do kada će uskladiti svoje propise sa evropskim.
 
Srbija podnosi zahtev u prvom polugođu ove godine
Đelić: Srbija će do kraja juna zatražiti prijem u EU
Autor: Tanjug | 23.01.2009. - 18:05

Srbija će u prvoj polovini ove godine zatražiti prijem u Evropsku uniju (EU), najavio je danas u Pragu potpredsednik Vlade za evropske integracije Božidar Đelić.

"Srbija će podneti zahtev za članstvo u EU tokom češkog predsedavanja, dakle u prvom polugođu 2009. godine", naveo je Đelić na zajedničkoj konferenciji za novinare sa češkim vicepremijerom za evropska pitanja Aleksandrom Vondrom.
"Mi tu prijavu pozdravljamo ne samo kao izraz ambicije, već realizma jer je podložena velikim radom. Češka kao predsedavajući EU takođe pozitivno ocenjuje veliki napredak koji je Srbija postigla u saradnji sa Haškim tribunalom", rekao je Vondra.
Đelić je rekao da će Srbija tehnički i administrativno biti spremna za prijem u EU 2012. godine, do kada će uskladiti svoje propise sa evropskim.
Cinjenica je da Evropa nasuprot teynjama USA, zeli da ojaca, a to moze samo sa jakim Balkanom. Sve teznje EU sada su usmerene na to da sve balkanske zemlje gotovo istovremenu steknu status pridruzenih i punopravnih clanica EU.
 
vatromet.jpg
 
Cinjenica je da Evropa nasuprot teynjama USA, zeli da ojaca, a to moze samo sa jakim Balkanom. Sve teznje EU sada su usmerene na to da sve balkanske zemlje gotovo istovremenu steknu status pridruzenih i punopravnih clanica EU.

ali to mora da bude i nasa teznja, odnosno nasa vlkast mora mnogo vise da se potrudi da ispuni te standarde.
ipak bi to bilo mnogo lakse da je Djindjic ziv
 
ih sta je sve Djelic pricao..pa nikom nista..pojeo vuk magarca...do sad smo trebali i da skinemo sa viznih rezima nekih drzava i da ne placamo vize i svasta nesto...al eto...ja nisam bila tu kad se to desiloz:mrgreen:
a ovo sa poludodjem..hm pardon polugodjem...pa ajd zivi bili pa videli..mislim sto da ne mozemo to podneti sve....samo je pitanje sta ce se sa tim desiti..a i Cesi ako su rekli..pa onda je to jedna ozbiljna stvarz:mrgreen:
 
Srbija podnosi zahtev u prvom polugođu ove godine
Đelić: Srbija će do kraja juna zatražiti prijem u EU
Autor: Tanjug | 23.01.2009. - 18:05

Srbija će u prvoj polovini ove godine zatražiti prijem u Evropsku uniju (EU), najavio je danas u Pragu potpredsednik Vlade za evropske integracije Božidar Đelić.

"Srbija će podneti zahtev za članstvo u EU tokom češkog predsedavanja, dakle u prvom polugođu 2009. godine", naveo je Đelić na zajedničkoj konferenciji za novinare sa češkim vicepremijerom za evropska pitanja Aleksandrom Vondrom.
"Mi tu prijavu pozdravljamo ne samo kao izraz ambicije, već realizma jer je podložena velikim radom. Češka kao predsedavajući EU takođe pozitivno ocenjuje veliki napredak koji je Srbija postigla u saradnji sa Haškim tribunalom", rekao je Vondra.
Đelić je rekao da će Srbija tehnički i administrativno biti spremna za prijem u EU 2012. godine, do kada će uskladiti svoje propise sa evropskim.


Ti si cisti,nepobitni dokaz da ce u ovoj zemlji uvek biti ovca za sisanje....svaka ti cast:klap:
 
sta ce nam kad smo to rekli na izborima u drugom krugu

rale..tako je i pajtic izjavio da je Statut Vojvodine rezultat vishe puta izrazene volje gradjana....bome svi koji glasase za poziciju u Vojvodini nisu izrazavali volju po tom pitanju.al ce se pitati kad ukapiraju sta je to....tako ni izbori koji su prosli po difoltu ne znace da su se izjasnili po pitanju clanstva u EU...tek ce daa budemo pitani...a onda cemo bome biti iznenadjeni ..svi...ja l vako ...ja l nakoz:hm:
 
rale..tako je i pajtic izjavio da je Statut Vojvodine rezultat vishe puta izrazene volje gradjana....bome svi koji glasase za poziciju u Vojvodini nisu izrazavali volju po tom pitanju.al ce se pitati kad ukapiraju sta je to....tako ni izbori koji su prosli po difoltu ne znace da su se izjasnili po pitanju clanstva u EU...tek ce daa budemo pitani...a onda cemo bome biti iznenadjeni ..svi...ja l vako ...ja l nakoz:hm:

kako nisu kad je Bota imao program Srbija u EU, dok je grobar trabunjao nesto u ruskoj guberniji, istok zapad i slicno.........
i narod je izabrao program Tadica, sve je jasno
 
Подноси, и шта онда ???

Поднела је Србија много тога (и тог забављача и залуђивача широких народних маса са све његовим хистеричним повременим испадима подноси - да не кажем - трпи већ јако дуго), поднеће и још једно понижење, ни крива, а ни дужна ...
 

Back
Top