Linux distribucije

kariserna

Početnik
Poruka
36
Shta je novo od Linux distribucija. Skoro sam instalirao Fedoru. pratio sam neka uputstva ali se dosta toga razlikuje. Skinuo sam drivere za modem, instalirao ih i to je proslo OK, napravio konekciju i to proslo sve ok-prema uputstvu. Onda kaze sada bi trebalo da vas modem bira broj, e to vec nece da radi. Da li je Fedora naslednik Red Hat-a?
 
Pa red hat je pre nekog vremena odustao od desktop trzista(tj bazirao se samo na server trziste, medjutim evo se vracaju na desktop trziste ponovo), i tu se pojavila fedora kao neka vrsta ogranka od samog Red Hata.
 
E, kad smo vec kod modema i linuxa:

Inco, prochitao sam negde po forumu da ti imas Diamondov modem i da ti radi. Ja imam Diamond SupraExpress 56i, i nikako ne mogu da nadjem drivere (diamond prs'o, na linmodems nema...). E, sad, na linmodems nsam nashao neshto za Supra Express 56i Pro2 (chini mi se da se tako zove) koji je za dz, a poshto lici po imenu (verovatno i po konstrukciji), mogu li ako imam source da nabidzim neshto da radi i ovaj moj modem (a shto nije pisanje 10 000 redova koca u C-u)? Gde uopshte ti nadje drajvere?
 
RiSK:
E, kad smo vec kod modema i linuxa:

Inco, prochitao sam negde po forumu da ti imas Diamondov modem i da ti radi. Ja imam Diamond SupraExpress 56i, i nikako ne mogu da nadjem drivere (diamond prs'o, na linmodems nema...). E, sad, na linmodems nsam nashao neshto za Supra Express 56i Pro2 (chini mi se da se tako zove) koji je za dz, a poshto lici po imenu (verovatno i po konstrukciji), mogu li ako imam source da nabidzim neshto da radi i ovaj moj modem (a shto nije pisanje 10 000 redova koca u C-u)? Gde uopshte ti nadje drajvere?

Imam Diamond SupraExpress 56iv (koji se od tvog razlikuje samo zato sto ima i prikljucke za mikrofon/sluske)... Kao i svi ostali SupraExpress modemi, baziran je na Rockwell HCF chipset-u...

E sad, Conexant je kupio Rockwell, tako da ti trebaju drajveri za Conexant HCF modem. Naravno, Conexant ocito nije zainteresovan za pravljenje drajvera, a nisu ni zainteresovani za otkrivanje tehnickih specifikacija chipset-a pa besplatni drajveri na zalost ne postoje.

Firma koja je resila da napravi drajvere za Conexant modeme (ex Rockwell, HCF i HSF chipset-ovi) se zove Linuxant: www.linuxant.com. Sa tog sajta mozes skinuti 'free' verziju drajvera koji su ograniceni na 14400 bps protoka, dok za celu verziju moras platiti $15.

E sad, oni su pre nego sto su krenuli u komercijalizaciju produkta imali 'beta' drajvere koji sasvim fino rade pri punoj brzini. Medjutim, posto ih vise ne podrzavaju ne mozes ih naci na njihovom sajtu. Ako malo pretrazis po netu, naci ces ih... Recimo, mozes ih skinuti sa: http://www.int21.de/conexant/hcfpcimodem-0.99lnxtbeta03042700.tar.gz

Jedini problem koji sam imao sa beta drajverima (pa sam s' toga kupio full verziju) je u tome sto Linuxant vise ne podrzava i ne razvija iste, pa samim tim, ogranicen si na 2.4.xx kernele. Neces moci da ih kompajliras na 2.6.xx kernelima, a ako ti to nista ne znaci, slobodno probaj beta drajvere...
 
Incognito:
www.distrowatch.com

Tu ces naci vesti o najnovijim distribucijama...

Sto se modema tice, pojasni malo bolje...

Imam voice motorolu 56k. Skinuo sam drivere sa neta, instalirao ih, podesio parametre koji su bili potrebni za konekciju i nece da zove. Ne bi trebalo da sam pogresio pri pravljenju konekcije zato sto sam radio po knjizi - "Linux za pocetnike" inace ja sam bas to - pocetnik. Ako imas neki savet ili predlog poshalji mi na mail: nenadr@yubc.net

Hvala
Pozdrav
 

Back
Top