Prepoznavanje hardvera

gost 94137

zmajka
Poruka
43.846
E ovako... imam problem sa dial up modemom... konkretno, nemam pojma koji je modem u pitanju a moram da instaliram drajver za njega. Lik čiji je komp nema drajver za njega, niti zna ko mu ga je i kako instalirao predhodni put.
Skinem ja lepo taj modem... okrećem ga uzduž i popreko... gledam šta piše na njemu... iskopam na jednom mestu Intel... na drugom- Shinmei A5X-5SE... i mislim kako će mi to biti dovoljno... kad ono... neće biti da je to ono što mi treba.
Sutra bi trebalo da se pojavim kod njega sa tim drajverom ili bar sa nečim što će mi pomoći da ustanovim koji je tačno model modema.
Pitanje: postoji li neki program koji može da prepozna hardver ako za taj hardver nisu instalirani drajveri?

Druga varijanta... ako takav program ne postoji...
Na starom hardu još uvek stoji instaliran XP... ali ne mogu da mu pristupim kada je samostalno prikačen za komp, jer ga komp uopšte ne vidi... ne može ni da se podigne sistem, ni da se uradi repair, kao da je mrtav skroz na skroz... ali kada su oba prikačena i kada podignem sistem sa novog harda, bez problema pristupam starom...
Pitanje: postoji li način da negde na starom hardu(na kojem na prvi pogled sve izgleda netaknuto, pa čak i sam XP) pronađem podatke o instaliranom drajveru za modem?
 
Колико се сећам са појавом првог сервис пека на виндос хп машинама још од 2004 године постоји могућност да упдејтујеш драјвере за одрећено парче хардвера путем интернета, ради се о такозваном драјвер протектору (не питај ме зашто су га тако назвали), оно што је битно код овога јесте да је у питању енкриптована и безбедна веза и никакве информације се не аплодују у току скидања драјвера.
Дакле сигурно си се сретала са чаробњацима који аутоматски искоче када наиђу на нови хардвер и питају те да ли желиш да упдејтујеш драјвере путем интернета или мануелно са неког од оптичких уређаја или дискетне јединице. Покушај прво овим начином. Потребно је да имаш приступ интернету.

Друга опција јесте користити програма који ће скенирати твој рачунар у потрази за свим хардвером који је тренутно активан на њему.
Рецимо еверест ће пронаћи потребне информације за ту писиај картицу. Остаје ти само да пронаћеш на официјалном сајту произвођача драјвере, и скинеш исте.

Трећа опција је да путем виндовс упдејта путем претраживача изабереш само опцију упдејтовања драјвера.

И четврто, колико видим ти већ на једном чврстоме диску имаш инсталиран систем, подигни њега и погледај која је картица у питању.
 
Колико се сећам са појавом првог сервис пека на виндос хп машинама још од 2004 године постоји могућност да упдејтујеш драјвере за одрећено парче хардвера путем интернета, ради се о такозваном драјвер протектору (не питај ме зашто су га тако назвали), оно што је битно код овога јесте да је у питању енкриптована и безбедна веза и никакве информације се не аплодују у току скидања драјвера.
Дакле сигурно си се сретала са чаробњацима који аутоматски искоче када наиђу на нови хардвер и питају те да ли желиш да упдејтујеш драјвере путем интернета или мануелно са неког од оптичких уређаја или дискетне јединице. Покушај прво овим начином. Потребно је да имаш приступ интернету.

ovo otpada, jer ne radim ovo kod svoje kuće... tamo gde se nalazi računar jedini način da prsitupim netu je dial up, što opet nije moguće jer ne mogu da osposobim modem...

Друга опција јесте користити програма који ће скенирати твој рачунар у потрази за свим хардвером који је тренутно активан на њему.
Рецимо еверест ће пронаћи потребне информације за ту писиај картицу. Остаје ти само да пронаћеш на официјалном сајту произвођача драјвере, и скинеш исте.

ovo se nadam da će pomoći, jer koliko vidim- to mi je jedina mogućnost... poneću i onaj Unknown Device Identifier i Everest... pa će jedan valjda završiti posao... :)

Трећа опција је да путем виндовс упдејта путем претраживача изабереш само опцију упдејтовања драјвера.

ovo takođe ne može... objasnih već zašto...

И четврто, колико видим ти већ на једном чврстоме диску имаш инсталиран систем, подигни њега и погледај која је картица у питању.

rekoh da sa njega ne mogu da podignem sistem... pri startovanju izbacuje ono Disk boot failure... pokušaj oporavka xp-a je isto ostao bezuspešan, jer pri pokušaju da uđem u recovery izbacuje mi neko obaveštenje gde kaže da ne vidi ni jedan hard drive prikačen na kompu...
mogu jedino da podignem sistem na novom hardu, a onda da pristupim starom... ali tu dalje ne znam šta bih mogla da uradim kako bih došla do drajvera...
 
Зашто тај друг не буде каваљер па донесе тај рачунар код тебе кући.
Приликом инсталације можда да наведеш путању до старог система систем 32 драјвери па да ту нешто чаробњак ископа, ово нисам радо али делује занимљиво.
На чипсету би могла да видиш неке информације па да потражиш на интернету, али мислим да ти је еверест сасвим финије решење, или неки други програм који ради исто.
 
Зашто тај друг не буде каваљер па донесе тај рачунар код тебе кући.
Приликом инсталације можда да наведеш путању до старог система систем 32 драјвери па да ту нешто чаробњак ископа, ово нисам радо али делује занимљиво.
На чипсету би могла да видиш неке информације па да потражиш на интернету, али мислим да ти је еверест сасвим финије решење, или неки други програм који ради исто.
Ovo je možda najbolja ideja.
 
Зашто тај друг не буде каваљер па донесе тај рачунар код тебе кући.

zato što mi to uopšte nije drug... nije hteo da mi da ni samo modem da ponesem, a kamoli ceo komp... bila bi druga priča da ja to mogu da radim kod svoje kod kuće... :)

Приликом инсталације можда да наведеш путању до старог система систем 32 драјвери па да ту нешто чаробњак ископа, ово нисам радо али делује занимљиво.

ovo ću prvo pokušati... iz čiste radoznalosti... :)

На чипсету би могла да видиш неке информације па да потражиш на интернету, али мислим да ти је еверест сасвим финије решење, или неки други програм који ради исто.

ono što sam uspela da vidim, nije mi pomoglo... tako da mi jedino još ostaju ti programi... :)
 
vau, kako meni ovo nije palo na pamet... šteta samo što ne postoji Shinmei... :)

ja ne znam da li je neko od vas pročitao moj prvi post...
Naravno da ne postoji shinmei modem , jer si iskopala oznaku za jedan deo sa modema , Google je čudo :) http://www.shinmei-e.co.jp/e/index.html
[ Retrieved results of products ]
Search by key-words : A5X-5SE
Relay
Picture
Series
Products No.
External dimensions
L x W x H
(mm)
Feature
Typical Specifications
Type
PDF
DATA
CAD
DATA
A5 Series
15.5x10.0x11.0
Feature : Wide variation(X-Y terminal version, Heavy duty type), Single pole relay
Ratings : 1A 30V DC,0.5A 120V AC(Standard type), 2A 30V DC,1A 120V AC(High capacity type)
Contact arrangement : 1c
Contact resistance : 50milliohm Max.
Signal
 
Naravno da ne postoji shinmei modem , jer si iskopala oznaku za jedan deo sa modema , Google je čudo :) http://www.shinmei-e.co.jp/e/index.html
[ Retrieved results of products ]
Search by key-words : A5X-5SE

guglah ja juče celo popodne i ne nađoh nigde ovo... ybg, umor čini čuda... :)

A jesi'l možda pročitala OVO??

Nisam pažljivo čitao, al' svašta neštA spominjeDu!!

čitala, čitala... i to i još gomilu sličnih problema... vodio me gugl na tako neke pametne sajtove... :)

jedino je bio problem što ja taj modem nisam imala kod sebe kada sam otvarala ovu temu... pa sam jedinu mogućnost videla u tome da ponesem danas sa sobom neki softver koji će mi biti od pomoći...

kako god... problem je rešen i nema potrebe da nastavljamo priču o ovome... :)
kasnije ću samo na svom računaru proveriti kako radi onaj Unknown Device Identifier... ako nekad ponovo(ne daj bože:)) natrčim na sličan problem, a da ni svemoćni gugl ne može da mi pomogne... :)

hvala još jednom svima...
:bye:
 

Back
Top