Twilight ( Sumrak) saga

djika

Zainteresovan član
Poruka
328
Ukoliko ste gledali ili planirate da gledate SUMRAK, horor pricu o ljubai izmedju devojke Bele i Edvarda, mladog vampira, ostavite svoj komentar o filmu. Ukoliko je neko citao knjige, ne bih se bunila i da mi kaze sta ce biti kasnije. Evo, ukratko radnje filma

Posto joj se majka preudala, Bela Svon odlucuje da predje u mali, kisni gradic kod svog oca. Upoznaje nove prijatelje, ali najvise paznje joj privlaci simpaticni, ali povuceni Edvard, prema kome oseca veliku bliskost. Kada , posle spleta neobicnih dogadjaja, Bela sazna da je mladi Edvard vampir, da nije stario devedeset godina, i da poseduje ogromnu snagu, izmedju njih dvoje se javlja romansa. Medjutim, Edvard ce morati da skupi svu snagu kako bi se odupreo zelji da Belu pretvori u svoju zrtvu, kao i da je odbrani od neprijateljskih, nomadskih vampira, kojima je upravo Bela postala plen.
 
pročitala sam knjige...osim zadnje..usmjerene su na mlađu populaciju, pisane laganim jezikom, nema teških riječi, mudrosti i filozofije..ali su OK...poanta nije vampiri i ljudi i vukodlaci...nego ljubav...bezvremena, bezuvjetna...i također apstinencija od sex pošto se njih dvoje ne mogu sexati...film je u odnosu na knjigu vrlo blijed i izgubio je ono najbitnije iz knjige..glazba je dobra kao i glavni glumcu
 
pročitala sam knjige...osim zadnje..usmjerene su na mlađu populaciju, pisane laganim jezikom, nema teških riječi, mudrosti i filozofije..ali su OK...poanta nije vampiri i ljudi i vukodlaci...nego ljubav...bezvremena, bezuvjetna...i također apstinencija od sex pošto se njih dvoje ne mogu sexati...film je u odnosu na knjigu vrlo blijed i izgubio je ono najbitnije iz knjige..glazba je dobra kao i glavni glumcu

Filmovi uvek izgube u odnosu na knjigu. Ne znam da li sam u zivotu odgledala film koji je bio ako ne bolji, a ono bar na istom nivou kao knjiga
Mozda Sfera, jedino
 
pročitala sam knjige...osim zadnje..usmjerene su na mlađu populaciju, pisane laganim jezikom, nema teških riječi, mudrosti i filozofije..ali su OK...poanta nije vampiri i ljudi i vukodlaci...nego ljubav...bezvremena, bezuvjetna...i također apstinencija od sex pošto se njih dvoje ne mogu sexati...film je u odnosu na knjigu vrlo blijed i izgubio je ono najbitnije iz knjige..glazba je dobra kao i glavni glumcu



E da, zbog cega njih dvoje ne mogu da udju u neki intimniji odnos? To sam primetila u filmu, ali nije objasnjeno zasto, pretpostavljam da u knjizi jeste, ali je nisam procitala jos uvek. Ja sam cula da ce ona ipak u cetvrtom delu da mu rodi cerku.
 
horor prica o ljubavi? meni je to dovoljno da nikad ne pogledam/procitam.
Izuzecu samo divnog E.A Poa, koji je neponovljiv
Bez uvrede

Prica po meni nije ni H od horora, ali najavili su ga kao horor / triler, pa sam ga i ja ovde predstavila tako. Edgar Alen Po je nesto mnogo iznad sumraka, ovo je vise neka tinejdzerska pricica. Samo za zabavu.
 
Gledala sam film i poprilicno mi se svideo. Malo je cudan u prvom delu zbog prevelike doze zurenja glavnih junaka jedno u drugo(valjda su time hteli da naglase njihovu medjusobnu privlacnost), ali kasnije postaje mnogo zanimljiviji.
Trenutno pokusavam da nabavim knjigu, za koju sam citala na vise mesta da je mnogo bolja od filma.
A sto se tice te najave da je ovo horor/triler:lol::hahaha::rotf:
 
Izuzmu li se vampirizam - koji je najverovatnije ubačen tek kao marketinški trik u svrhe širenja publike - i skrivene verske poruke, Sumrak je klasičan "herc roman", sa razvučenom radnjom, bezbroj prepreka i, naravno, obaveznim hepiendom.
 
Odgledao.
Znam da ce sad da me stave na lomacu, ali toliko mi se film nije svideo da ne bih sad procitao knjige ni da mi ih neko pokloni.
Ne kazem da su lose knjige posto nisam citao, samo kazem da je film ubio i trunku nekog interesovanja da ih mozda nekad procitam.
Gl.glumicu (Kristen S.) sam voleo od ranije i bas sam se trudio da mi se film svidi ali dzabe. Suvise je na nivou osnovaca a cela prica je sve samo ne romanticna.
 
ali sam ga svejedno gledala dva puta :rumenko: i gledacu ostale djelove
zbog Alice :rumenko:

alice-and-jasper.jpg


alice-throwing-baseball.jpg


jasper-alice-twilight.jpg


Alice-Cullen.jpg


img-thing


:) :heart:

edit: ovako sam zamisljala Tonks u hp-u ali su me zeznuli onom glupavom glumicom koja uopste ne djeluje kao Tonks... :sad2:
 
Poslednja izmena:

Back
Top