potrosnja ulja...

CLS

Primećen član
Poruka
593
Da li neko zna ( da objasni) zasto novi mercedesovi dizel motori u ML, 270,280,320cdi (a mozda i 400cdi za njega ne znam),trose po fabrickim knjigama ulje,(ne znam tacno koliko)?
Znam jednom decka koji ima novog ml320cdi i bas mu puno trosi ulja, pr.bg-subo.-bg 800g
Znam da i stari ml270cdi trosi ulja.
Ne znam da li ti isti motori trose i u C ili E klasi ulja?
Raspitacu se da li x5 3.0d trosi ulje po fabrickim knjigama.
 
Ma nesto tu ne valja, taj da je krenuo za Nemacku sa autom ostao bi bez ulja u Austriji, negde kod Beca :-)))

Reci ti njemu nek ga vrati i uzme nesto drugo ili nek kupi mini cisternu, zakaci je za dzipa i doliva kad zafali
 
zato sto imaju extra dobro podmazivanje..to sto su ti motori fabricki projektovani sa deklarisanom potrosnjom ulja takodje znaci da ce i preci veliki broj kilometara..naravno uz kontrolu nivoa ulja..verovatno je po fabrickoj deklaraciji u pitanju cisto sinteticko ulje visokog kvaliteta..(automatski veca potrosnja ulja)

glavni elemenat u potrosnji ulja je sklop karika klip cilindar...ukoliko izmedju karike i stubline (zida cilindra) ne postoji nikakav zazor koji ce popuniti film ulja to ce dovesto do rada karika na suvo sto naravno povecava nivo trenja a samim tim i nivo habanja stublina i karika..ukoliko sistem za podmazivanje moze da sprovede tanak film ulja imedju karike i stubline onda ce karika kliziti po tom uljnom filmu daleko se manje habajuci i dal;eko manje habajuci stublinu .a uz sve to i manje se termicki opterecivati..ali ce se danak platiti u nekoj malo vecoj potreosnji ulja..
 
ili pak ako je potrosnja ulja prevelika onda je ili problem u ulju ili u motoru..medjutim s obzirom na poslovicna fals ulja koja se prodaju kod nas ne cudi me da motori (savremeni) jos funkcionisu..

nek drugar promeni tip ulja koji koristi..brend i tako to..postoje kod nas grafitna ulja belgijskog porekla "marly" ..koja su se pokazala dobra i koja ja koristim vec duze vreme..
 
zato sto imaju extra dobro podmazivanje..to sto su ti motori fabricki projektovani sa deklarisanom potrosnjom ulja takodje znaci da ce i preci veliki broj kilometara..naravno uz kontrolu nivoa ulja..verovatno je po fabrickoj deklaraciji u pitanju cisto sinteticko ulje visokog kvaliteta..(automatski veca potrosnja ulja)

glavni elemenat u potrosnji ulja je sklop karika klip cilindar...ukoliko izmedju karike i stubline (zida cilindra) ne postoji nikakav zazor koji ce popuniti film ulja to ce dovesto do rada karika na suvo sto naravno povecava nivo trenja a samim tim i nivo habanja stublina i karika..ukoliko sistem za podmazivanje moze da sprovede tanak film ulja imedju karike i stubline onda ce karika kliziti po tom uljnom filmu daleko se manje habajuci i dal;eko manje habajuci stublinu .a uz sve to i manje se termicki opterecivati..ali ce se danak platiti u nekoj malo vecoj potreosnji ulja..

Znaci na tom principu ide ta potrosnja ulja(siguran si u to sto kazes?), cudi me zasto nisu napravili takav motor i na 220cdi , znam da taj motor ne trosi ulje.
Neko mi prica zabog turbine,pa tezine vozila, mada po meni nema razloga da turbina trosi a nov je auto a ne vidim ni razloga zato bi trosila, kao i masa vozila, jaki su to motri.
Imam jednom experta za motore pa cu ga pitati i napisati sta on misli, inace ovo sto si napisao je moguce tacno ali opet me kopka zasto nije takav ovaj manji motor od 4cilindra 220cdi, moguce bas zbog toga sto je manji cetvrocilindras.
Da li znas za bmw motore da li oni trose kao mercedesovi motori?
 
Cilindri nisu jedino mesto gde dolazi do potrosnje ulja, neki motori su konstruisani sa vecim zazorom izmedju ventila i vodjice i sa slabom zastitom ulaska ulja u isti (setimo se Fordovih "kapica" umesto prstenastih opruznih zaptivki npr.). Na tom mestu, kada je podpritisak u usisnom sistemu visok, prolazi velika kolicina ulja u komoru za sagorevanje.
 
Secam se knjige Audija 100 V6 2.8 u kojoj je stajalo da nije nista neobicno ako auto na 10.000 km potrosi 2 litra ulja. Kod tog motora se u principu desava da 1 litar nestane posle 3.000 km, a 2 litra nestanu vec posle 5.000 km. Medjutim, za fabriku je to normalna potrosnja, tako da ako neko tera tu masinu ne mora da se nervira... Samo redovno proveravanje.
 
Jeste da trose i da su radjeni da imaju bolje podmazivanje ali za tu rutu koju je naveo to je prevelika potrosnja.Ne bi rekao da po knjigama tolko trosi.

Ne kazem ja da po knjigama toliko trosi a ko zna da li mu je i toliko potrosio, takoje rekao ali ko zna kada je predhodno sipao, hteo je reci kako mu trosi ulje pa je mozda i malo preuvelicao. Koliko znam u novi 530d ne trosi ulje, mada ko zna mozda i on ima propisanu normu.
 
Kad smo već kod potrošnje, da li neko zna kolika je potrošnja ulja kod golfa V 1.9TDI BKC motor 2004 prešao 85000km.

Ako je ulje kvalitetno-original i ako je to prava kilometraza ne bi trebao da trosi ulje do servisnog intervala, tako je bar bilo kod mene, mada sam ja uvek skracivao taj servisni intervala, ako se ulje menja na 10000km ja ga promenim na 7,8hilj.
 

Back
Top