uspelo je!!!

parka

Buduća legenda
Poruka
26.261
gledam na onoj drugoj temi, al da ne kvarim čoveku,
i zapitah se.
šta vama znači da je odnos uspeo?
da su se smuvali i nazvali momkom i devojkom
da su imali seks
da su imali seks vieš od tri puta
da su zajedno duže od šest meseci
da je barem jedno srećno u tom odnosu
da su oboje srećni u tom odnosu
da su se venčali
da su dobili dete
da se nisu razveli u prvih pet godina

mislim, šta to znači da je odnos uspeo?
hajd.
 
Јој, и мени је то исто пало на памет.. још се помену и "веза са хепиендом". Мислим, шта је хепиенд у вези? Брак? Судњи час?
 
sa mojim stavom nista ne stima po ovoj temi.
zasto seks obavezno podrazumeva i uspeh?!
ja bas mislim da nije tako.Seksa moze da bude,a ti opet da ne budes srecna,jel to uspeh u vezi?!
zasto brak isto tako podrazumevauspeh?Sve moze biti maska i hladan osmeh.
 
naravno, da su oboje srecni. :)

da pokrecu jedno drugo.
da im prija sve sto rade zajedno.
da stvaraju zajedno.
da gledaju svoju decu kako rastu,
da im ona budu sve na svetu.
da stare zajedno.
da posle trideset i kusur godina
zagrljeni sa osmesima gledaju fotografije
i pricaju - e secas se ovoga, secas se onoga.
da se u starosti vole kao deca.

to ako dozivim i prozivim,
moci cu da kazem da sam zivela punim plucima.
:)
 
nema pravog odgovora na ovo pitanje. odgovor se pomera kroz razne ravni. kako kroz vreme tako i kroz prostor...
u razlicitim periodima zivota imamo i razlicita ocekivanja i razlicito poimanje uspesnosti veze.

za mene je dobra ona veza gde smo oboje nadahnuti jedno drugim,ispunjeni jedno drugim, gladni jedno drugog i jedno drugom naiscrpna inspiracija, u svim segmentima. da ne kazem provokacija, uci cu u mracnu zonu svoje licnosti:).
u svakom slucaju izazov za dalje, radoznalost za produbbljivbanje odnosa, jedno drugom prijatelji pre svega aposle sve ostalo sto moze da ucini da jedna veza "radi", da "dise", da "raste" i da zeli jos..
 
Ја сам знао за два... један се раставио пре годину дана, а за други сам од њиховог сина чуо да је то само маска. :|
 
Ја сам знао за два... један се раставио пре годину дана, а за други сам од њиховог сина чуо да је то само маска. :|

hm.
i ja znam jedan par za koji bih se zaklela da su najdivnija porodica na svetu,
da se igrom slucaja ne druzim sa njihovom kcerkom.

ali ovaj o kome ja govorih,
za koji rekoh da znam...
zaista i znam.
jer sam provodila vremena s njima
otkako sam se rodila
vise nego sa sopstvenim roditeljima.
 
ja uspesnost neke veze ne merim duzinom trajanja vec intenzitetom, tj. sadrzajnoscu. intenzitet nije blisko povezan sa trajanjem, pre sa kompatibilnoscu, sa brzinski ostvarenim visokim stepenom bliskosti. srasti jedno s drugim a istovremeno iz tog odnosa imati slobodu i sirinu i rasirena krila i utociste i bazu i potpuni osecaj sigurnosti, vere jedno u drugo,lojalnost, onu ljudsku. i, dok se oboje razvijaju u sopstvenim pravcima, noseni spostvenim impulsima ili neminovnostima, da im ta veza bude neiscrpni izvor snage i uzletiste za sve ostalo.
aovo sve se ne meri duzinom trajanja veze.
 
Јој, и мени је то исто пало на памет.. још се помену и "веза са хендикепом". Мислим, шта је хендикеп у вези? Брак? Судњи час?

Ybt.
Ja ovo pročitala.
:|

@Tema
Eventualni uspeh može predstavljati obostrana sreća i zadovoljstvo.
Naravno, vrlo lako može preći u neuspeh, ali dobro.
Dok je trajalo i bilo lepo, bilo je i uspešno.
E sad, nešto traje ceo život a nešto par dana ili nedelja ali nas obeleži zauvek.
 

Back
Top