Tuča u Ovči

Koliko sam ja čula, od Jelena, a ona se čula sa Dejanom, povod je bio to što je Dejan skrenuo pažnju devojci koja je uzimala štene da ga obavezno odnese kod veterinara da bi mu dao serum, pošto je štene izgledalo loše, po Dejanovoj proceni ima simptome štenećaka, a ovi iz Ovče su mu dali vakcinu što nikako nisu smeli. Tu je izbio verbalni sukob, jer je on tvrdio da Dejan nema pojma i da štene ima upalu pluća ?!?!....u šta se se to pretvorilo već ste čuli.

U Ovči se nalze i pokupljeni psi sa lokacija na kojima su nepoženjni, znači nisu agresivni, samo nepoželjni. Ovi humanitarci iz Ovče planiraju da ih rasporede po "divnim nenaseljenim lokacijama", a na pitanje ko će da ih hrani, ako tu ne živi niko, oni su rekli da to nije njihova briga!!!
 
A sto ta OVča postoji??

Zašto se to ne ukine? Ja ništa lepo nisam čula o toj organizaciji!!

ZApravo, u Ovči je sedište Veterinarske stanice Beograd, državne institucije koja će prema zakonu uskoro morati da se privatizuje. A kafilerija psotoji, kao i na drugim mestima, da bi se "rešio problem pasa i mačaka lutalica". :roll: A kako ga rešavaju, to svi znaju! Nije ni ovde, u Kraljevu idealno ali čak nas je i Elvir pohvalio kao prvi grad koji je u potpunosti prešao na no-kill, CNR i udomljavanje.
 
Ovca nije nikakva organizacija nego Bg sinteraj. Ovca se nece privatizovati i to je odluceno jos pre vise meseci. Grad ima zelju da je uzme i napravi neki centar. Dva puta mi je na nivou Grada receno da niko ne ocekuje da bilo sta sto drzava finansira bude no kill.
 
Meni se link koji si ostavila ne otvara, a ovo za Dekija je nesto sto je za diskusiju ali samo uz pomoc milicije, advokata i .... da ne navodim sta mi sve jos pada na pamet... Ako je tip poslao Dejana u Urgentni zbog rana koje mu je zadao i ako posle toga prodje nekaznjeno, onda tu nesto debelo ne valja jer ne treba da se zavrsi samo na Dejanovim savovima, masnicama i sl.
 
Poslednja izmena:
Ja ne razumem šta se dešava? Da, Tanja link se ne otvara, ali je peticija dovoljno dugo stajala! Tekst imam, nažalost samo u prevodu, original nisam sačuvala iako sam trebala budući da ovo postaje pravilo SAV-a ( Serbian Animal Voice)! Sramota! Takođe je sramota sve ono što se dešava oko ove grupe, koja navodno pruža podršku srpskim životinjama,a u tome ima svoje aršine i mere patnje.
Da skratim: sve do skoro nisam pročitala tekst peticije koju nisam ni imala nameru potpisati,a kada sam pročitala doživela sam neprijatno iznenađenje! Umesto prikaza Nacionalne No kill sterilization strategy, tamo je stajao teklst zahvalnosti Mićoviću, Draginu i to potpisan od Slavice Mazak Bešlić i Zlate Korjenić, dok je autor teksta Paola Ghidotti (OIPA) i u tekstu rečenica koja me je prenerazila:

Nakon što su uhvaćene od strane šintera ( timova za hvatanje životinja) često su zatvorene u kavezima bez hrane i vode po nekoliko dana.Srpske vlasti upravljaju smrću na razne načine:
-parališu nervni sistem direktnim ubrizgavanjem T-61 u srce i pluća ( T-61 se više ne koristi u USA)
-ubrizgavaju NUVAN ili truju kreozanom koji prozrokuju smrt gušenjem
- ukopavaju žive
A združeni u smrti, sanitarne službe zapošljavaju ljude posebnog mentalnog sklopa da ubijaju u njihovo ime...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Izvini ako sam zvucala kao da nekog optuzujem zbog peticije koja je sklonjena. Nije mi bila namera, a za istu nisam znala niti potpisivala, koliko se secam. Ako te ne smaram, peticija o kojoj pricas je bila za... ? Pitam zato sto me interesuje, kad vec razgovaramo, ni zbog cega drugog.
 
dobro ljudi,zasto je svaka tema raspravljanje ko je kad sta i gde.dal je ovca ono ili ono.godinama to isto raspravljamo o ovci,.evo ja sam dve godine ovde,dve godine ista pesma.nesto se desi mi kafenisemo ovde.ko je za da uz propratnu prijavu zlotvora mikija od strane dejana pozovemo medije i napravimo protest kazemo na tv sto i sta grad nije platio
da psi cekaju tamo i da na tv prikazu slike one sto smo kacili
i da posaljemo rucno pisana pisma svima kome treba?/
evo ja cu da sastavim verziju pisma i da samo treba da je kopirate ili odstampate i potpisete .
 
dobro ljudi,zasto je svaka tema raspravljanje ko je kad sta i gde.dal je ovca ono ili ono.godinama to isto raspravljamo o ovci,.evo ja sam dve godine ovde,dve godine ista pesma.nesto se desi mi kafenisemo ovde.ko je za da uz propratnu prijavu zlotvora mikija od strane dejana pozovemo medije i napravimo protest kazemo na tv sto i sta grad nije platio
da psi cekaju tamo i da na tv prikazu slike one sto smo kacili
i da posaljemo rucno pisana pisma svima kome treba?/
evo ja cu da sastavim verziju pisma i da samo treba da je kopirate ili odstampate i potpisete .

...........
 
...Umesto prikaza Nacionalne No kill sterilization strategy, tamo je stajao teklst zahvalnosti Mićoviću, Draginu i to potpisan od Slavice Mazak Bešlić i Zlate Korjenić, dok je autor teksta Paola Ghidotti (OIPA)....

Da li je g-dja Slavica predsednik Epara iz Subotice, udruzenja o kojem smo mogli da pogledamo ne bas reprezentativne video snimke na ovom forumu ? Ako jeste, ne razumem kako pomenuta moze da bude deo SAV odn. kako moze da predstavlja "glas zivotinja u Srbiji" ? Ili sam ja to nesto pogresno povezala :zstidljivko:...
 
d.ko je za da uz propratnu prijavu zlotvora mikija od strane dejana pozovemo medije i napravimo protest kazemo na tv sto i sta grad nije platio
da psi cekaju tamo i da na tv prikazu slike one sto smo kacili
i da posaljemo rucno pisana pisma svima kome treba?/
evo ja cu da sastavim verziju pisma i da samo treba da je kopirate ili odstampate i potpisete .

Nikad mi nije bilo jasno zasto se nikakvi protesti nisu odrzavali ispred Ovce. Doduse mozda i jesu, ali ja za to nisam cula. Mislim, kako se ocekuje da ljudi shvate sta je Ovca ako se o tome ne govori javno... Ja kao pojedinac ne mogu da uradim nista, ali tolike organizacije su protiv Ovce, tolika se prasina dize, ali samo po forumima. To nista ne znaci.
 
Nikad mi nije bilo jasno zasto se nikakvi protesti nisu odrzavali ispred Ovce. Doduse mozda i jesu, ali ja za to nisam cula. Mislim, kako se ocekuje da ljudi shvate sta je Ovca ako se o tome ne govori javno... Ja kao pojedinac ne mogu da uradim nista, ali tolike organizacije su protiv Ovce, tolika se prasina dize, ali samo po forumima. To nista ne znaci.

Jeste Orka u februaru 2001. ali za posle mi nije poznato, mislim da više nikad niko nije protestovao. Tom prilikom je bila masa novinara, Orka je izvukla odatle 11 štenaca od kojih je samo jedno preživelo, svi su imali štenećak. I sad sam se naježila kad sam se setila prizora koji smo zatekli, koliko je puta sevnuo blic dok smo nas nekoliko ridale kad smo izašle, razgovora onih novinara, ne sećam se više iz kojih novina, koji su me tog dana dovezli nazad do Slavije jer sam bila dežurna kod životinja... Bila sam potpuno psihički nepripremljena za toliku izopačenost i toliku mržnju prema drugim živim bićima.
 
Poslednja izmena:

Back
Top