Fenomei sa vidom izazvani za vreme dejstva droge, ali i u vreme bez dejstva iste.

Oblikolog

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
361
1. Kada smo krenuli kroz groblje, (jer je tu precica) realna slika je bila puna "jednih te istih detalja", a ti detalji su "crni mermeri". Vid mi je bio (relativno) ok.

Pri povratu, kada se trebalo vratiti nazad, pri ulasku u groblje i (zakasnelom) shvatanju da smo tuda vec prolazili meni se pocelo desavati nesto strasno nevezano za osecaj prijatnosti i neprijatnosti sa vidom.

Neke pokretne crne granule (blago se deformisuci pri kretanju, i nikad ne stajuci) isle su u koncentricnim krugovima na delovima vizuelne slike pri "krajevima", a sredina je bila "jasna" i u njoj senke nisu bile nijansirane u tamno. To "mesto gde sam video bistro", odnosno krug u sredini vidnog polja, bilo je svega oko 1/4 vidnog polja sveukupnog. Znam dobro da mi je "slika" bila kruzna, tj. da se sa strana kruga nije videlo nista... pa ni crno (kao sto bi se ocekivalo). Vidno polje je bilo "jasan" takoreci kurg.

vidub1.jpg


2. Kada smo presli oko 3/4 (dugog) puta kroz groblje, pojavio se drugi fenomen. Video sam "vise slika odjednom", s tim sto su one koje su "vise kasnile za najnovijom" (dakle, one koje su nastale u sekundama pre te) bile manje solidne.

vid2iz8.jpg


To mi nije smetalo da dobro vidim, tj. i ako je slika bila nejasna, ja sam "Znao" sta vidim. Zanimljivo je da su "zaostale slike" bile poredjane u relativno jednakim prostornim razmacima. Bile su dakle ekvidistantno udaljene (pri porketu ruke recimo) i bilo ih je onoliko koliko je vidno polje moglo da ih sadrzi.

Ovaj fenomen mi se kasnije iskombinovao sa onim pod 1, pa sam imao oba... tad sam morao da zastanem i nekoliko sekundi nisam uopste imao sliku, posle se vratilo na normalu, pa opet zezalo itd.

3. Sutradan kada se i nisam drogirao desilo mi se da vidim kako se povrsina livade "krivi i ispravlja" istovremeno... pa onda i ceo "horizont" (linija koja dodiruje nebo, iznad zgrada itd.) ali ne i ista ostalo sem livade i te linije. To je trajalo znatno manje od 1 i 2, oko 3 minuta.

Ovo nisu halucinacije, vec neke mogucnosti obrade culne slike, koje (verovatno) moze da ima svaki covek. Ono sto je zanimljivo je to da sam a). "zastao" pred vreme kad sam skroz izgubio sliku (na kratko) i b). da u primeru pod 2 (kada je slika bila neupotrebljiv krs iz koga se nista jasno ne moze locirati itd. jer je sve bilo predstavljeno u vise slicica koje su providne vise ili manje (tek zadnje su solidne)) jesam mogao da se vrlo dobro orijentisem, i ako tu orijentaciju nisam cinio "na osnovu slike koju vidim", jer je to bilo i nemoguce. Ja sam tu "znao" sta su oci videle, ali mi je "slika toga sto su oci videle" bila drugacija. To je vrlo znacajno otkrice, da se ne mora "videti" da bi se videlo.

Naravno, slicnosti izmedju 1 i 2 su zapanjujuce markantne. Isto tako i "ekvivalentnost jasnosti vidjenja" pod 1 treba dobro prouciti, jer je jako zanimljiva.

Ja ovde ne bih da iznosim nikakva moja "tumacenja" kao prvo zato sto ih nemam gotova, a kao drugo zato sto ovde (po mojoj proceni) i nema dovoljno naucne i zeljne znanja "publike" koja bi ta tumacenja i zasluzila da cuje. Ipak, tema je otvorena za svakoga ko oce da iznese svoje ili tumaci tudje "cudne" pojave sa vizuelnom slikom. Voleo bih da citam tudje tripove, i zato iznosim i svoje. Ima ih jos, ovo su neki "najnoviji".
 
Poslednja izmena:
Znaci imao si utisak da ti video memorija mozga ne radi refresh vec xor, tj ostaje prethodna slika....(ako je sjajnija povrs onda duze....)

I imao si utisak da je livada "ziva".

Ovo drugo je cesta pojava, neko tumaci ocnim pritiskom , neko krvnim pritiskom....cak je obicno situacija da se kruzno deformise (u kruznoj matrici kao kod photoshopa se unutra sve povecava)....

A ovo prvo , zamrzavanje slike....ma kako ti ona zivo izgledala....ima veze sa hemijom oka....sto mozda ima veze i sa prethodnim trncima....

E to ne znam zasto nastaje,ali zna da bude zbog ishrane ......

Ima jos jedna uvezana pojava, a to je sivilo....(koje moze da nastane kao blagi mozdani udar....)
Tada se javlja delimicno slepilo na nekom polju , nije koncentricno , nije pravilnog oblika...obicno je periferni vid......
Zatim se javlja "zar" to je polje koje je kao zar pulsirajuce, ali to ometa samo jasan vid....i smanjuje boje....
Pojava blagog mozdanog udara traje nekoliko casova (od 2 do 12 sred 8)....

Sivilo usled pada secera....je obicno privremena pojava, koliko i sam pad secera....i cesto se javlja pre padanja u nesvest.....zbog istog razloga, ali ne mora obavezno da se onesvesti osoba....

Sivilo zbog porasta secera, je koliko se secam gora stvar po oko....isto je sivilo , ali drugacije....i nema pada u nesvest...osim ako te zvekne hiperglikemicka koma....

---------------------------------------
Granule su tu opasna stvar....jer ako su preteca nekog blagog ostecenja i pucanja kapilara u "vidnom" delu mozga ili oka....
 
A sta je belilo? Postoji i pobeljenje citave slike... obicno kad se uzme jako dobra trava, skank i sl. i obicno odma cim se uzme, traje svo vreme, ali osoba se tome "cudi" samo 2-3 minuta... (obicno) I sta su mnogi "gori" fenomeni sa vidom od kojih ljudi ipak ne dobijaju mozdane udare itd.. Ne moze se tako tumaciti nikakvo sivilo itd. kapilari i kurci palci, jasno je da zbir granula lici donekle na izvadjen iz konteksta (i pokrenut) raspored stapica u retini, itd. ali ima velikih odstupanja od te "anatomije" tako da sigurno nije u pitanju to. Pored toga, ako se (meni) desi takav trip osobi koja je i upucena u anatomiju i nervne puteve vidjenja sto se tice mozga itd... odna trip moze biti posledica i samog tog znanja.

Ipak, ono zbog cega sam se zabrinuo je cinjenica da sam u to vreme (mozda nisam ni trebao tad da uzimam) verovatno kao posledicu isprobavanja jedne druge droge u stanju kad nisam drogiran imao "neverovatno smesne situacije" sa citanjem i pisanjem.

1 . RACUN

Konobar donosi racun, ali ga okrece tako da su slova okrenuta onako kako meni ne odgovara da budu kad citam recimo knjigu. Dakle, racun je bio "suprotno od najcitljivije", ali ipak dovoljno dobro (naravno!) da bih (da je sve bio u redu sa mozgom ili psihom, ili neicm od to dvoje, ili oboje) mogao procitati sta pise. Naravno da je trebalo da mogu i tad. Medjutim, umesto da se setim da "okrenem" racun pa ga pogledam iz "povoljnijeg ugla" itd. 10 puta sam dizao racun i citao, i cudio se tome kakva su ono slova ("Verovatno je greska do masine za stampu")... naravno, slova su bila sasvim normalna.

2 . ISPITI

Tabla ispred ucionice:

Kod:
Predmet   Ispit   Popravni
Predmet A, Datuma, DatumA
[COLOR="Silver"]Predmet X, Datum, Datum[/COLOR]
Predmet B, Datumb, DatumB

Mene su zanimali POPRAVNI... jer sam odlucio da sve polazem na njima. Umesto toga, procitao sam datume za ove... ispite koji nisu ti. Posle sam to i (u)video (kad sam ponovo video) ali sam opet napravio gresku, za PredmetA sam "procitao" datum B i obratno...

3. SMS

Nisam bio (2 dana) u stanju da napisem normalnu sms poruku... osim bas retko. (Ono iz prvog posta pod 3 se desilo bas kad sam se mucki "trudio" da napisem jednostavni SMS).... umesto 1 poruke pisao sam 2, a umesto da napisem samo "poruku" ja sam i "Quotao" tj prepisivao tekst... sve ostalo je funkcionisao ok, ali kao da sam tada kada pisem poruke postajao lud sto se tice pisanja poruka, i nisam ni video "geske".

Ova 3 ispada su izgleda posledica isprobavanja jedne dosta jace droge (pusenje heroina sa folije) od marihuane. Mozda su i fenomeni iz uvodnog posta (koji su nastali dok sam istina uzimao marihuanu) isto tako "pojacana marihuana" zaostavstinom od one droge... pored toga, od onog heroina su postojale i nekakve paranoje "dan posle"... koje nikad pre nisam doziveo,sto isto tako ima veze sa vidom... desavalo se recimo da mi se vid "odjednom" okrene pud policajca... za vreme "razgledanja zenski koje koracaju ulicom". To me "kao iznenadilo" jer stvarno nisam ni znao da je tamo na kraju ulice policajac, dok mi se oko "odjednom" nije pomerilo tako da se on nasao u centru polja... da ne pominjem onda i "paranoje" zbog toga itd. (daleko bilo ,prosle dobro je:) ) Tu su se "namecale ideje" koje sam "odbacivao kao previse malo verovatne", da bi se odmah po (veoma hitroj) spoznaji toga da je strah preuvelican (i to neka vrsta straha koja nije neprijatna) javila "drugacija ideja, ali isto paranocina" i sve tako po minut, dva, tri... kao i na pola sata, sat... pre toga se desilo da sam dok sam zakuvavao kafu isto tako "skrenuo savidom" i "isto tako" na policajca koji se video kroz prozor i koga nisam ni primetio dok mi oko "samo" nije skrenulo itd. sto govori da sam imao verovatno neke poremecaje sa vidom i tada, i to stale, i ako to nisam "primecivao" stalno sem onda kada mi vid tako "skrene" na nesto sto moze biti "opasno" a "nisam ni video dok mi nije pogled skrenuo na to".

Sto se tice "ostecenja oka", nema ih, osim onih koji se inace dese od nespavanja (od premalo spavanja, budnosti po dan ipo, dva itd. )... i povuku se. nespavanje opet moze biti mozda posledica droge, ili "psihickog dozivljaja" zbog "tripova" tada... ali definitivno je da ostecenja vida nema. To sam i isao da testiram kod lica strucnog za to. Dok mi je "falilo slike" (Sto moze kao da lici na mozdani udar?) sve ostalo je bilo u redu, ravnoteza, sluh, misljenje, postupak (zasutavljanje) itd. samo nisam imao sliku.
 
Poslednja izmena:
Marihuana - vidjenje kise koje nema.

Video sam pljusak, i zakljucio po tome sto sam suv i po tome sto je betonsko tlo ulice takodje suvo i sto su drugi ljudi suvi da ga i nema. Pljusak je ipak bio dosta plastican. Pri pogledu na "ulicu" nisam video kapi kise, dok sam pri pogledu na nebo i na primer zgradu ili drvo video "kisu".

Kada sam shvatio da pljuska nema, nisam ga vise ni video... a dok sam shvatio to je dosta potrajalo, jer nisam nalazio za dovoljno "prvenstvenu temu razmisljanja" to da proveravam zasto vidim kisu a suv sam itd. To je cudno jer sam morao makar predsvesno znati da nesto nije u redu ili sa vidmom ili sa "slikom" kozne osetljivosti.

Tada, 2 sata pre uzimanja marihuane (dakle, pre izlaska iz stana i vidjenja kise) bavio sam se nekim razmisljanjima o "koznoj osetljivosti za mokro" kao specificnom modalitetu nevezanom za modalitet dodira, i prekinuo ta razmisljanja po uzimanju... kao da su se nastavila iz "misljenja" u "culnost".
 
Opet marihuana - zuti kostur obucen u komunalni fluorescentno narandzasti djile sa oznakom JKP koji se nalaktio na lopatu i stoji (nekako ponosito) na trotoaru, 5 sati nakon "intoksikacije" marihuanom.

Kasnije sam se setio da sam jednom na tom mestu na kome sam ga sad u stvarnosti ishalucinirao sanjao da vidim metalnog kostura. Taj san je star vec dosta godina... i kostur koga sam sad halucinirao tu je i u tome snu bio tu. Da bih bio siguran da se ne radi o pogresnom secanju (sto ne mogu dokazati ovde) prelistao sam zbirku sa snovima, i nasao taj san... ali i pitao ljude kojima pricam o snovima da li sam im i da li sam im pre toga dana pricao o tome snu. Rekli su da da.

Smisao (halucinacija iz) sna i ovih halucinacija je povezan, posto je metalni kostur u snu bio u stvari sazimanje "skeleta i terminatora" (cak imao i jedno oko crveno, kao terminator). San datira iz vremena kada je Terminator bio "glavna fora i nesto sto svi gledaju i o cemu pricaju, cudo od filma"... i tada sam bio dovoljno "mali" da se ne bih mogao "Svesno" narugati ljubavi i paznji koju su odrasli pridavali tome filmu... pre pojavljivanja "kostur-terminatora" u tom snu sam biou gradu kome zaista i treba nekakva... ekoloska kontrola, u Ulcinju. Neka se ne uvrede gradjani istog, ali tu je sve prljavo. Poenta sna (koji je nekako upao u "nadrogiranu javu" i nastavio se na izvanredno krativan nacin) je bila da toga "znacajnog metalnog robot kostura" treba cak i ako se pojavi u stvarnosti ukloniti, zvati JKPovce da ga pokupe. Taj film je "prljao psihu" odraslih, i tu je i neka nesvesna ideja o tome kako treba da postoji neko "komunalno za mentalnu higijenu"...

Po prepricavanju te halucinacije (od droge) jednom coveku, pa nekoliko sati zatim, osetio sam jak bol zuba kasno u noci (u snu je kada sam video robota bila noc) kada samo jos hitna moze da intervenise ako osoba oseca jak bol. Tu sam primio nekakvu inekciju, i naravno, bio nesvesno motivisan da "nastavim sa onim sto imam na javi" da produzavam "videjenje nastavka onog sna"... jer je "Mentalna higijena" bila odmah pored "Hitna pomoc". Tu sam primio nekakvu inekciju za bolove od koje sam ... opet imao neke tripove i bio uradjen bukvalno kao od neke droge. Bol zuba se nije ponavljao ni sutra a zubar (kod koga sam otisao i ako je bol prestao) nije nasao nikakav kvar na tome zubu... a ni na ostalima kaze da ga najverovatnije nema, tako da je tesko da se radilo i o nekoj "projekciji" bola zbog fizioloskih faktora... u pitanju je psiha.

Poenta: Neznam zasto, ali verovatno je koncentracija na "prethodni" (5 sati je vec proslo kada sam video kostura od uzimanja... mada jesmo bili MALO uradjeni) dozivljaj droge nekako nastavila da "emituje" meni nekakvi san koji sam u to vreme inace i pokusavao da "shvatim", taj san sa terminator kosturom.

Da bi stvar bila jaca, i da bih dao jos argumenata, moram pomenuti i to da je u tom snu taj "terminator-kostur" koga sam tad video ovde gde sam sad video "komunalnog kostura" bio u stvari moj djed... odnosno neko o kome se isto tako mnogo kao i o terminatoru u to vreme kada sam to sanjao potenciralo i isticalo... smisao bi mogao biti da cak i toga djeda (koji je zbog prica roditelja i zbog mog Super-ega tada za mene bio predmet obozavanja koji je umro) komunalno treba da pokupi.

Neverovatno poklapanje sa Frojdovim vidjenjem tumacenja snova. Nista nisam usilio niti nategnuo... naravno, moguce je da sam negde napravio gresku u tumacenju i da se radi o nekoj arhetipskoj a ne iskustvenoj simbolici...
 
Marihuana - ali uz pokusaj da se sve sto se cudno desi i utripuje zapise u svesku

1. Video sam kako se objekat koji sam gledao pomerao nekako cudno i "na meni poznat nacin"... u odnosu na nista, posto sam ga gledao kroz prozor i oko njega se videlo samo nebo.

Brisem suze (oci su mi suzile od dima cigarete koji je isao u njih) kada sam i shvatio i osetio da ih imam na oku, valjda zbog neke osetljivosti trepavica, i shvatam da nije ni bilo tripa... bilo je samo "neshvatanja toga" zasto se slika nekako cudno pomerala.

2. Covek u kuci. Kucam na kompjuteru nesto na forumu i vidim nesto kao senku koja se pomera meni sa bocne strane, senku coveka. Okrecem se ali

shvatam da je doslo do "lose psihicke obrade" informacija, posto sam u stvari pomerio glavu da procitam nesto i video kako se "tamnina" (postojeca zbog toga sto su vrata onoga ispod sudopere gde stoje tiganji itd. bila otvorena) pomera, ne shvatajuci da je to zbog mojih pokreta.

Da se stvarno radi o "losoj obradi" razume se i iz toga sto nisam shvatio da da je to covek koji se pomera onda bi trebalo da bude i nekog ZVUKA. Ova dva tripa nastala su kada sam dan posle pusenja heroina zapalio jako malo trave, tako verovatno nije ni cudno sto je drugi po malo paranoican... izgleda je "obrada informacija" u 2 bila "povrsno-brza" i sa usiljenim ciljem da se dozivi nesto sto bi imali paranoicari koji uz to nisu i megalomani (nemoguce :)), ne znam samo zasto... koji svesno i nisam imao. Moguce je da je moja "blokada shvatanja da se ne pomera nesto tamo nego ja" bila okidac za "paranoicnog slikara u nesvesnom" zbog cega sam verovatno i pravio takve pokrete glave da bih toboz procitao nesto bas ovde sa foruma a u stvari da bi (inace pravougaona :))kontura poprimila "izgled" coveka, sto je bilo moguce zbog okolnosti neshvatanja koje sam vec pomenuo.
 
Poslednja izmena:
Jos upecatljivije...

Drug koji nesto skida sa klime.

Klima je bila iznad kreveta, ja sam tu lezao, a ovaj je stojao da bi dosegnuo klimu da zameni one neke stvari na klimu nemam pojma, to je crno bilo i vadi se ima ih dva i cistio je to... bio sam okrenut prema zidu, tako da mu nisam mogao videti noge, a ipak sam ih video...

Trip je bio o tome sto sam ja u stvari "samo mislio" da sam okrenut prema zidu i da sada "vidim i pozadinom glave".

Za razliku od tripa u uvodnom postu koji se ne mogu objasniti nikakvim "losim tumacenjem" ili anestezijom nekih cula uz neznanje da je doslo do nje ili nekim skroz 10tim faktorima kao sada... ovi tripovi su bili umereni i trip nije bio u "onome u cemu sam mislio da je".
 
Poslednja izmena:
Mali listovi marihuane

Gledao sam u jednu tacnicu koja je posle pravljenja dzointa sluzila kao piksla, i video u njoj (onda kada je drug koji je samnom morao da ide) nesto zeleno, i rekao "Stani nesto"... nageo sam se jos da bolje vidim da li je stvarno ostalo marihuane tamo, i video male (polu-milimetarske) listove sa 5 kraka... neverovatno male, ali detaljne, i mogu se zakleti da sam u tim trenucima na toj tacni video oko 2000 takvih listova...

odjednom je sve bilo ok i umesto onog zelenog i lisantog video sam ono sto je istvarno bilo tu, pepeo od cigareta....

Verovatno sam nesvesno mislio i hteo da kazem ovome drugu i "pratiocu u drogiranju" da zbog njegovog (zaista iznenadnog, posto inace uvek kaze koje su mu obaveze cim dodje a ne cim mora da ode) odlaska pocinjem da mislim kako on dolazi tu samo da se ne bi drogirao sam. Listovi su bili rasporedjeni dosta nepravilno, tako da je slika bila "realisticna". Nesvesna poenta bi bila: "sledeci put mozes odvde da popusis samo pepeo".
 
Gubljenje oka.

Desno oko nestaje, gubi se, osecam kako tu vise prestaje da mi bude organ, i cak mogu da (zbog tripa ili ne) napipam rukom kako tamo gde je pre bilo oko sada to oko lagano (ali sigurno) nestaje i stvara se neko udubljenje. Neverovatno smesno. (Mi je to bilo) Trebalo je samo oko 15 sekundi da se ono potpuno izgubi...

Moglo bi se tumaciti kao nekakvo ostecenje primarne vidne kore... ili srednjeg mozga. Takvog ostecenja (barem vidne kore) nije bilo. Moguce je da je doslo do disfunkcije malog mozga (kasniji problemi sa osecajem kako se "vozim brzinom svetlosti" i izvesne i prijatnosti i neprijatnosti zbog toga, koje su se desavale iskljucivo kad zatvorim oci, ali ne potpuno) ili da postoji neka posebna potencijalno svesna osetljivost (nisam upucen u tu sve i ako je naucno saznata do sad) za to "imas li oko ili ne"... svakako da verovatno postoje sistemi da mozak sazna da li osoba ima oko ili ne (da bi znao sta da radi sa misicima oka!)... ali sumlajm da takav "modalitet culni" moze biti od onih kojih se moze biti svestan konstantno.

Izgelda i da je tu doslo bas do necega tako neverovatnog... neistrazenog, sto treba proucavati, posto mi je nekoliko dana posle toga (nedelju max.) ne samo iskocila, nego i dostigla (bukvalno) zapreminu odprilike istu kao sto bi morala biti zapremina oka... nekakva bubuljica, cir, na glavi... gnojni cir. Mitiser. Ali na delu izmedju temene i potiljacne kosti (ispod toga bi bio sekundarni vizuelni kortekst). Izgleda je "organizam" utripovao (mozda i bez ucesca psiholoskih faktora) da mi je oko sada tu, a slicnost toga kako oko "se gubi" i "mitiser nastaje" (bar morfoloska) nije usiljena za tumacenje, posto bi mitiser svakako i mogao nastati nekakvom vrlo mogucnom i vrlo bizarnom inervacijom toga ili drugog dela glave zbog tripa da je "i tu" (ili samo "tu", koji bi mogao i da se odvija dok osoba sanja ili je u stanju dnevnog sanjarenja ili bilo kojem hipnoidnom) misic oka koji treba pokretati... gde bi lako moglo doci do nekakvog smanjenja odbrambene funkcije leukocita, odnosno promena u debljini zidova kapilara i brzini kojom krv na tom delu prolazi (mozda cak i zbog pokreta ceonih misica...).

Ovo je neverovatno interesantno i moguce, ali nedokazano.

Pri poluzatvaranju ociju video sam nekakve mreze... ovako nesto (samo, bele na crnoj pozadini) i "vozio se svemirskom brzinom kroz njih:

vid3fw2.jpg


neverovatno precizno i upadljivo.

Kasnije sam se iznenadio kada sam procitao 2 podatka: podatak o "receptivnom polju" tzv. "kompleksnih i hiperkopleksnih neurona" u vidnom koretkstu... koje je veoma cetvrtasto itd. (duga prica da ne pricam sad to), i o "Stubicastoj funkcionalnoj organizaciji itd."... slika zaista jeste bila stubicasta na neki nacin, posto sam prolazio kroz taj "stub mreze" da se tako izrazim... kao i to da ti neuroni uglavnom sluze za snimanje "pokreta"... podudarnosti milion.
 
Petnaest minuta posle "gubljenja oka".

Euforija nedozivljena do tad, sreca, i nenormalna volja (cak sam mislio da to ima i smisla, mada sam se u toku smejanja i premisljao u vezi toga) da se smejem... koja je zajedno sa tim smehom i trajala dobrih i neverovatnih 25 minuta, za koje vreme sam i prestao da se smejem "glasno"... ko ce izdrzati... pa sam se smejao samo ovako bezzvucno nekih zadnjih 10-15 minuta. Prisutni su se krstili i govorili "e sto bi ja dao da je meni ovo"... a na moj zahtev koji je bio i jedni sto sam tada progovorio za vreme tog smeha, i to progovorio kroz smeh, snimali su to. Kao da sam znao da cu kasnije i zaboraviti taj trip...

Zaboravih da sam to radio, i misljah da toga momenta te veceri uopste nije bilo, i "nastavih" ubedjen da zivim u proslosti od pre 25 minuta...

Rekao sam: "Nije losa ova trava" sasvim obicnim glasom, koji koristim kada se i ne desi nista ovako posebno a hvalim travu jer je relativno dobar rad, zbog cega su prisutni (takodje nadrogirani od iste) shvatili da sam ja ono i zaboravio...

"Pa pogledaj"
"Ne verujem ti to da sam se smejao'
odgledao sam deo snimka, i ... bio prekinut u tome opet istom euforijom i opet istim smehom koji je sada istina trajao "samo" 10 minuta... i setio se (kada sam video video) onoga da sam ono bio utripovao pa zaboravio i da sad radim isto... medjutim, desilo se nesto zapanjujuce necuveno:

Video sam sebe (sa desne strane) kao kad gledam nekoga drugog coveka sa strane... svoje crte lica i to kako se smejem... kao da su mi oci bile 2 metra bocno i okrenute ka meni... slika je bila plasticna i trajala dosta....

Jako pametno: otisao sam i istusirao se hladnom vodom da mi "ne izgori mozak"... i vratio se sav srecan sto sam "i to zavrsio". Naravno, opet sam zaboravio trip sa smehom... i nisam ni znao o cemu sada pricaju kada su pominjali "opet se smeje 10 minuta" itd., i predlozio sam da se odgleda jedna predstava...

Tu sam ja igrao romea i juliju (sam) nekih dobrih 15 minuta (snimljeno) ne skrivajuci svoj "talenat" za koji sam bio ubedjen da ga imam, sto je donekle i doprinelo tome da to postane (bar privremeno, i bar zbog tripa) istina...

Opet sam video sebe... dok sam igrao to.

Onda sam zaboravio da sam to igrao, i da sam se smejao, pa se setio prvo ovoga pa onda onoga... i zatrazio snimke.

Na snimcima sam video sve samo ne sebe... jer sam video kako ja gledam, i tacno ono sto sam i stvarno video dok sam se smejao i ono izvodio... na sve snimke...

Otisao sam u sobu od druga u ciju kucu smo bili, bez ikakvih motornih vestina, puzeci po podu kao neka zmija, jer nisam mogao nesto da hodam normalno, i tu i osecao "toplotu", tj... nekako sam osecao toplotu na vidnoj slici, to vec i ne umem da opisem recima... senzaciju toplote sam locirao u okviru vida, i osecao je kao snezaciju toplote.

Sve u svemu -zacin C.
 
Poslednja izmena:
Prvi post - 1. nastavak. (toga sam se sada setio)

Delovi slike povremeno su bili "umrljani" bas tako i bas isto kao sto su to delovi slike na monitorima kompjutera na koje bi sad kanula voda... samo ponekad i pravilniji (neverovatno ce biti ako kazem da su zauzimali jasan oblik nacina na koji inace crtaju feniksa - a i da sam slucajno dobio knjigu koja takvu istu sliku ima na naslovnici, ali tek posle toga fenomena).

Feniks, zupcanici (kao ono na biciklu), i jedan cudni oblik koji po neki put vidim i kada citam a nisam nadrogiran u zadnje vreme-ali u situacijama kada sam umoran a upaljeno je svetlo i citam iscrpljen, slika providna, kroz koju vidim "slova"... naravno, svestan da je privid. Ovde ta slika nije imala boje (kao kad je vidim kad nisam drogiran, pretezno zeleno) jasne, vec one kao od kapi vode koja padne na monitor, ili pljuvacke. Otrze se svakom pokusaju da "uhvatim oblik", ali kada ga "ponovo vidim" onda uvek i znam da je to taj, i ako ga ne identifikujem po svesnom znanju toga oblika. Moze mi se prebaciti da lazem. Ostali oblici se nisu suprotstavljali pokusajima da ih precizno zapazim, osim po nekad granule (ali ne stalno) valjda zbog brzine. To sto ja zovem "Granule" je oblika odpirilike kapsule sa nejasnim ivicama, skroz crne... naravno, nije 3d...

To "kao na monitoru zamucenje" (gde se vide oblici i polja najsarenijih boja koja su obuhvacena, kao pri tezem ostecenju televizora :)) je usledilo nekoliko sekundi pre "gubitka vida".
 
Crnobela mreza. Kao kada prebacite na kanal koji antena ne hvata... 90% providna, ali 10% vidljiva (desilo mi se pre odprilike pola godine, 2 puta) koja i ne smeta da se vidi sve ostalo ali se proteze preko celog vidnog polja... bilo je vece i vid je postao takav 3-4 minuta posle konzumiranja droge.

Kasnije nisam video donju polovinu lica jednog od drugova koji su tu bili... odnosno video sam je ali skroz kafeno... nisam razlikovao usta itd. nego je to sve bilo kafeno.

Naljutio sam se na njega zbog ni meni sasvim jasnih circumstances i otisao sa drugim jednim sto je bio tu... tome sam sasvim jasno video dno lica (koliko je novonastala "sveopsta mreza kao na TV" to dozvoljavala).
 
Niko više ne može uništiti naš život od nas samih.
Premnogo je teksta napisano da bih ga izčitao a nepotrebno je.
Upotrebom droge, alkohola, duvana... ne uništavamo samo svoje zdravlje već zaustavljamo i svoj duhovni razvitak.
Oni koji u svojim verovanjima prihvataju reinkarnaciju kao realnost znaju da veći broj sledećih života pojedinac provede u nastojanju da se oslobodi stečenih navika i da potpuno revitalizuje svoj um.

Ipak, ma kako, pojedinac ima slobodnu volju da sa sobom čini što mu je drago sve dok time ne čini nažao drugima oko njega samog.
 
Da li si ti zmaj? - marihuana

Setajuci ulicom sa drugarem koji mi je sa bocne strane (i vidim ga, jer nije dovoljno bocno da ga ne bih video) odjednom vidim kako mu ceo deo lica od usta do dna cela, i od najizbacenijeg dela jagodicne kosti do onog od jagodice sa bocne strane postaje prazan, a "ivice" dela lica koji mu vidim (deo koji ne vidim: vidim kroz njega vazduh, i ono sto je tamo, tako plasticno) su debele odprilike oko 2.5-3.5 cm, nepravilne, kafene, pokretne, i nalik nekakvim cudnim usnama (cak se i presijavaju).

Vizija je trajala kratko, ali sam je upamtio, i zastao sam posto je naisla (i stojao tako 1-2 sek dok nije prosla) pa nastavio da idem... covek se nasmejao jer je i on bio narko. i znao da mi se desilo nesto "cudno" sa vidom...

Vizija je bila toliko ubedljiva da me je posle morao uveravati da nije zmaj preprusen u coveka, i da nije to namerno uradio...

Ta paranoja da je on zmaj itd. nije posledica trave [nije karakteristicna za travu], vec "pojacanja" dejstva trave od "ostataka" necega drugoga....
Sto se onog vidjenja (i plasticnosti, videlo mu se kroz lice) tice... to jeste od trave, i opet je verovatno nastalo preklapanjem slika "sadasnjosti" koja se dobija sa culima i culnik slika iz memorije... neki bi greskom taj deo memorije gde su culne slike nazvali "ikonicna" i rekli da je kratkorocan, sto ne moze biti, zbog plasticnosti onih halucinacija koje nisu posledica "lose obrade i vadjenja iz memorije od pre 2-3 sek"... kao sto su to halucinacije od nekih tezih droga i halucinacije u dusevnih bolesnika.
 
2D kič - marihuana (predoziranost)

Kada sam zatvorio oci video sam (i nekako "znao" da mogu i prestati da to vidim ako zelim, i biti kao kad covek zatvori oci a nije nadrogiran, sto sam i proveravao tu na licu mesta) 2d prikaze... veoma "kic" jer su se tu isti elementi ponavljali na slici, izgledalo je slicno ovako, s tim sto je vidno polje bilo "manje" nego inace, nekako kockasto, ali na neki tjanstven nacin (jer nisam video krajeve) i elementi na kraju polja nisu bili "oseceni" ni u kom trenutku, a nisu ni izlazili iz oblasti (pravilne kocke)!, sve to se kretalo odozgo prema dole(vecom brzinom) i s desna na levo (manjom) [bilo je i modifikacija, ali smerovi su ostali isti], i kretalo se ne skokovito, vec u "smooth" fazonu. Cudno je sto je bilo "smoot" (analogno) a nije bilo prekidanja elemenata na krajevima, a polje je bilo kockasto, i to ne mogu proglasiti za deluziju... jer su deluzije nesto drugo. Verovatno je ta tako paradoksalni slozaj mogucnosti u stvari slika osobina svesti koje sam tada u tom izmenjenom stanju imao...

kic2dmr2.jpg


Zapanjujuci fenomen da je nemoguce bilo da je element na kraju polja se:
1. nalazio u oblasti (pravilne) kocke (jer je bio ceo vidljiv)
2. izlazio iz nje
3. nije bio "osecen" tj bio je citav, i ako je "smooth" izlazio...

znaci da je to ipak moguce... ali
to ne ide u prilog (Njuntnovoj) fizici, kao ni logici koja se inace koristi. Izgleda da za nase "mentalne slike" ne mora vaziti logika koja vazi za... sve ostalo.

Inace, to je bilo stanje u kome sam bio "legao da umrem", jer sam (od prenapusenosti) imao trip da cu definitivno umreti, po svemu sudeci... (neverovatni organski bolovi... hiper-bolovi, nelokalizovani, enorman umor + enormna nesposobnost da se zaspi, osecaj iscrpljenosti i istrosenosti, zelja da se jede a nemogucnost da se predje tricavih 30 metara koliko me delilo od tog mesta zbog umora, i progresivnost toga stanja itd.)

Posle toga sam se progresivno oporavljao, i to brze nego sto sam zapadao u to stanje, i shvatio da necu umreti... a bilo je poucno: shvatio sam da ja kada bi stvarno "znao" (bio ubedjen) da cu umreti ne bih nikoga okrenuo telefonom da ga pozdravim ili bar nesto kazem. Zanimljivo je da mi nije padalo na pamet da zovem hitnu, ili trazim pomoc... od sustanara u toj zgradi, sto govori da je ideja da cu da umrem bila nekako "sistematicna" i "takticna" i psiha je radila tako da iskljuci svaku mogucnost da ne budem ubedjen u to... za sta je verovatno bila kriva moja licnost tada.

Prosao je i umor, i ako nisam zaspao... a i sve ostalo. Posle sam cak izasao u grad.

Ne znam da li to stanje (koje mi se desilo pre vise od 3 ipo meseca) ima veze sa time sto tada nisam (dok sam bio "pod najvecim dejstvom") zeleo nikotin, a ni citave noci... kao sto ga inace nedrogiran zelim.

Pre "oporavljanja" a "posle 2D kica" (koji sam gledao zato sto nisam zeleo da ga ne vidim) nastupila su jos dva fenomena koja oba imaju veze sa vidom, ali ne znam kakve:

Osecaj za "polozaj" i "velicinu" tela se izmenio tako da sam se osecao pokretan (i osecao da sam se kretao po sobi tako) kao leptir, leteo, ne voljno nego "nekako prisilno", i mali kao leptir... cak sam i imao jako slozen niz informacija o tome kakve pokrete pravim... i ako sam sve vreme lezao na krevetu i znao da je to bio trip. Ipak je osecaj kretanja i letenja itd. bio stvarna senzacija, mada nije odslikao realnosti... niz je bio vise "vizuelan" (videla se linija koja nema ni boju, i providna je, i ne vidi se, i predstavljala to kuda sam se kretao, to je bilo kao neko klupko)

Ovo je jako bitno, jer sam kasnije sanzao i to da su mnogi narodi pre smrt opisivali kao "izlazak leptira iz tela".

Posle toga je nastupio trip: zrakovi sam.
Ja sam bio nekakvi zrakovi koji su issijavali iz moga tela - koliko ih je issijavalo toliko tela nisam osecao, a osecao sam "sebe" u svakom tom zraku (koji sam i video zatvorenih ociju). Oni su padali na pod i padali dijagonalno... osecaj "imanja tela" je bio takav kao da je to stvarno... tada su preko toga se pojavile i ove 2D kic slike iste (opet!) i imao sam (i ako zatvorenih ociju) 2 vida: jedan za tu sliku 2D kica, a drugi za to da sam zrakovi... i da issijavam... zracim, i padaju zrakovi na pod, i osvetljavam sobu...

Tek tada kada sam poceo da budem ti zrakovi i taj izvor issijavanja (istovremeno)... tada sam se osecao najbolje (emotivno), nastupio je mir, blagostanje, osecaj "prijatne zedji" za... svime: smislom, ljubavlju, seksom, kreativnoscu, druzenjem, poklanjanjem, altruzimom, pravdom, ... i taj osecaj je nesto kao suprotnost od osecaja fizioloske zedji za vodom, a njega je pratilo totalno mentalno blagostanje, emotivna stabilnost, osecaj toga da je moja licnost celina, da je jaka i nezavisna a ipak drustvena i "zajedno" sa ostalim licnostima... da sam "neko"... stalno covek oseca da je neko, ali tada shvati da tek tad oseca da je neko, a da inace oseca da je polovina i trulez... bio sam spreman da planiram, upoznajem se (kasnije te noci), prilazim devojkama, uzivam u njihovom izgledu i dodirivanju njih, makar i po ramenu, ali uzivam nekako vise, a i izgubio sam zelju da ikad vise u zivotu pogledam pornografiju... hteo sam da je napravim sam... jednostavno, seksualna zelja tada nije bila neka potreba ili neki "nedostatak" vec samo htenje i volja... isto vece sam prisao kod 8 devojaka i pricao sa svakom minimum po pola sata, uzeo toliko brojeva, itd. i ostavio na svaku takav utisak da su bile odusevljenije nego sto su devojke inace kada pricam sa njima i po 10 puta...
dakle, taj "blazeni osecaj" se nastavio cele noci, a poceo je u stanju najvece ... degeneracije uma.

Zrakovi sam bio oko 1 minut, a onda su tripovi prolazili, i progresivno mi se poboljsavalo fizicko stanje... a odmah sam shvatio i da necu umreti. Kasnije sam primetio i znatno ubrzanje misljenja (u odnosu na to kakvo je inace kad sam drogiran i kad nisam)... i znatno pojacanje emocija, ne patolosko... vec bas "zdravo". Naravno, ne preprocujem tolike doze (5 cigara punih marihuane, bez imalo duvana) ni odjednom ko sto sam tad uradio, ni dnevno, ni nedeljno. Inace, popusio sam toliko zato sto me trip "Ova droga me i ne radi uopste" nije napustao sve dok nisam popusio i 5tu... mada je ova trava verovatno bila prskana necim, ili ukrstana...
 
Poslednja izmena:
Koncentracija na vise tacaka vidnog polja odjednom - kokain

Isao sam ulicom punom ljudi, i video jasno (kao da sam koncentrisan samo na nju, kao sto je inace covek koncentrisan na jedan deo vidnog polja, ili jedno lice koje zeli da snimi) sva lica koja su bila u vidnom polju, dakle, da sam gledao samo jedan sekund (a ulica je bila puna) i to bez okretanja glave, u vidnom polju bi mi se (zbog punosti ulice) naslo minimalno 75 lica, od kojih bi da sam zazmurio posle tog jednog sekunde mogao za svako ispricati kako je izgledalo do u detalje! To je nemoguce ovako "na suvo", ali nemojte probati kokain, necu ni ja vise...
Neverovatno, ali istinito.

Pre toga sa kokainom nisam imao takve fenomene, mada mi se desavalo da zvuk cujem nekako preciznije... jasnije... i shvatim koliko su u stvari zvucnici (i format toga sto se pusta) losi i nikakvi... sto mi (naravno) nije smetalo, mada sam osecao nesto kao gadjenje za to... za taj nekvalitet i tu komercionalnost toga sto ih je napravio, kao sto sam i u ovome sto sam opisao za ljuska lica osecao kako sam nekako 'veci gospodin' od vecine ljudi koji su bili dosta neobrijani, neocesljani, lose obuceni... itd.
 
Poslednja izmena:
Devojka - marihuana

Prilazim joj u diskoteci i kazem: ti si najljepsa cura ovdje, ja sad idem, ali mrao sam ti ovo reci, jer sam uzivao gledajuci i kako igras i kako izgledas, nisam ti prisao jer smo na kratko...

Devojka: Hvala hvala, ali ja nisam devojka, imam 33 godine...

Naginjem se pud nje, (ona stoji nepomicno) razgledam i priblizavam se... i konstatujem na glas:

"A, da da, imas borice ove sitne svuda po licu... botox botox" (Stvarno je imala bora toliko da se (iako je bila prelepa) moglo videti da ima preko 30, sto nisam odma video, i ako sam je svo vreme i iz daleka i izbliza i pre nego sto sam rekao da je lepa gledao, a gledao sam jer je bila lepa... i gledao sam je pogotovo u lice, jer je to bilo nesto najlepse)
 
Cesto se organizam ponasa kao skup mernih instrumenata; mere daljinu, temperaturu, svetlost, vreme, miris, pritisak, daljinu...
Kalibracija ovih instrumenata se desava neprekidno kada smo budni.
Ukoliko neko vreme ne bi bilo kalibracije (povratne sprege) na nekom instrumentu, on bi poceo da pravi greske.
Mozda je hemija pokvarila povratnu spregu, pomesala zice, pa mozak dobija informaciju da je "danju hladnije nego napolju".?
Tehnicki pismena osoba moze analizirati problem samo ako ga prevede na sebi poznate pojmove. Cucemo valjda sta kazu psiholozi. Istina je, verovatno, na trecem temenu.

p.s. kako zaradjujes za toliku drogu? Umesto kiseline i thc-a moga si da platis bar 15 dana u banji vrujci.
 
Poslednja izmena:
U pozadini tvoje (i bilo čije) svesti postoji supervizor koji nadgleda i koordinira rad (i fiziološki i mentalni) čitavog organizma. On svakog momnta zna u kakvom je stanju organizam i da li mu preti neka opasnost. Ukoliko uoči opasnost, pokrenuće odgovarajuću akciju, koliko je u njegovoj moći (zavisno isključivo od fizičkog stanja organizma) da bi se opasnost otklonila. Pošto supervizor radi u pozadini svesti to čovjek u normalnim okolnostima i ne zna za njegovo postojanje. Međutim, djelovanjem pojedinih otrova, kao što su razne droge, na nervne ćelije čitavog organizma, ali prije svega mozga, može se upasti u sistem supervizora i postati svestan njegovih akcija.

Upravo se to tebi događa u pojedinim momentima predrogiranosti.
Inace, to je bilo stanje u kome sam bio "legao da umrem", jer sam (od prenapusenosti) imao trip da cu definitivno umreti, po svemu sudeci... (neverovatni organski bolovi... hiper-bolovi, nelokalizovani, enorman umor + enormna nesposobnost da se zaspi, osecaj iscrpljenosti i istrosenosti, zelja da se jede a nemogucnost da se predje tricavih 30 metara koliko me delilo od tog mesta zbog umora, i progresivnost toga stanja itd.)

Posle toga sam se progresivno oporavljao, i to brze nego sto sam zapadao u to stanje, i shvatio da necu umreti...
Ovaj citat govori kako si upravo upao u sistem supervizora i postao svestan njegovog rada. On je registrovao kakvo je fizičko stanje tvog organizma usled predrogiranosti, ustanovio da nije smrtna opasnost, ali ti je servirao upozorenje da bi sledeća slična doza mogla biti smrtonosna.

Tvoje bavljenje forumom takoođe je djelo tvog supervizora, a s namjerom da te ostavi u kontaktu bar s nekim, makar i virtuelno tj. da te spasi od sigurne smrti, jer supervizior zna da će se teški zavisnik osamiti i, zbog stalnog povećavanja doza, na kraju upucati zlatni metak. Znači, tvoje prisustvo na ovom forumu su apeli za pomoć koje ti upućuje tvoj supervizor. I on zna, a i ti znaš, konačan ishod tvog istrajavanja na drogama, kao što znaš i koji je jedini način da se takav ishod izbjegne. To ćeš ostvariti jedino ako svoju slobodnu volju upotrebiš da radi za tvoju korist, za tvoj život, jer ti ništa drugo osim tvoje slobodne volje (ah, tek ovdje se vidi koliko je slobodna volja neslobodna), ne može pomoći da prekineš namjerno, uz pomoć droga, uništavanje vlastitog života. A droge trebaju biti pouka da je čovjeku život dat da ga živi a ne da ga uništava.

Na kraju, nadam se da će apeli tvog supervizora uroditi dobrim plodom.
 
Poslednja izmena:
.. naziva me teskim zavisnikom itd. i ako je ono bilo prvi put da sam uzeo marihuanu i drogu uopste posle 100 dana namerne apstinencije (mada pre toga nisam uzimao ni jednom mesecno, a i to sto sam uzimao bila je samo marihuana). Simptomi od marihuane (su blagi i) mogu da traju najvise 60 dana - gde nestaju potpuno, a zavisnost (za koju je potrebno trositi minimum 2 meseca svaki dan zardeom po 2 - 3 paka da bi se RAZVILA) 20... od tih 60. Zavisnost od heroina (ipak izdrziva) koja se javi i pri prvom uzimanju i pri samo jednom uzimanju male kolicine je min. 20 puta jaca od te zavisnosti od trave (za koju je kao sto sam rekao potrebno mnogo se ubivati sa njom) i progresivno opada (za razliku od zavisnosti od trave, koja konstantno traje tih 20 dana).

"mozak dobija informaciju da je "danju hladnije nego napolju".?" - takve gluposti se ne desavaju od marihuane. Od cega se desavaju ne znam. Valjalo bi kad bi ovi neki tu sto nisu narkomani i poznavaoci nervnog sistema (za razliku od mene) bili pametni pa znali da ne treba da pricaju o necemu sto ne znaju.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top